Skocz do zawartości

Wałek wpadł do skrzyni 900-kowej


Darcolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie wymiany sprzęgła w moim 1.1 mpi i po odpięciu sterowania biegami, wałek wpadł do skrzyni- jeszcze go widać wewnątrz otworu. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wałek sterowania biegami- zamiast ściągnąć samo cięgno, odkręciłem też dźwignie (tę bardziej z przodu) i ściągnąłem ją z wałka, a wałek wsunął się do środka skrzyni- poratujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocny magnes neodymowy i próbuj wyciągnąć.  Następnym razem ściągnij zawleczki i linki

Dzięki za odpowiedź :piwko: . Ale jak się przypadkiem nie uda wyciągnąć magnesem, czy jest możliwe zdemontowanie pokrywki i złożenie tego mechanizmu prawidłowo od nowa (od podstaw), czy raczej nie dam sobie z tym rady (bądź jest to po prostu niemożliwe do wykonania w ten sposób)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem na etapie wymiany sprzęgła w moim 1.1 mpi i po odpięciu sterowania biegami, wałek wpadł do skrzyni- jeszcze go widać wewnątrz otworu. Co z tym zrobić?

Gwoli wyjaśnienia, sprawa opanowana. Wałeczek przechodzi na przestrzał przez skrzynię biegów, więc wysunął się jakieś 3 cm po czym oparł się o drążek kierowniczy. Zabezpieczyłem go i wyjąłem skrzynię.  Po wyciągnięciu skrzyni wałek wchodzi na swoje miejsce bez problemu, tylko trzeba go pokręcić (w prawo lub w lewo) aby ustawić w odpowiedniej pozycji.

Teraz myślę jakie sprzęgło- ktoś tam poleca statim- można brać ten statim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statim to dolna półka ale do 900 setki wystarczy 

Mam 1.1 ze skrzynią 900-tkową (były takie egzemplarze), ale obawiam się, czy ten statim będzie ładnie łapał- bez szarpnięć, hałasów, uślizgów itp. Poprzednie sprzęgło- valeo- (niby górna półka) a wytrzymało 100 kkm i docisk pękł. Myślę też nad kolejną opcją- docisk tańszy- np. statim a stara tarcza valeo- od tego sprzęgła, które właśnie wyciągnąłem (tarcza nie jest wytarta i pewnie wytrzyma kolejne 100 kkm)- czy to rozwiązanie wchodzi w grę? Jak sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz luka tarcze i sprzeglo. valeo polecialo juz dawno z trwaloscia i to strasznie. W sluzbowej pandzie tarczy sprzegla juz nie bylo po 9kkm a jezdzona byla przez jednego kierowce, ktory wie jak uzywac sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz luka tarcze i sprzeglo. valeo polecialo juz dawno z trwaloscia i to strasznie. W sluzbowej pandzie tarczy sprzegla juz nie bylo po 9kkm a jezdzona byla przez jednego kierowce, ktory wie jak uzywac sprzegla

ok, dzięki wszystkim  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.