Skocz do zawartości

Opel Agila 1.2 - Po wymianie licznika prędkościomierz okropnie zaniża !


SebiiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Agile 1.2 2000r. Miałem w niej licznik bez obrotomierza i postanowiłem kupić z obrotomierze. Więc zakupiłem licznik z tego samego rocznika i silnika tylko z obrotomierzem. Po podłączeniu wszystko działa idealnie. Wszystkie kontrolki, wskaźnik temp, paliwa, obrotomierz no ale. Prędkościomierz okropnie zaniża. Jadąć jakieś 60-70km/h prędkościomierz pokazuje 20km/h. Czy miał ktoś taki problem. Co muszę jeszcze wymienić żeby ten prędkościomierz dobrze pokazywał. Od razu mówię że czujnik prędkości mam i na kole i na skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Agile 1.2 2000r. Miałem w niej licznik bez obrotomierza i postanowiłem kupić z obrotomierze. Więc zakupiłem licznik z tego samego rocznika i silnika tylko z obrotomierzem. Po podłączeniu wszystko działa idealnie. Wszystkie kontrolki, wskaźnik temp, paliwa, obrotomierz no ale. Prędkościomierz okropnie zaniża. Jadąć jakieś 60-70km/h prędkościomierz pokazuje 20km/h. Czy miał ktoś taki problem. Co muszę jeszcze wymienić żeby ten prędkościomierz dobrze pokazywał. Od razu mówię że czujnik prędkości mam i na kole i na skrzyni :)

A indeks W jest taki sam jak na starym liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trzeba porównać numery katalogowe. 

 

Edyta.

Ale, ale. W tytule posta podajesz pojemność silnika 1.2 a link do aukcji wskazuje na silnik 1.0. Może tu coś nie bangla   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do aukcji teraz na szybko byle jaki podałem żeby ci pokazac że nie ma tego W. Ale jak kupowałem licznik to na pewno był do 1.2 silnika z12xe i rocznika 2000 :)

 W takim razie niech biegli w Oplach się wypowiedzą. Chowam się do jamki   :ooniee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We fiatach po wymianie licznika wykonywana jest procedura osiowania licznika   może w oplu jest podobnie.

Mam jednak wrażenie, że problem będzie w sygnale z czujnika prędkości i licznikiem - nie kupiłeś licznika od anglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.