Skocz do zawartości

Takie same dokupić czy inne? (crossclimate)


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chodzi mi o lato ponieważ na zime mam inne koła które jeszcze najmniej 2 sezony posłużą (2012r)

Kupując samochód był z przodu na crossclimate z 15r oraz z tyłu na jakichś zimówkach które sprzedałem.

I teraz zastanawiam sie czy na lato dokupić też te crossclimate (najtaniej widze 750zł za dwie) czy może jednak jakie dunlopki które wyniosą z 500zł za dwie.

Czy samochód zrobi sie nieprzewidywalny na różnych oponach przód-tył??

co byście radzili?

dotyczy opon 205x55r16 i a3 8p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód był z przodu na crossclimate z 15r oraz z tyłu na jakichś zimówkach które sprzedałem.

I teraz zastanawiam sie czy na lato dokupić też te crossclimate (najtaniej widze 750zł za dwie) czy może jednak jakie dunlopki które wyniosą z 500zł za dwie.

Czy samochód zrobi sie nieprzewidywalny na różnych oponach przód-tył??

co byście radzili?

 

Zawieszenie projektuje się zazwyczaj do pracy z czterema identycznymi oponami i w takiej konfiguracji zachowuje się optymalnie. Nie oznacza to, że nie można stosować różnych opon na poszczególnych osiach, bo można, choć na pewno jakieś tam różnice będą, np. auto stanie się nieco bardziej nadsterowne bądź podsterowne. Zmiana będzie jednak na tyle subtelna, że możesz tego nawet nie odczuć, tym bardziej, że pewnie nigdy nie miałeś okazji jechać tym autem na czterech identycznych, równomiernie zużytych oponach.

 

Wiesz, z tym jest tak jak z dźwiękiem, są tacy co usłyszą różnicę w brzmieniu muzyki po podmianie kabli głośnikowych i tacy, którzy nie poznają, że ktoś im odtwarzacz SACD podmienił na adapter Bambino. Nie jesteśmy jak Senna czy Prost, więc sądzę, że w kwestii wyczucia opon bliżej nam do tej drugiej grupy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.