Skocz do zawartości

Mazda czy Kia


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

mazda6_ge_sedan_side_960x540.png

Cena około  110 tyś

+Ładne autko , ale chyba w przyszłym roku będzie już nowy model.

- jakoś serwisu w Łodzi tragedia

 

 

czy

03-2016-kia-optima-qs-1.jpg

 

Kia optima 100 tys

+ nowy model 

+ to byłaby już moja 3 kia

+ trochę mam już poukładane w serwisie

- nie jest taka ładna jak mazda

- prosty silnik 1.7 diesel 

 

No i co brać ?

Stary model ale ładniejszy czy nową kie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dynamiką w mieście tak nie do końca bo mazda lubi wyższe obroty.

Natomiast na autostradach to nie chce mi się już latać 200 + więc do jazdy 140-150 to kia nawet lepsza bo mniej spali.

 

Jak dlugo zamierzasz tym jezdzic?

Te Mazdy baaardzo malo traca na wartosci, wiec jak zakup na 3-4 lata to wg mnie lepsza opcja.

No I darowalbym sobie diesla 1.7 w takiej krowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo zamierzasz tym jezdzic?

Te Mazdy baaardzo malo traca na wartosci, wiec jak zakup na 3-4 lata to wg mnie lepsza opcja.

No I darowalbym sobie diesla 1.7 w takiej krowie...

 

z 5 lat.

Od 2 lata mam 3bm i niedługo będę miał opcję aby wstawić 3 i wjechać 6 ale....szczerze, mazdy są ładne..ale jakoś materiałów tragedia i brakuje też jednak turbo.

Ta niby krowa ale naprawdę daje radę dynamicznie się poruszać i napiszę więcej, że przy normalnej jeździe kia jest bardziej dynamiczna od mazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale nie chodzi w dynamice o to, aby pruć po autostradzie 200+, tylko o to, żeby bezpiecznie wyprzedzać. A tego w Kia z 1.7 nie zrobisz.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Jak auto glownie do miasta i na autostrady to w zasadzie bez znaczenia...

Ostatnimi czasy bardzo rzadko jezdze juz krajowkami, gdzie trzeba wyprzedzac na wariata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale nie chodzi w dynamice o to, aby pruć po autostradzie 200+, tylko o to, żeby bezpiecznie wyprzedzać. A tego w Kia z 1.7 nie zrobisz.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 Można powiedzieć, że jeżdżę tylko po autostradach. Tak się u nas w kraju w ruinie porobiło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że jeżdżę tylko po autostradach. Tak się u nas w kraju w ruinie porobiło.

Brałbym Kię. Diesel 1.7 mało spali więc nie trzeba w trasach non stop upierdliwie tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z głosujących jeździł 1.7 141km z kia? Na takim autem i bliźniaczym i40 zrobiłem z 5000km i jakoś zupełnie normalnie to jedzie. Cichy, oszczędny. Czego chciec więcej. Jak ma byc 20000 tańszy od mazdy to bym miał duży problem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z głosujących jeździł 1.7 141km z kia? Na takim autem i bliźniaczym i40 zrobiłem z 5000km i jakoś zupełnie normalnie to jedzie. Cichy, oszczędny. Czego chciec więcej. Jak ma byc 20000 tańszy od mazdy to bym miał duży problem co wybrać.

At czy m ? Ile faktycznie spala w miescie i autostradzie?

Z at to cos nie hallo bi mi prawie palila 10 w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie i takie. Przed i po liftowe. Wg mnie nowy automat jest dość słaby. Nadaje się tylko dla spokojnej jazdy. Manual zdecydowanie lepszy. Mi i40 paliła ok 5,5 przy mocno spokojnej jazdy poza miastem do ponad 7 na autostradzie ale kolo 160. W mieście mało jeździłem, ale 10? Nie ma opcji. W Kia dość niewygodnie zmienia się biegi, bo tunel jest jakis dziwny, ake to juz kazdy musi sie przymierzyc do auta i samemu ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda, ale kradną.

Jak kradną to i ubezpieczenie w kolejnych latach będzie znacznie większe. Ostatnio czytałem jakiś artykuł, w którym było o OC i AC na mazdę wartą 60kPLN w cenie 27K (właściciel po wypłacie z AC za skradzioną Mazdę kupił kolejną i po roku przerażony był ceną pakietu). Myślałem, że to pomyłka ale jeśli faktycznie aż tak kradną to jednak staje się możliwe... Czasem więc warto zorientować się jak będą wyglądały faktyczne koszty utrzymania w kolejnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo zamierzasz tym jezdzic?

Te Mazdy baaardzo malo traca na wartosci, wiec jak zakup na 3-4 lata to wg mnie lepsza opcja.

No I darowalbym sobie diesla 1.7 w takiej krowie...

nie wiem w jakim kraju malo traca na wartosci hehe

za mojej miotly starego zlomka moglem kupic 3-4 letnia mazde 6 

 

 

Co do tematu przewodniego - te mazdy to padaki, psuje sie w nich chyba wszystko

Ja osobiscie kupilbym optime, jest ladniejsza imo

Te 1,7 faktycznie slabo juz sobie radzi w i40 ale jak komus sie nie spieszy .... 

 

 

 

 

sdss, dnia 05 List 2016 - 12:03 PM, napisał:

Mazda, ale kradną.

kradna bo jw ludziki potrzebuja czesci  do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z głosujących jeździł 1.7 141km z kia? Na takim autem i bliźniaczym i40 zrobiłem z 5000km i jakoś zupełnie normalnie to jedzie. Cichy, oszczędny. Czego chciec więcej. Jak ma byc 20000 tańszy od mazdy to bym miał duży problem co wybrać.

 

Ja jeżdzilem z automatem i powiem, ze ten samochód nie jedzie w ogóle, a jak się zmusza aby jechał to żry paliwo   :(

 

Brałbym mazdę, o wiele lepiej wykonana   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na duzego sedana nie premium to chyba malo opcji. Ave stary kapec. Accord tez. Citroen i pug tam samo. Zostaje kia mazda i kura.

Mi sie mazda w bordo mega podoba ale chyba bralbym kure dla spokoji

A Talisman juz w sprzedazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kile bierzesz z placu, Mazde pewnie tez a Skoda na kartki to chyba jedyny minus. Ja bralbym kure jakby mi sie nie spieszylo.

Mazda to min 3 miesiące czekania.

mar00ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jeszcse pasek i talisman zostaje.

I Insignia - ale to też stary i ciężki kloc.

Tego renault bym kijem nie ruszyl z powodu jakosci serwisu. To sie bedzie psulo a aso jest na poziomie dacii.

Niby dlaczego? Renault ostatnio baaardzo się poprawił w jakości. Na temat jakości sieci serwisowej wypowiedzieć się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się sypie? Konkrety proszę.

mar00ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Koledze w Mazde 3 -> chłodnica, chłodnica klimy (zardzewiały), amortyzatory tył, coś sie sypło w skrzyni biegów. Wszystko w okresie 3 lat i przez 45 tysięcy kilometrów.

 

Poza tym rdza wychodziła już nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kile bierzesz z placu, Mazde pewnie tez a Skoda na kartki to chyba jedyny minus. Ja bralbym kure jakby mi sie nie spieszylo.

Bylem ze 3 tygnie temu w saloonie i byly do odbioru od zaraz, ew jak wrzucasz do produkcji to standardowy czas czekasz :ok: boom minął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze w Mazde 3 -> chłodnica, chłodnica klimy (zardzewiały), amortyzatory tył, coś sie sypło w skrzyni biegów. Wszystko w okresie 3 lat i przez 45 tysięcy kilometrów.

Poza tym rdza wychodziła już nadkolach.

A ja mam 6 od 2,5 roku i serwis widziałem tylko na przeglądach. I o czym to świadczy?

Napisz jeszcze jak się 6 sypią, bo zapomniałeś.

mar00ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś przygluchy to może nie słyszysz szumów, albo przyslepy to nie widzisz falujacej maski. A jak nie masz czucia w nogach to może nie czujesz, że tarcze się zwichrowaly. Itd itp

A może to wszytko po prostu uważasz za normalne....

Wolałbym dacie, szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego się psuje? Bo moja mazda chyba o tym nie wie.

mar00ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie bardzo dużo, od lusterek, po moduły, odzysk energii, rvm, płukanie silnika, stukanie zawieszenia , milion akcji serwisowych, po 3 latach padł akumulator - tłumaczenie serwisu że teraz takie robią na 3 lata. Do tego 3 komplety tarcz i klocków - w końcu założyłem ebc i auto hamuje.. dalej takie bzdury jak pierdzacy głośnik Bose.

Poza tym mazda nie nadaje się na autostrady - bardzo kiepskie wyciszenie auta.

Wszystko to w prawie 4lata i 100kkm.

Ja osobiście drugi raz bym tego auta nie kupił i będę odradzał wszystkim.. ale każdy zrobi jak zechce. Nie mam problemu , przyznaniem się że auto które kupiłem że 150k to złom który poza wygladem nie ma nic, a do premium to to nawet nie stało mimo że takie ma aspiracje.

Co więcej nie tylko ja miałem takie przygody- znajomy ma cx5 i praktycznie takie same problemy/naprawy jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.