Jump to content
AxiT

Czy są tu jacyś posiadacze AM na androida

Recommended Posts

Posiadam AM na Winde i zastanawiam sie nad AM na androida - powiedzmy na telefon żeby od czasu do czasu jak nie mam pod ręką samochodowej navi jakoś się zlokalizować w obcym miejscu. 

Tylko na Androida jest jakoś to czasowo rozwiązane. Ponoć max czas to ponad rok? Potem co wygasa mi licencja?

Jakieś inne NIE INTERNETOWE navi na androida?

W odpowiedzi dlaczego nie internetowe lub działające na przekaźnikach - już widziałem działanie takich w głębokich lasach  i górach i dlatego preferuje tradycyjną.

Z nieinternetowych to Sygic (ale też płatny - co prawda jednorazowo chyba).

Jest chyba jeszcze Here (na pewno aktualniejsze mapy niż w Sygic).

Ale raczej uboższa w funkcjonalność.

Licencje na aAM są różne ale wszystkie terminowe. Po wygaśnięciu nie ma funkcji nawigowania do celu.

Pewnie są jeszcze inne darmowe rozwiązania offline na Andka ale o ich jakości się nie wypowiem - nie używałem.

Edited by ochkarol

Posiadam AM na Winde i zastanawiam sie nad AM na androida - powiedzmy na telefon żeby od czasu do czasu jak nie mam pod ręką samochodowej navi jakoś się zlokalizować w obcym miejscu. 

Tylko na Androida jest jakoś to czasowo rozwiązane. Ponoć max czas to ponad rok? Potem co wygasa mi licencja?

Licencja nie wygasa. Jest dożywotnio przypisana do miejsca instalacji. Idzie to oczywiście odwrócić jak się np. sprzęt popsuje ale to już poprzez serwis. Po upływie opłaconego czasu wygasa usługa nawigacji. Poza tym działa wszystko, mapy, lokalizacja, aktualizacja map i aplikacji, POI. Zlokalizować się więc można zawsze za darmo :) Aktywność nawigowania można kupić w dowolnym momencie na dowolny okres wybrany z dostępnych. Ja kupuję 2-3 razy w roku 7 dni i w zupełności wystarcza.

Sygic jakoś w Polsce mi nie leży. Mam licencję dożywotnią na Europę. Za granicą jest fajnie (głównie z braku alternatywy ale jak zdejmą roaming danych to się to zmieni ;) ) ale w Polsce wolę AM albo zwykłe google maps.

Co do głębokich gór i lasów. Łażę czasem po takowych korzystając z online-owej mapy turystycznej. Za wersję offline trzeba zapłacić a mi się nie chce. W każdym razie nie zdarzyło mi się w ostatnich latach żeby był jakiś problem. Już bardziej z ustaleniem pozycji jak problem z satelitami był ale mapy wciągają się praktycznie zawsze i wszędzie. I wbrew pozorom wcale to za dużo transferu nie zużywa jak się w tryb satelity nie wlezie ;)

Dla mnie AM na androida to porażka, w przeciwieństwie do AM na Win (7/10/CE). Używam obu wersji - na androida i na win CE. Ta druga oczywiście na nawigacji Becker Active 5. I tylko z tej jestem w pełni zadowolony. :)

• Like 1

a ja automape na androida bardzo sobie chwale, zwłaszcza, że używam na tablecie dedykowanym do navi (z uchwytem).

W stosunku do wersji win CE ma trzy wady:

-Trzeba sobie poustawiać pod siebie

-ekran wpisywania trasy jest na czarnym tle, oraz ma małe czcionki (typowo pod smartfony), wiec wpisywanie w słońcu jest utrudnione

-za mocno świeci w nocy pomimo minimalnego ustawienia jasności (to pewnie kwestia sprzętu nie samej AM)

Dla mnie AM na androida to porażka,

ale dlaczego?

miałem kiedyś na win, od jakiegoś czasu mam na androida i różnice są bardzo niewielkie

-za mocno świeci w nocy pomimo minimalnego ustawienia jasności (to pewnie kwestia sprzętu nie samej AM)

Są specjalne programy nakładające programowy, przyciemniający filtr na ekran.

Jedna z nich nazywa się Filtr Nocny.

Edited by ochkarol