Skocz do zawartości

Koniec vanów ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

"....Seat nie potrzebuje już klasycznego vana w swojej gamie. Zamiast tego pojawi się samochód, który pomieści siedem osób, ale będzie miał atrakcyjniejszą, jednobryłową sylwetkę."

 

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,20918064,seat-alhambra-ofiara-mody-na-crossovery.html

 

Koniec vanów, pozostaną tylko jakieś popierdólki.  Miałem sobie kupić Alhambrę z 4x4 to muszę się spieszyć bo mogę nie zdążyć. Dla 6-osób pozostanie kupowanie dostawczaków przerobionych na osobowe multivan czy v-klasa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Seat nie potrzebuje już klasycznego vana w swojej gamie. Zamiast tego pojawi się [/size]samochód, który pomieści siedem osób, ale będzie miał atrakcyjniejszą, jednobryłową sylwetkę."[/size]

 

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,20918064,seat-alhambra-ofiara-mody-na-crossovery.html

 

Koniec vanów, pozostaną tylko jakieś popierdólki.  Miałem sobie kupić Alhambrę z 4x4 to muszę się spieszyć bo mogę nie zdążyć. Dla 6-osób pozostanie kupowanie dostawczaków przerobionych na osobowe multivan czy v-klasa.

pamiętam jak mnie znajomy przewiózł Alteą (czy jakims tam XL). patrząc jak to auto było niedorobione (bryła i przeznaczenie vana, a w srodku totalny brak schowków, nawet w oparciach foteli nie bylo kieszeni). to to jest chyba słuszna decyzja :D moze to początek ewolucji marki - coby wreszcie Seat nabrał trochę wyrazu i sensu w grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak mnie znajomy przewiózł Alteą (czy jakims tam XL). patrząc jak to auto było niedorobione (bryła i przeznaczenie vana, a w srodku totalny brak schowków, nawet w oparciach foteli nie bylo kieszeni). to to jest chyba słuszna decyzja :D moze to początek ewolucji marki - coby wreszcie Seat nabrał trochę wyrazu i sensu w grupie.

Ale nie ma co porównywać Altei nawet XL do vana. Van to Alhambra, Sharan, Galaxy, znaczy van europejski czyli jakas poperdólka prawdziwe vany to amerykańskie minivany       ;]            czyli honda odyssey, toyota sienna czy chrysler grand voyager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koniec vanów, pozostaną tylko jakieś popierdólki.  Miałem sobie kupić Alhambrę z 4x4 to muszę się spieszyć bo mogę nie zdążyć. Dla 6-osób pozostanie kupowanie dostawczaków przerobionych na osobowe multivan czy v-klasa.

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć że seat nie jest/był jedynym producentem vanów na świecie więc spokojnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niedobrze. Oferta minivanow się kurczy a Alhambry szczególnie żal, bo uszczupla gamę modeli z przesuwanymi drzwiami. Zostanie tylko C4 Grand Pikuś i....... nic więcej? :hmm:

Amerykany są ciutkę za duże jak na polskie warunki, ale niewykluczone, że będą jedyną alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Honda dotrwa do czasu aż kruszynki wylecą z gniazda i przestaniesz potrzebować następnego vana.

Na starość zaczniesz rozglądać się za sportowym autem ;)

Na to liczę            :phi:              Kupię jakiegoś pseudo 7-osobowego. Dla emeryta skoda kodiaq 7-osobowa będzie           :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może Honda dotrwa do czasu aż kruszynki wylecą z gniazda przestaniesz potrzebować następnego vana.

Obawiam się, że nie. Moje najstarsze dziecię ma 12 lat, najmłodsze 6. Zakładam, że będę potrzebował jeszcze jednego vana, zanim będę mógł się przesiąść do MB 500SL ;). Samochody zmieniam co ok. 5 lat, obecna Cytryna C8 ma już 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alhambra zła nie była, ale od zawsze pasowała do wizerunku SEATa jak do świni siodło :swinka:  Moda na minivany minęła, są już passe, sprzedają się dużo gorzej niż kiedyś, to nie ma co się dziwić że producenci się od tego odwracają, a idą w stronę "modnych" SUVów i crossoverów. U Seata najpierw zniknęły bez następcy Altea i Altea XL, a teraz pora na Alhambrę. No ale taki trend, że pewno za klika lat na rynku będzie tylko parę prawdziwych minivanów, a reszta suvy i crossovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć że seat nie jest/był jedynym producentem vanów na świecie więc spokojnie ;]

No chyba się mylisz, kiedyś vany były fiata, citroena, peugota, vw, renaulta, seata, forda. Teraz pozostał ford galaxy i bliźniak sharan/alhambra. Po wycofaniu seata/vw pozostanie galaxy. Jakiś popierdułek grand picasso nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Honda dotrwa do czasu aż kruszynki wylecą z gniazda i przestaniesz potrzebować następnego vana.

Na starość zaczniesz rozglądać się za sportowym autem ;)

 

Na starość sportowe, to chyba tylko cabrio  ;]

Stare kości i stawy nie lubią niskich samochodów.

Moja Nubira jest już deko uciążliwa do wsiadania  :hehe:

Pomyśleć, że kiedyś auta o wysokości około 140cm były normalne  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citro C4 GP to nie jest żadna popierdółka. Porównaj sobie wymiary.

Nie poperdółka         ;]         to porównałem:

C4 grand - 460cm

Alhambra - 485cm

Odyssey - 513cm

 

25cm krótszy od alhambry i 53cm od Odysseya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Citroën SpaceTourer aka Peugeot Traveller aka Toyota ProAce to koncepty jeno czy będą porodukowane?

Z tego co widzę to citroen jest w ofercie to chyba następca jumpy czyli dostawczak przerobiony na osobowego vana. Do firmy się nadaje do wożenia ludzi dla rodziny średnio, za wielki grat do codziennego użytku, na wakacje dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co porównywać Altei nawet XL do vana. Van to Alhambra, Sharan, Galaxy, znaczy van europejski czyli jakas poperdólka prawdziwe vany to amerykańskie minivany ;] czyli honda odyssey, toyota sienna czy chrysler grand voyager.

Dobrze prawisz, jak Van to tylko amerykański chociaż oni na moją Sienne mówią, że to minivan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to citroen jest w ofercie to chyba następca jumpy czyli dostawczak przerobiony na osobowego vana. Do firmy się nadaje do wożenia ludzi dla rodziny średnio, za wielki grat do codziennego użytku, na wakacje dobry.

 

Alhambrą też się jeździ "vanowato" także ten SpaceTourer nie będzie się dużo gorzej prowadził. W najkrótszej wersji ten SpaceTourer nie jest wiele większy do Alhambry. Oglądałem tego Citroena w najbogatszej wersji i jest niezły.

 

Sam ostatnio szukałem vana i Alhambra poza bocznymi drzwiami nic nie oferowała. Rzeczywiście nie ma specjalnie sensu ten samochód. Chcesz mieć fajnie prowadzącego się vana kup Galaxy/Smax. Chcesz dużego to amerykańskie albo coś ala SpaceTourer albo amerykańskie vany, które niestety coraz częściej mają wtrysk bezpośredni co przy ich spalaniu traci sens.

 

Ja przy 3 dzieci kupiłem nowego C4 GP, który daję radę. W sumie niczym się nie wyróżnia ale może to właśnie jest plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Seat nie potrzebuje już klasycznego vana w swojej gamie. Zamiast tego pojawi się samochód, który pomieści siedem osób, ale będzie miał atrakcyjniejszą, jednobryłową sylwetkę."

 

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,20918064,seat-alhambra-ofiara-mody-na-crossovery.html

 

Koniec vanów, pozostaną tylko jakieś popierdólki.  Miałem sobie kupić Alhambrę z 4x4 to muszę się spieszyć bo mogę nie zdążyć. Dla 6-osób pozostanie kupowanie dostawczaków przerobionych na osobowe multivan czy v-klasa.

 

Kilka dni temu oglądałem nowego Chryslera Pacifica i gdybym miał przewozić siedem osób w jednym samochodzie, to zdecydowanie wolał bym w taki sposób niż za pomocą SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espace I i II to typowe vany.Jak na nasze warunki to calkiem duzy.A obecny model poszedl w kieynku suva czy jak mu tam.Wyzej podloga, nizej dach a tym samym mniej miejaca wewnatrz.Swoja droga za wielu nowych Espace to nie widuje na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć że seat nie jest/był jedynym producentem vanów na świecie więc spokojnie ;]

 

Skoda (chociaż to też ten sam koncern) zrezygnowała z nowego Roomstera, który miał być "prawdziwym" vanem na rzecz SUVów. Taki trynd widocznie u VW, że kasują VANy z produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak dalej pójdzie, to kupię sobie zaraz drugie C8 i wstawię do stodoły "na zapas". Jak mi się skończy obecny samochód, to się przesiądę do zapasowego.

To naprawdę beznadzieja jest, ta obecna oferta aut rzekomo 7-miejscowych. W zasadzie w każdym nowym modelu, podawano tu przykład Espace'a, trzeci rząd siedzeń to jakaś kpina. Za kilka lat, aby mieć w miarę nowoczesnego vana na 7 osób, trzeba będzie kupować amerykany po 5.2m długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak dalej pójdzie, to kupię sobie zaraz drugie C8 i wstawię do stodoły "na zapas". Jak mi się skończy obecny samochód, to się przesiądę do zapasowego.

To naprawdę beznadzieja jest, ta obecna oferta aut rzekomo 7-miejscowych. W zasadzie w każdym nowym modelu, podawano tu przykład Espace'a, trzeci rząd siedzeń to jakaś kpina. Za kilka lat, aby mieć w miarę nowoczesnego vana na 7 osób, trzeba będzie kupować amerykany po 5.2m długości.

Zauważ,  malo kto na zachodzie  ma po kilka dzieci. Trend jest opadajacy, wiec duze vany przestaja byc popularne. Szczegolnie, ze jest moda na suvy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak dalej pójdzie, to kupię sobie zaraz drugie C8 i wstawię do stodoły "na zapas". Jak mi się skończy obecny samochód, to się przesiądę do zapasowego.

To naprawdę beznadzieja jest, ta obecna oferta aut rzekomo 7-miejscowych. W zasadzie w każdym nowym modelu, podawano tu przykład Espace'a, trzeci rząd siedzeń to jakaś kpina. Za kilka lat, aby mieć w miarę nowoczesnego vana na 7 osób, trzeba będzie kupować amerykany po 5.2m długości.

Ja chyba niedługo muszę ściągnąć kolejne 806 w klamot żeby jak najdłużej utrzymać mój przy życiu bo do moich zastosowań to samochód idealny, po mieście wszędzie wjedzie bo długość tylko 4,6m, jak trzeba przewieźć gabaryt to się nadaje a na campingu mogę spać w środku i nie potrzebuję namiotu. Do tego w miarę proste i niezawodne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak dalej pójdzie, to kupię sobie zaraz drugie C8 i wstawię do stodoły "na zapas". Jak mi się skończy obecny samochód, to się przesiądę do zapasowego.

To naprawdę beznadzieja jest, ta obecna oferta aut rzekomo 7-miejscowych. W zasadzie w każdym nowym modelu, podawano tu przykład Espace'a, trzeci rząd siedzeń to jakaś kpina. Za kilka lat, aby mieć w miarę nowoczesnego vana na 7 osób, trzeba będzie kupować amerykany po 5.2m długości.

odkładaj na multiwana ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają fantazję,  pewnie rzeczywistość sprowadzi ich na ziemię. A tak sie napalilem na 3008, niech sie bujajo :skromny:

Zobaczymy, 1 egzemplarz dotarł do mnie do firmy. Niedługo może podrzucę jakiś teścik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym też spokojnie wstawisz 7 miejsc. Większość VANów i tak wozi głównie powietrze.

Pokaż mi choć jednego SUVa, deklarowanego jako pojazd 7-osobowy, który przewiezie chociażby 6 dorosłych osób w przyzwoitych warunkach na dystansie..... dajmy na to..... 500km. No sorry, ale nie ma tak. Każdy SUV 7-miejscowy to zwyczajna ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jednego SUVa, deklarowanego jako pojazd 7-osobowy, który przewiezie chociażby 6 dorosłych osób w przyzwoitych warunkach na dystansie..... dajmy na to..... 500km. No sorry, ale nie ma tak. Każdy SUV 7-miejscowy to zwyczajna ściema.

 

Lincoln Navigator powinien dac rade ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Większość VANów i tak wozi głównie powietrze.

 

Podobnie jak większość kombi wozi powietrze w tej dodatkowej przestrzeni dla kombi charakterystycznej.

Tylko w czym to przeszkadza?

Nawet gdy 99% przypadków jedzie tam powietrze (co niczemu nie przeszkadza) to w 1% się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wcześniej nie zauważył zmiany Renault Espace z vana na crossovera?

A może faktycznie mało kto potrzebuje takie auta?

Ile razy jeździ się w 7 osób?

Taki naciągany crossover. Pug 5008 to będzie crossover, bo Espace to taki van z większym prześwitem

Czasami sie jeżdzi w 6-7, tak jak czasami pralke przewieziesz w kombi. IMO jak jest wybór 7 miejsc, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki naciągany crossover. Pug 5008 to będzie crossover, bo Espace to taki van z większym prześwitem
Czasami sie jeżdzi w 6-7, tak jak czasami pralke przewieziesz w kombi. IMO jak jest wybór 7 miejsc, to czemu nie.

Obecne Espace nie nadaje się do podróżowania w więcej niż 5 osób. Miejsca w III rzędzie siedzeń są symboliczne. Można tam posadzić co najwyżej dzieci a i tak nie będzie im wygodnie ze względu na ograniczoną ilość miejsca na nogi. Dorosły po prostu się tam nie mieści.

Espace jest może i ładnym i nowoczesnym samochodem, ale przestał być vanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jednego SUVa, deklarowanego jako pojazd 7-osobowy, który przewiezie chociażby 6 dorosłych osób w przyzwoitych warunkach na dystansie..... dajmy na to..... 500km. No sorry, ale nie ma tak. Każdy SUV 7-miejscowy to zwyczajna ściema.

 

W VANach też to jakoś szczególnie wygodne nie jest. W Kii Sorrento jest podobnie ciasno w 3 rzędzie jak w S-maxie. Zresztą jak może być inaczej, skoro Kia jest szersza i dłuższa do S-maxa :)

post-167068-0-05671900-1478611314_thumb.jpg

post-167068-0-98261200-1478611323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VANach też to jakoś szczególnie wygodne nie jest. W Kii Sorrento jest podobnie ciasno w 3 rzędzie jak w S-maxie. Zresztą jak może być inaczej, skoro Kia jest szersza i dłuższa do S-maxa :)

 

Ale na obrazkach porównujesz KIA do Miśka Grandis.A po za tym S-Max to żaden VAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.