Skocz do zawartości

[J] Komunikaty z wyświetlacza


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej po miesiącu po przeglądzie zorientowałem się, że panowie z ASO aktywowali jakieś funkcje - naturalnie nic o tym nie mówiąc. Przypuszczam, że po wpięciu auta pod kompa w celu skasowania info, że należy zmienić olej coś tam dodatkowego aktywowali. Poniżej zrzucam zdjęcia - może ktoś będzie wiedział co to za komunikaty - i ewentualnie co można tutaj ustawić.

 

post-139057-0-48797500-1477774996_thumb.jpg

Pojęcia zielonego nie mam co to jest.

 

post-139057-0-27904100-1477775074_thumb.jpg

Tutaj prawdopodobnie coś związanego z czujnikami ciśnienia - kręcąc pokrętłem pojawia się napis "eco" i coś jeszcze - nie pamiętam. Czy to może być ustawienie czujników - poniżej jakiego poziomu powietrza mają się włączyć? (Np "Eco" to wg labela z ciśnieniami to 2.7atm).

 

post-139057-0-50464400-1477775286_thumb.jpg

Programowanie dodatkowego zestawu czujników?

 

post-139057-0-27153700-1477775512_thumb.jpg

Tutaj jasne - zużycie "jakościowe" oleju w %

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że w ASO dodaliby jakąś dodatkową funkcję za darmo? ;)

1. Ustawianie jednostek (mile, galony, km, litry itp.

2. Ustawianie obciążenia opon - ustawiasz to co napompujesz wg tabelki

3. Programowanie czujników - Nie wiem jaka jest procedura. Może być tak, że będziesz potrzebował urządzenia do aktywacji czujników. W niektórych samochodach od GM jest tak, że można to zrobić samemu.

Wygląda to tak:

Po zatwierdzeniu opcji słychać krótki klakson i zapala się kierunkowskaz na rogu odpowiadającym danej oponie. Do aktywacji czujnika wystarczy utrata ciśnienia np: przez wciśnięcie wentyla. Jest ona potwierdzana klaksonem i zmianą świecenia kierunkowskazu. Zwykle jest to lewy przód, prawy przód, prawy tył, lewy tył. Po aktywacji wszystkich czujników słychać dwa klaksony.

4. Jak wspomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że w ASO dodaliby jakąś dodatkową funkcję za darmo? ;)

1. Ustawianie jednostek (mile, galony, km, litry itp.

2. Ustawianie obciążenia opon - ustawiasz to co napompujesz wg tabelki

3. Programowanie czujników - Nie wiem jaka jest procedura. Może być tak, że będziesz potrzebował urządzenia do aktywacji czujników. W niektórych samochodach od GM jest tak, że można to zrobić samemu.

Wygląda to tak:

Po zatwierdzeniu opcji słychać krótki klakson i zapala się kierunkowskaz na rogu odpowiadającym danej oponie. Do aktywacji czujnika wystarczy utrata ciśnienia np: przez wciśnięcie wentyla. Jest ona potwierdzana klaksonem i zmianą świecenia kierunkowskazu. Zwykle jest to lewy przód, prawy przód, prawy tył, lewy tył. Po aktywacji wszystkich czujników słychać dwa klaksony.

4. Jak wspomniałeś.

To ja się chciałem jeszcze dopytać, bo to samo mi się wyświetla. Chodzi mi o komunikat "olejowy", tam świeci się opcja "reset".. czy jeśli wciśnie się ten przycisk w manetce i przytrzyma to on się zresetuje i będzie 100%, czy jego reset wymaga wpięcia komputera    :hmm:   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że w ASO dodaliby jakąś dodatkową funkcję za darmo? ;)

1. Ustawianie jednostek (mile, galony, km, litry itp.

2. Ustawianie obciążenia opon - ustawiasz to co napompujesz wg tabelki

3. Programowanie czujników - Nie wiem jaka jest procedura. Może być tak, że będziesz potrzebował urządzenia do aktywacji czujników. W niektórych samochodach od GM jest tak, że można to zrobić samemu.

Wygląda to tak:

Po zatwierdzeniu opcji słychać krótki klakson i zapala się kierunkowskaz na rogu odpowiadającym danej oponie. Do aktywacji czujnika wystarczy utrata ciśnienia np: przez wciśnięcie wentyla. Jest ona potwierdzana klaksonem i zmianą świecenia kierunkowskazu. Zwykle jest to lewy przód, prawy przód, prawy tył, lewy tył. Po aktywacji wszystkich czujników słychać dwa klaksony.

4. Jak wspomniałeś.

 

Nie było... a jest - wygląda, że ASO dało coś za darmo   :hehe:   chociaż pewnie przez pomyłkę   :hehe:

Dzięki za wytłumaczenie   :oki:

 

To ja mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie - bo wiedzę masz potężną   :oki:

Wiesz może jak z aktywacją komputera w aucie z takim wyświetlaczem? W ASO coś kręcili jak pytałem, że niby się da ale za każdym odpaleniem auta, komp będzie krzyczał o np. poziom płynu w chłodnicy i w spryskach bo moje auto nie jest w nie wyposażone. Coś możesz naświetlić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO coś kręcili jak pytałem, że niby się da ale za każdym odpaleniem auta, komp będzie krzyczał o np. poziom płynu w chłodnicy i w spryskach bo moje auto nie jest w nie wyposażone.

Mają rację. W midlevelu da się aktywować spalanie maks i średnie, dystans i średnią prędkość. Ponieważ jednak nie masz czujników poziomów płynów, to będziesz miał alarmy o niskich poziomach. Musiałbyś dołożyć czujniki, albo porobić mostki zamiast nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają rację. W midlevelu da się aktywować spalanie maks i średnie, dystans i średnią prędkość. Ponieważ jednak nie masz czujników poziomów płynów, to będziesz miał alarmy o niskich poziomach. Musiałbyś dołożyć czujniki, albo porobić mostki zamiast nich.

 

Czyli jednak - szkoda bo się nawet zastanawiałem czy sobie tego nie aktywować - nawet w ASO można to bez problemu zrobić no ale jak ma mi co odpalenie płakać tymi alarmami to dziękuję.

Tak już czysto teoretycznie - czujniki dołożyć to raczej nie taka prosta sprawa? Czy wiązki są uniwersalne do wszystkich wersji wyposażenia i teoretycznie wystarczy wpiąć czujnik? Ale pewnie jeszcze zostaje kwestia tego czy zbiorniki mają miejsce na czujniki i wystarczy je po prostu zamontować czy jednak zbiorniki są inne i pod czujniki trzeba by je całe zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.