Skocz do zawartości

225/40r18: Nexen Winguard vs. Nokian WR A3


johnny_b2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu nie mogę podjąć decyzji co do zimowek do mojego auta. Już przejrzałem wszystko i pod katem cena/opinie wyszły mi te dwie propozycje. Biorę opinie od użytkowników z z portali oponiarskich i obie opony maja je bardzo dobre. Różnica jest jak sie spojrzy na wyniki porównań różnych gazet. Tam nexen nie wypada najlepiej i zastanawiam sie na ile jest to marketing (wiadomo jak sie robi "niezależne" testy w gazetach).

Moglibyście doradzić? Różnica w cenie spora, ale chciałbym tez mieć opony, z których sie będę cieszyć a nie denerwować za każdym razem jak wsiadam do auta...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z zimowymi Nexenami, jeździłem natomiast na letnich Nexenach parę lat temu w samochodach sprowadzonych z USA. Nie będzie to może miarodajna opinia. Moje ogólne wrażenie wówczas było takie, że były śliskie i lubiły zapiszczeć przy gwałtowniejszych ruchach. W mojej świadomości pozostały jako marka miernoty i jak potem zaczęły się pojawiać u nas w sklepach i w testach to mnie nie zaskoczyło, że letnie czy zimowe wypadają słabo.

 

Aktualnie też się rozglądam za tym rozmiarem opon co i Ty moje rozważania są pomiędzy Pirelli Sottozero III a Nokian WR A3. Ten model Nokian w testach wypada dobrze, choć trochę gorzej od Pirelli. Z drugiej strony to nie przepaść ile jest gorszy od pirelek, a jest przy tym od nich tańszy 80 zł/szt . Obie opony mają bardzo pozytywne opinie w internecie. Aktualnie skłaniam się ku Nokianom, bo jeszcze nie natrafiłem na informację, która by mi je wybiła z głowy. Z Twojej dwójki brałbym Nokiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.