Jump to content
Sign in to follow this  
karolchyla

Budżetowo 195/65/15

Recommended Posts

Cena za komplet ok 600 zł.

Które ewentualnie beda najpewniejsze?

1. Apollo Alnac 4G Winter

2. Viking Snowtech2

3. Dayton dw510.

A moze coś innego w tej cenie.

Podaj link do tych nexenow.

Boruch twierdzisz że apollo będą lepsze od wikingów na mokrym? Jak w sniegu beda sie plasowaly wzglegem siebie?

Pytam o te opony bo kolega potrzebuje na juz do zafiry. Di tego w tym rozmiarze tata moze by wziął do starego merca.

Sam osobiście w xp mam właśnie vikingi. W normalnym uzytkowaniu juz dwa sezony daja radę. Powiem nawet ze lepiej sobie daja radę na mokrym niz ich poprzedniczki czyli debice frigo 2.w prawdziwym polskim śniegu jeszcze nie mialem okazji sprawdzić. Po prostu takiego śniegu nie spitkalem jeszcze.

I uważam ze jesli apollo nie będą gorsze od vikingow to juz jest dobra opcja zwyklego dupowozu przeciętnego kowalskiego czy nowaka.

kolega jednak zamówił daytony. Tak chciał tak zrobil.

Tata natomiast jeszcze sie nie zdecydował czy bedzie zakładał nowe czy znowu używek bedzie szukał.

Ja jestem za apollo. Wychodzą najtaniej.

• Like 1

Co do wikingów mam z deka inną opinię. Drugi sezon mam na lato citytech2 i podobnie na zimę snowtech2. Jak juz pisałem zakladam do xp wiec rozmiar typowy 185/65/15. Letnie w lecie spisuja sie dobrze. Natomiast pod koniec października przy pierwszych chlodach i mokrej drodze abs stal sie bardzo nerwowy. Wies pojechalem z zimowkami do gumiarza. Wracajac od niego w tych samych miejscach gdzie letnie jakby slabiej hamowaly te zimowe zatrzymywaly auto w miejscu. Zaznaczam że nie jeżdżę wyscigowo i raczej nie więcej jak 12tys km rocznie. Wiec myślę ze przekladka na zime tych opon ma sens. Rozumiem także ze opony po 150 zl/szt moga odstawac od takich za 300 zl/szt.ogolnie jestem z nich zadowolony. Niestety nie wiem jeszcze jak snowtech2 bedzie się zachowywal w sniegu i pelnych warynkach zimowych. Jakos przez dwa lata zima taka pezplciowa.wiec w moim mniemaniu jako opony na jesien sa ok. W warunkach zimowych nie przetestowane w pełni.

I jeżeli np apollo zimowe beda sie tak zachowywaly jak zimowe vikingi to juz jest dobrze. Przez 4 sezony jeździły debice frigo 2 na przedniej osi i na tylnej jakies barumy. Na mokrym jesiennym asfalcie obie były jakotakie ale z pelna odpowiedzialnością napiszę ze vikingi u mnie lepiej sie spisuja. Natomiast w sniegu debice byly dobre. Jako os napiedowa swietnie sie spisywaly. Jadace za nimi barumy w sniegu czy ubitej koleinie byly fatalne. Nie moglem ich wyczuć. Oby vikingi w sniegu tak nie zachowywaly sie.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.