Skocz do zawartości

Sprężyny przód, jakie?


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że już prawie szoruję nosem po ziemi, przymierzam się do wymiany sprężyn z przodu (JTD150KM). 

No i teraz pojawia się pytanie jakie, bo rozpiętość cenowa na polskim portalu ogłoszeniowym jest dość znaczna. 

Auto nie jeździ dużo, około 5 tysięcy rocznie, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny najlepiej kup oryginalne...  :ok:   Co do amortyzatorów to kwestia przebiegu bo te testy nie są wiarygodne.. kiedyś w Bravie na nowych Kayabach miałem po 50%  a na starych które bujały autem  po 70%  :hehe:. Poza tym skoro już nisko siedzi to swoje dostały... pewnie sprężyny masz popękane  :chory:  

Co do amorków to ja mam i polecam zawsze gazowo -olejowe niebieskie Bilsteiny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa lata temu zmieniałem sprężyny przód - jedna pęknięta. Dylemat jakie? Mechanik założył Kayaby.

M-c temu wymieniłem je na Bilsteiny. Kayaby wytrzymały dwa lata. Jeżdżę spokojnie, ładunku na przód nie biorę a sprężyny siadły na kilka centymetrów.

Zawsze w pracy staję w jednym miejscu, przodem ponad krawężnikiem.A tu pewnego razu trach! Przy cofaniu zahaczyłem przednim zderzakiem o krawężnik i go wyrwałem. Mechanik go poskładał, trzyma się jakoś, W miejscu, w którym zawsze spokojnie zjeżdżałem z drogi urwałem osłonę silnika. Nadal nie kojarzyłem tego z obniżonymi sprężynami. Ale spokoju mi to nie dawało. Może to nowe felgi  i opony? Ale przecież one są wymiarowe - felgi 16, opona 55/205 (jezdziłem dotąd na alusach 18/45/225). Byłem dotychczas przekonany, że w kołach następuje kompensacja felga/opona czyli 16/55 powinna być tak samo wysoka jak 18/45. Guzik prawda. Koła alusy z oponą 45  są o 3 cm wyższe od stalowych 16 z oponą 55 - mierzone przy świadkach. Dodatkowo obniżenie sprężyn - razem 7 cm niżej!!! Tak załatwiły mnie Kayaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak załatwiły mnie Kayaby.

 

Szkoda, że nie ociągałem się z zakupem i nabyłem Kayaby zanim napisałeś. No cóż, założę je, skoro już kupiłem, niżej niż teraz na pewno już nie będzie, jak siądą to zmienię na Billsteiny. Będę się łudzić, że to może nie reguła, co napisałeś, w końcu niektórzy chwalą. Dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.