Skocz do zawartości

Hyundai i30 2013-> nakrętki do kół stal/alu?


Abarth

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam pytanie odnośnie nakrętek do kół stosowanych w Hyundaiu i30 2013-> fabrycznie wyposażonym w alufelgi. Czy producent dopuszcza użycie tych samych nakrętek do felg stalowych, czy też jest do tego przeznaczony inny rodzaj nakrętek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kiłę z 2009 i mam różne nakrętki do alusów i stalówek. Jest inny stożek i kołnierz do trzymania kołpaka na tych do stalówek.
Numer  części do stalówek 5295017000, a do alusów 5295014140. Do Hultaja zapewne będzie podobnie. To ten sam szajs.

 

a3541f8s-960.jpg

 

75813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kiłę z 2009 i mam różne nakrętki do alusów i stalówek. Jest inny stożek i kołnierz do trzymania kołpaka na tych do stalówek.

Numer  części do stalówek 5295017000, a do alusów 5295014140. Do Hultaja zapewne będzie podobnie. To ten sam szajs.

 

Tak, będzie to samo bo nawet felgi są tak na prawdę z Kijanki.

Dzięki serdeczne za pomoc - wiem już co zamawiać. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie zapomnij o dodatkowym kluczu do kół

 

Do stalowych mają inny rozmiar?

Muszę zerknąć w zestaw narzędziowy auta bo to nowy samochód firmowy.

Przy najbliższej okazji porozmawiam z serwisantami w ASO - jeśli dopuszczają montaż stalówek (aludekle są nam niepotrzebne) na tych samych nakrętkach to zostaną te co są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Jutro sprawdzę ale w Rio mam chyba 19 i 21

 

Wczoraj sprawdziłem bo dostałem Hultaja na wyjazd delegacyjny. Masz rację - nakrętki do stalówek będą na klucz 21. Dziwi mnie fakt, że ktoś wcześniej nie zadbał o odpowiednie wyposażenie biorąc auto do floty. W zestawie narzędziowym klucz 21 a koła oryginalne alu z nakrętkami 19. W razie awarii tym kluczem można sobie pomachać :P Przy okazji zauważyłem, że Hyundai do ori alu daje pierścienie centrujące - w Kijankach też tak robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nieoryginalne alu na zimę mam też @@bez...

 

Masz rację. Dowiadywałem się już w jednym z salonów o co chodzi. Okazało się, że fabrycznie mogą wyjść z zamiennikami - felgami ATT lub podobnymi.

Wtedy są wyposażone w pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nieoryginalne alu na zimę mam też @@bez...

 

Mam nieoryginalne felgi na lato i oryginalne na zimę. Śruby mogą być 19 lub 21. Są dwa rodzaje ale ten sam gwint. Są też długie i krótkie ale generalnie wszystkie pasują zamiennie.

 

Tu są na 19:

http://allegro.pl/nakretki-do-felg-alu-hyundai-jaguar-jeep-kia-20szt-i5069093997.html

 

Na aukcji jest link do 21. Można je też stosować do felg stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na nakrętki nie oryginalne radzę uważać. Te z załącznika są otwarte więc nie ma problemu ale mnie kiedyś mechanior źle dokręcił koło i zgubiłem 2 sztuki. Podjechał do najbliższego sklepu moto i gość mi sprzedał pełne z pasującym gwintem. Wszystko było o.k. ale przy zmianie opon na zimowe okazało się, że te nakrętki były za płytkie i był problem z ich odkręceniem (nawet kluczem pneumatycznym u wulkanizatora) a dodatkowo zniszczyły szpilki. Koszt szpilek nie był może powalający ale wymiana już nie była taka łatwa i szybka. Radzę uważać bo to niby drobiazg a może narobić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.