Jump to content
Sign in to follow this  
alan78

Seicento 900 - wymiana silnika

Recommended Posts

Czeka mnie wymiana silnika, powiedzcie prosze czy w  SC900 moge wymontowac silnik bez wyciagania skrzyni ? Chodzi mi o odkrecenie skrzyni od silnika w aucie i wyjeciu samego silnika, bez zabawy z polosiami. Czy moze od razu brac calosc i nie bawic sie z tym sposobem ?

Samo wyjmowanie silnika lepiej pojdzie od spodu czy targać go do góry ? ( chodzi o przygotowanie wczesniej zaplecza w garazu )

Za kilka dni wrzucę video z wyciągania 1.1, może Ci to cokolwiek pomorze :phi: Wyciągaliśmy w całości dołem razem z półosiami. Jakby się uprzeć dałoby się bez skrzyni to może i 900 się da. Ale jak dla mnie łatwiej złożyć do kupy na zewnątrz i założyć w całości.

Będzie ciężko. Najlepiej opuścić wszystko na dół. Ja wymieniałem skrzynię i się umordowałem cały dzień... Szybciej mi poszła później zmiana z 900 na 1.1

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Wyciągnąć sam silnik będzie to problematyczne i lepiej wyjąć całość, natomiast wyciągnąć samą skrzynię to bułka z masłem.

Z doświadczenia lepiej wyjąć całość :) i wkładać późnej też oczywiście całość

Z doświadczenia lepiej wyjąć całość :) i wkładać późnej też oczywiście całość

Ok, bede brał całość. Wyciagne  półosie ze skrzyni zeby zostaly w aucie - przy wyciaganiu powinno byc bez nich latwiej. Dobrze kombinuje ? Skrzynie z auta wyciaglem juz kilka razy ( z roznych aut ) , ale zestawu silnik + skrzynia jeszcze nie wytargiwalem, dlatego moje obawy...

silnik + skrzynia jest latwiej wyciagnac i wlozyc niz sama skrzynie :)

Ok, bede brał całość. Wyciagne  półosie ze skrzyni zeby zostaly w aucie - przy wyciaganiu powinno byc bez nich latwiej. Dobrze kombinuje ? Skrzynie z auta wyciaglem juz kilka razy ( z roznych aut ) , ale zestawu silnik + skrzynia jeszcze nie wytargiwalem, dlatego moje obawy...

Tylko w 900 są mokre półosie... przed wyjmowaniem trzeba spuścić olej ze skrzyni :) czy jest dużo łatwiej w ten sposób - niekoniecznie ...

Czy mokre czy suche ja i tak odkręciłem od piast i wyjąłem razem z półosiami :phi: Wystarczy górną śrubę od amorka wykręcić albo dla ułatwienia obie tylko uważać na przewód hamulcowy. Może to trochę "przekombinowane" albo "trudniejsze" ale przynajmniej się nic nie zasyfi ;) No ale to już zależy jakie warunki i jak komu wygodniej.

Edited by rusala

Wymienione, odpalił ;l

Wytargałem wszystko razem z półosiami - odkrecilem nakretki piast, dwie sruby amora i polos wysunela sie ladnie z kola. ( wystarczyło wtedy odchylić koło )

To był mój debiut w wymianach silnika - zabawa trwała równe 12 godzin, operacja zakończona skucesem ;] ;] ;]

Edited by alan78