Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki przedniej szyby (płaskie)


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

aura za oknem widać jaka jest więc wycieraczki samochodowe mają ostatnio co robić. Jako, że wiek moich zbliża się już do 2 lat- czas na wymianę, tym bardziej, że przy czujniku deszczu wszelkie mazy na szybie powodują u mnie świrowanie tego systemu (Golf V).

 

Aktualnie na aucie jest Bosch Aerotwin.

 

Jako nowe zbierają przyzwoicie, ale są nietanie (komplet na przód 150zł) i potrafią piszczeć w chłodniejsze dni.

 

Czy polecacie jakąś alternatywę?

Czy może spróbować Valeo albo jakiegoś innego producenta?

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

aura za oknem widać jaka jest więc wycieraczki samochodowe mają ostatnio co robić. Jako, że wiek moich zbliża się już do 2 lat- czas na wymianę, tym bardziej, że przy czujniku deszczu wszelkie mazy na szybie powodują u mnie świrowanie tego systemu (Golf V).

Aktualnie na aucie jest Bosch Aerotwin.

Jako nowe zbierają przyzwoicie, ale są nietanie (komplet na przód 150zł) i potrafią piszczeć w chłodniejsze dni.

Czy polecacie jakąś alternatywę?

Czy może spróbować Valeo albo jakiegoś innego producenta?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Denso. Sam też sobie chwalę. Ale ja używam hybrydowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Denso. Sam też sobie chwalę. Ale ja używam hybrydowych.

U mnie to samo. Hybrydowe Denso. Moge polecic.

Co ciekawe gumki robi mitsuba to chyba jakis odlam mitsubishi ?

U siebie ostatnio wymienialem same gumki o dziwo kupione w aso hondy. Gumki 100 pln. Cale wycieraczki w aso nissana 300 pln. Nie pasuja zadne inne bo jest jakos dziwny profil mocowania i zle zbieraja wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł mówisz? Chyba w Intercarsie bez zniżek ;)

 

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-audi-a3-vw-golf-v-i6285617698.html

 

Ja mam dobre doświadczenia z tymi wycieraczkami. Valeo Silencio miałem w poprzednim aucie i też były ok.

 

Kupiłem takie pare lat temu i byłem zadowolony dość długo. Kupiłem następne i kupa prawie od samego początku. Albo zależy od sztuki, albo się zepsuły. Psioczyłem wcześniej na bosha, ale po tych valeo nie było na szybko nic innego. Kupiłem i mnie zatkało. I znów albo zależy od sztuki, albo bosh się znacząco poprawił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł mówisz? Chyba w Intercarsie bez zniżek ;)

 

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-audi-a3-vw-golf-v-i6285617698.html

 

Ja mam dobre doświadczenia z tymi wycieraczkami. Valeo Silencio miałem w poprzednim aucie i też były ok.

 

O patrz, na alledrogo taniej  :)

 

Ja niecałe 2 lata temu kupowałem w jednym ze sklepów motoryzacyjnych za niecałe 150zł, 4 lata temu chyba własnie w Intercarsie też za ok 150zł- przyzwyczaiłem się, że te wycieraczki tyle kosztują.

 

Popatrzę na te Denso, nigdy nie brałem ich pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

aura za oknem widać jaka jest więc wycieraczki samochodowe mają ostatnio co robić. Jako, że wiek moich zbliża się już do 2 lat- czas na wymianę, tym bardziej, że przy czujniku deszczu wszelkie mazy na szybie powodują u mnie świrowanie tego systemu (Golf V).

 

Aktualnie na aucie jest Bosch Aerotwin.

 

Jako nowe zbierają przyzwoicie, ale są nietanie (komplet na przód 150zł) i potrafią piszczeć w chłodniejsze dni.

 

Czy polecacie jakąś alternatywę?

Czy może spróbować Valeo albo jakiegoś innego producenta?

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

Ja polecam Valeo First. U mnie sprawują się zdecydowanie lepiej niż Aerotwiny które zawsze dość szybko zaczynały mazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

aura za oknem widać jaka jest więc wycieraczki samochodowe mają ostatnio co robić. Jako, że wiek moich zbliża się już do 2 lat- czas na wymianę, tym bardziej, że przy czujniku deszczu wszelkie mazy na szybie powodują u mnie świrowanie tego systemu (Golf V).

Aktualnie na aucie jest Bosch Aerotwin.

Jako nowe zbierają przyzwoicie, ale są nietanie (komplet na przód 150zł) i potrafią piszczeć w chłodniejsze dni.

Czy polecacie jakąś alternatywę?

Czy może spróbować Valeo albo jakiegoś innego producenta?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Champion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bosch Aerotwin w serwisie VW można kupić gumkę za 30zł. Ja tak ostatnio zrobiłem i sam wymieniłem.

Oczywiście jak to zwykle z moimi kombinacjami bywa, nie poszło tak gładko jak na filmikach z YT i nie potrafiłem przeciągnąć tej gumki przez środek wycieraczki - klinowała się przy uchwycie. Po dłuższej chwili się z tym uporałem, ale chyba gumka na tym ucierpiała, bo już po pół roku zaczyna mazać.

Ale skoro ty masz Golfa i w serwisie VW sprzedają oryginalne gumki, to bym spróbował, bo powinno wszystko fajnie pasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25zl jedna...komplet na przod ok 50zl

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Alca niebieskie opakowanie i mocowanie standardowe typu U na haczyk? ;] 

To u mnie w sklepie sprzedajemy po 10zł/szt. ;]

 

EDIT: Teraz patrzę,że jest mocowanie na boczny trzpień.To w tych pieniądzach ~50zł to nie ma za dużego wyboru chyba ,że chinol typu Kamoka czy Kraft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Valeo First. U mnie sprawują się zdecydowanie lepiej niż Aerotwiny które zawsze dość szybko zaczynały mazać.

 

 

U mnie tak samo - Valeo First były najlepszymi wycieraczkami od jakiegoś czasu. z drugiej strony mam mały wybór - bo miałem 650 mm a teraz mam 700 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Denso.

 

Ja też nie, ale od 5 lat używam i były najlepsze, a teraz kupiłem płaskie do Renault i są słabiutkie - zostawiają linie wody, a hybrydowe do Toyoty... tragedia po prostu, od nowości gorzej niż nie wiem co... I nie wiem o co chodzi. Jakieś 180zł poooszzzzłłłłoooo... Nie wiem, jednorazowa wpadka czy co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Denso. Sam też sobie chwalę. Ale ja używam hybrydowych.

Hybrydowe zgoda,ale te z serii płaskich,ale na mocowanie klasyczne czyli retrofit mają niestabilne mocowania i skaczą po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hybrydowe zgoda,ale te z serii płaskich,ale na mocowanie klasyczne czyli retrofit mają niestabilne mocowania i skaczą po szybie.

 

mam w dwóch samochodach i chyba 4 różne (każda innej długości) i nie zauważyłem tego problemu...

 


A jaka jest różnica między hybrydami a płaskimi?

 

hybrydowe to chyba prawie jak zwykłe ale ten stelaż to jest z 1-2 kawałków plastiku i nie ma dziur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyner to jest firmowane alca. Mialem jedna taką i na pudełku cos pisalo o alca.

Ja tam nie wim jakie kupic. Ale ostatnio zaczęły mi podskakiwać na szybie w xp. Dodam że obie 65 cm więc kawał wycieraczki.

Zastosowałem się do wytycznych z instrukcji motgum. Piszą tam że wycieraczka ma być prostopadle do szyby. Wiec przylozylem kątomierz i roznica była spora. Przy pomocy klucza morseya i klucza szwedzkiego skrecilem ramię wycieraczki tak aby pióro przylegało do szyby pod kątem prostym. I o dziwo 2 letnie motgumy przestały piszczec i podskakiwać podobnie jak niski hayner i chinska wydumka za 15 zl. Więc polecam sprawdzić jak przylega pióro do powierzchni szyby.

Dodam 5także ze musialem trochę się posilowac z ramieniem aby go odpowiednio ustawić.

Byc moze w nowych autach to nie bedzie miało takiego znaczenia ale w kilku czy kilkunastoletnich warto chociaz sprawdzić jak pióro slizga się po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motgum.

150 to faktycznie nie malo.

No i z tym naszym rodzimym Motgumem to jest jakaś loteria.

Kupiłem 2 komplety hybrydowych do auta żony i do swojego.

U żony instalowałem gdzieś na początku roku i do dziś jest ok.

Do siebie kupiłem w lipcu i praktycznie od początku jest lipa, a jak się ochłodziło to już w ogóle masakra.

Zbierają w sumie dobrze ale są tak głośne i twarde jakby był stare kilkuletnie z prawie nowe.

Ponieważ mam w sumie nie daleko do Motgumu to chyba się tam wybiorę żeby pokazać co się dzieje i niech wymienią całe albo dadzą nowe gumki na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem wycieraczki polecane przez kolege, Alca..cena b dobra a wycieraczka rewelka.

Wszystkie inne bosh,valeo i inne jak nie piszczaly to przeskakiwaly, te chodza cicho i pewnie.Polecam

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

Potwierdzam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.