Skocz do zawartości

Długo nie odpalany silnik


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mozliwośc kupienia silnika 1,2 75km z punto z przebiegiem niecałe 70tys za  dobre pieniądze ale jest pewnien mankament silnik stoi w garazu od ponad 5 lat bez odpalania Z zewnatrz silnik wyglada Ok jak nówka ale obawiam sie czy w środku bedzie z nim wszystko OK dlatego pytam bardziej doświadczonych w tym temacie czy warto sie pchac a moze lepiej odpuścić Ewentualnie jest mozliwośc sprawdzenia jakos bez rozbierania silnika czy gładzie nie zardzewialy? 

Odpalic nie da rady bo silnik bez auta wiec nawet zakrecic nie ma jak 

Wszelkie rady sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis zobaczyc ten silnik i mam wątpliwości bo krecac kołem pasowym jakos tak wszystko lekko chodzi Rozrzad sie kręci tłoki chodza  ale jakos tak kompresja słaba . Powiedzcie czy to normalne ze mozna obrócic wałem  krecąc za koło pasowe praktycznie z minimalnym oporem tym bardziej w silniku który według własciciela sta nieodpalany 5 lat ? 

Czy mozna zmierzyc cicnienie na silniku wyjetym z auta bez odpalania jesli tak to jak . Na pewno przyrzadem wkreconym zamiast świecy to wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma świec to będzie się lekko kręciło. Ze świecami i kompresją sprawną obracanie silnika rękami raczej powinno być bardzo kłopotliwe. Co do sprawdzenia silnika na zewnątrz. to bierzesz akumulator dobry i miernik i podłączasz rozrusznik na "krótko" i mierzysz kompresje na poszczególnych cylindrach. Ja tak robiłem jak kupowałem swoje 1.2  (oczywiście silnik zalany olejem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma świec to będzie się lekko kręciło. Ze świecami i kompresją sprawną obracanie silnika rękami raczej powinno być bardzo kłopotliwe. Co do sprawdzenia silnika na zewnątrz. to bierzesz akumulator dobry i miernik i podłączasz rozrusznik na "krótko" i mierzysz kompresje na poszczególnych cylindrach. Ja tak robiłem jak kupowałem swoje 1.2  (oczywiście silnik zalany olejem )

Pamiętasz ile nadmuchał na cylindrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.