Skocz do zawartości

Niby ta sama opona ale...


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzałem sie oponom na samochodach - wszystkie to Michelin Pilot Super Sport. Jedne sa 225 dwie inne 245 i jedne 285. I oczekiwałem ze beda one po prostu "skalowaną" wersją jednego projektu. Ale nie. Okazuje sie ze niezależnie od rozmiaru opona ma cztery rowki odprowadzające wodę - jeden cieniutki, jeden średni i dwa szerokie. Co więcej te szerokie sa tej samej szerokości niezależnie od szerokości opony. A to oznacza ze wszelkie testy opon są nic nie warte bo zachowanie opony zależy bardzo od jej rozmiaru - np. ta 225 będzie swietnie odprowadzała wodę ale przyczepność będzie juz takie sobie podczas gdy 285 będzie zachowywała sie odwrotnie. Wiec jak czytacie w testach ze opona jest super to zawsze sprawdźcie jaki rozmiar był testowany bo może sie potem okazać ze to co kupiliście nie zachowuje sie ani trochę jak opona z testu.

Zdjęcia:

225

0d3bc367801c252dec1c9dff6938908a.jpg

245 (dwie rożne)

16a6f72a0eddd7e5e7a063fe96d1a589.jpg

89a78dd6d5b296789eba64732ad3d11b.jpg

285

276f1ec23b675c79e2e5610a8ac922b6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałeś, że rozmiar ma znaczenie? :)

Natomiast zupełnie serio, to widac to po etykietach EU, bardzo czesto zmieniaja sie parametry na etykiecie wzgledem rozmiaru.

W sumie to tez trochę do Ciebie bo pytałeś ostatnio o wyniki testów zimowek. Które pewnie dotyczą jakichś chudziutkich oponek i jak kupisz te najlepsze w teście do swojego samochodu to moze sie okazać ze sa kiepskie. I vice versa - te które słabo wyszły w tym teście mogą sie okazać bardzo dobre w większym rozmiarze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tez trochę do Ciebie bo pytałeś ostatnio o wyniki testów zimowek. Które pewnie dotyczą jakichś chudziutkich oponek i jak kupisz te najlepsze w teście do swojego samochodu to moze sie okazać ze sa kiepskie. I vice versa - te które słabo wyszły w tym teście mogą sie okazać bardzo dobre w większym rozmiarze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zazwyczaj patrzy się na testy opony w rozmiarze jaki Cie interesuje.. między rozmiarami są już pewnie różnice. Jak szukałem Falkenów to różnie wypadały w różnych rozmiarach, popatrz na ziex914:

http://www.falkenopony.pl/opony/osobowe/ziex-ze914#.WCZMvCS4MVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tez trochę do Ciebie bo pytałeś ostatnio o wyniki testów zimowek. Które pewnie dotyczą jakichś chudziutkich oponek i jak kupisz te najlepsze w teście do swojego samochodu to moze sie okazać ze sa kiepskie. I vice versa - te które słabo wyszły w tym teście mogą sie okazać bardzo dobre w większym rozmiarze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Oczywiscie, jest jak mówisz   :)

 

Ostatnio szukałem opon do Łosia w rozmiarze 205/60/16, wiec teoretycznie testy opon 205/55/16 powinny jakoś odzwierciedlać stawkę.

W Prosiu, nie mam dużego wyboru - letnie Conti, zimowe Michelin, nawet nie szukam testów   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.