Skocz do zawartości

Nagłośnienie BMW X3


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem żonie X3 (e83) i charczy jeden z głośników wiec trzeba i tak wymienić minimum przednie głośniki.

 

Jest tam oryginalnie zestaw takich głośników:
Drzwi przednie głośniki + tweetery

Dwa woofery pod siedzeniem

Drzwi tylne głośniki bez tweeterów

Wzmacniacz oryginalny w bagażniku. 

Zastanawiam się nad w miarę bezproblemowym poprawieniem dźwięku w tym aucie. Bez zbędnego rozbierania połowy auta bez wzmacniaczy i skrzyń w bagażnik czy jakiś specjalnych zabudowach. Ma grać lepiej niż seria.

Seryjne radio raczej zostaje bo ma navi to raz a dwa nie widzą mi się te badziewne przejściówki.

I teraz czy kupić zestaw dedykowny do X3 http://allegro.pl/glosniki-dedykowane-do-bmw-u-dimension-el-coax-4b-i6386456215.html
 

Czy kupić np zwykłe głośniki np Hertza do tego przejściówki http://allegro.pl/hertz-dcx-100-3-glosniki-100mm-sklep-krakow-i6096699852.html

Czy może kupić jakiś zestaw odseparowany. Dedykowane są po 500zł lub jakiś inny firmowy? Wogle ma to sens na fabrycznym wzmacniaczu? 

 

A może dać jakiś wzmacniacz ale na seryjnych kablach ale to jakoś niema dla mnie sensu.

Dalej co z seryjnymi subwooferami pod siedzeniem? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Bo sprzęt zagra tak dobrze jak pozwoli najsłabsze ogniwo w zestawie.

 

Ja w Espasie będę przebudowywał Car-audio. Hertze 16 mnie kusiły ale google wypluwało jakies posty o podrabianiu tej firmy.

 

Czy fabryczny wzmacniacz ma zwrotnice jakieś? Czy sygnał idzie na każdy głośnik całe pasmo?

 

Ale tylko jeden glosnik charczy? Bo jakby wszytskie pierdziały przy max słuchaniu to wzmacniacz by za lichy był.

 

Nowe głośniki w niewytłumionych porządnie drzwiach i tak będą grać lipnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień po prostu na oryginał używkę za grosze i zapomnij o temacie.

 

ale najpierw zacznij od odpięcia i podpięcia jeszcze raz wtyczek na wzmaku w bagażniku.

 

Tylko że używki kosztują od 30zł w góre sztuka. Wiec za dwie od 60zł + przesyłka daje 80zł. Dokładam z 30zł i mam lepsze głośniki dwudrożne. Wiec chyba lepiej włożyć jakieś firmowe niż seryjne.

 

A co da odpięcie i podpięcie wtyczek na wzmacniaczu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Bo sprzęt zagra tak dobrze jak pozwoli najsłabsze ogniwo w zestawie.

 

Ja w Espasie będę przebudowywał Car-audio. Hertze 16 mnie kusiły ale google wypluwało jakies posty o podrabianiu tej firmy.

 

Czy fabryczny wzmacniacz ma zwrotnice jakieś? Czy sygnał idzie na każdy głośnik całe pasmo?

 

Ale tylko jeden glosnik charczy? Bo jakby wszytskie pierdziały przy max słuchaniu to wzmacniacz by za lichy był.

 

Nowe głośniki w niewytłumionych porządnie drzwiach i tak będą grać lipnie.

 

Charczą oba przednie głośniki w drzwiach. 

Wzmacniacz HiFi

Wzmacniacz HiFi ma 6 kanałów i znajduje sie w komorze bagażnika E83 ( patrz schematy - zdjecia powyzej ) , to zmodyfikowana wersja 10 -cio kanałowego wzmacniacza HiFi od E85 / E46.Cztery kanały są dla głośników drzwiowych (Głośnik szerokopasmowy lub szerokopasmowego Głośnik z dodatkowym głośnikiem wysokotonowym) i 2 kanały są w centralnych głośników niskotonowych. Obudowa jest wykonana w taki sam sposób, jak wzmacniacz HiFi 10 kanałów w E85 / E46. Wzmacniacz HiFi posiada na wyjściu 4 x 25 watów dla średniej wielkości i dużych zakresów i 2 x 40 W dla niskich częstotliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że używki kosztują od 30zł w góre sztuka. Wiec za dwie od 60zł + przesyłka daje 80zł. Dokładam z 30zł i mam lepsze głośniki dwudrożne. Wiec chyba lepiej włożyć jakieś firmowe niż seryjne.

A co da odpięcie i podpięcie wtyczek na wzmacniaczu?

Za dobre głośniki odseparowane musisz polozyc okolo 500 zl. Wiec jak chcesz zrobic porzadnie to koszty beda wieksze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.