Skocz do zawartości

Wymiana 1.2 16v. Który?


Dumbl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Obecnie w moim sc siedzi motor 1.2 16v p1 + k03. Od zakupu borykałem sie z problemem kopcenia i jak sie okazało po próbie olejowej dół wymaga remontu.

Postanowiłem jednak zakupić inny motor z tad pytanie do was.

1.

Czy moge zamontować ktory kolwiek 1.2 16v z seri fire?

Nie chce zmieniać elektroniki. Raczej chodzi mi o bez problemowe p&p.

2.

Po wymianie silnika bede musial na nowo wszystko dostrajać? Tutaj nadmienie że chce zostawić turbo zasilane lpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/201653-silnik-1.2-16v-80KM-a-1.2-16v-86KM

Tutaj doczytałem ze można z punto2 ale wszyskie graty bede pasowały czy musze zaporzyczyc z p2? Chodzi o kolektory przepustnice rozrusznik czy tez alternanor. No i jak z mocowaniem silnika? Bede musiał cos przerabiac?

Wolałbym wiedziec czego sie spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydechowe byly 2 rodzaje, na starszy i nowszy rozstaw srub w glowicy. patrz zeby był taki sam jak masz. jak masz z p1 to pewnie starszy, aczkolwiek nie zaszkodzi zerknąć.

 

starszy:

250_107933855154cab36f47a3e.jpg

 

nowszy:

 

703570200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz nowy silnik to i tak go musisz otwierać, w twoim starym jest przekładka odprężająca, z tego co pamiętam to chyba 3mm. Więc ja bym nie patrzył na to czy z p1 czy nowszy, kupić aby miał zdrowy dół i przekładać głowicę ze starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam odprężenie 3mm.

Tylko na ta glowice mam zwrócić uwagę?

Nie ma znaczenia czy to bedzie silnik z punto 1/2 , brawo itp?

Elektronika z p1 ogarnie te silniki?

Mocowanie bloku bedzie takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lecąc dalej offtopem...

@@rusala czemu nie nagrywasz po naszemu :hmm:

bo ta garść odbiorców mieszka nie tylko w naszym pięknym kraju więc niesiemy ten oświaty kaganiec dalej :phi: Ja wiem, że byłoby prościej ale tu wszystko jest pod prąd :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ta garść odbiorców mieszka nie tylko w naszym pięknym kraju więc niesiemy ten oświaty kaganiec dalej :phi: Ja wiem, że byłoby prościej ale tu wszystko jest pod prąd :hehe:

chociaż daj napisy po polskiemu lub dubbing albo lektor... ;l ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpanuje, że języki zna  ;]

 

Na serio - i bardzo dobrze :) Tym bardziej, że tych za granicą trzeba kształcić, bo relatywnie nie mają pojęcia o tjunach. 

Big up za to co robicie :oki:

 

Dzięki za słowa wsparcia   :)   Jak ktoś jest chętny to zapraszam do współpracy, chętnie pokażemy inne podejścia i konstrukcje. Niedługo w planach jest stage 2 z większą suszarką itp. i na pewno będziemy musieli zasięgnąć nieco opinii bardziej doświadczonych t-jetowców w sprawach jak półosie/przeguby, odprężać/nie odprężać itp. ;)

 

chociaż daj napisy po polskiemu lub dubbing albo lektor... ;l ;l

 

Do kilku epizodów są napisy na specjalne życzenie widzów :hehe: Dość pracochłonne to jest niestety :ooniee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dość pracochłonne to jest niestety

 

Parę miesięcy temu robiłem skrypt i synchro napisów do niespełna 4 minutowego klipu, ponad dwie godziny zeszły, jak nie trzy, a to tylko w języku oryginalnym, bez tłumaczenia. Polecam mplayera do relatywnego ułatwienia pracy, wypisuje bardzo dokładne timestampy na konsoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do kilku epizodów są napisy na specjalne życzenie widzów :hehe: Dość pracochłonne to jest niestety :ooniee:

operujesz językiem który nawet po PL ciężko zrozumieć...a fajne filmy kręcicie.... :oki:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.