Skocz do zawartości

Postarzanie drewna.


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś?

Od jakiegoś czasu moja mi truje o remoncie przedpokoju. I wpadł mi taki pomysł żeby jedną ze ścian pokryć postarzonymi deskami. Coś w tym rodzaju.

https://www.olx.pl/oferta/stare-drewno-deski-belki-ogrodzenia-CID628-IDbtSY9.html

https://www.olx.pl/oferta/stare-deski-gotowe-do-montazu-blaty-do-stolow-CID628-IDfKjOB.html

Chciał bym kupić deskk i sobie je postarzyć. Tylko czym więcej czytam tym mniej wiem. Ile osób tyle opinii. Chciał bym je trochę zmasakrować i wyżłobić miękką tkankę, oraz pociągnąć lazurą lub bejcą.

Ktoś to może robił i mógł by pomóc?

Najbardziej chodzi mi o to jakiego drewna i jakich szczotek użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby wykorzystać zwykłe panele podłogowe?

np http://www.komfort.pl/pl/Panele-Pod%C5%82ogowe/Cabana-Driftwood-Inne/p/443898#b

nie ma żadnych przeciwwskazań żeby je przykleić na ścianie, a te oferowane obecnie już całkiem nieźle odwzorowują drewno

Albo deske podlogowa. BEdzie naturalny material, a super latwa robota. Mozna wybrac starzony, olejowany, itp.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak panel będzie tylko substytutem. Tak jak kiedyś wyrób czekoladopodobny.;)

Panel jest za równy i powtarzalny. Po prostu za ładny.

Co do deski podłogowej to miałeś na myśli deskę barlinecką czy zwykłą deskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz szczotkę nylonową do wiertarki czy gumówki i jedziesz. Jest przy tym deko kurzu, ale da się przeżyć.

Tu masz foto jak robiłem szafę czy belki z łazienki. Na początku można szczotką drucianą na wiertarce, a potem nylonową która wybierze miękką tkankę.

post-151896-0-01409700-1479559779_thumb.jpg

post-151896-0-24313000-1479559892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz szczotkę nylonową do wiertarki czy gumówki i jedziesz. Jest przy tym deko kurzu, ale da się przeżyć.

Tu masz foto jak robiłem szafę czy belki z łazienki. Na początku można szczotką drucianą na wiertarce, a potem nylonową która wybierze miękką tkankę.

No właśnie o takie wybranie mi chodzi tylko niektórzy polecają najpierw szczotką stalową a potem miedzianą a inni najpierw stalową a potem nylonową. Tylko że podobno nylonowa jest droga, starcza na bardzo krótko i nie nadaje się na zwykłego flexa bo ma za wysokie obroty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak panel będzie tylko substytutem. Tak jak kiedyś wyrób czekoladopodobny.;)

Panel jest za równy i powtarzalny. Po prostu za ładny.

Co do deski podłogowej to miałeś na myśli deskę barlinecką czy zwykłą deskę?

Barlinecka lub tego typu z prawdziwym drewnem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nylonowa jest tez na wiertarkę i na wolnych obrotach się to robi. Jedna szczotka w obi za około 40 zł (nie pamiętam dokładnie) starczyła mi na około 5mkw sosny i świerka. A może na więcej, już nie pamiętam. Takiego typu miałem szczotki. No i robota w garażu czy piwnicy się kurzy.

post-151896-0-46510600-1479567132_thumb.jpg

post-151896-0-28129900-1479567334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziś pogrzebałem i wyszło mi tak:

Na pierwszym zdj. dolna deska przejechana tylko tarczą nylonową a na górna najpierw miedzianą a potem nylonową.

Zdjęcia trochę przejaskrawiają barwy. Te ciemne plamy w rzeczywistości nie są tak ciemne i kontrastowe.

Nie chciałem mocno ściemniać drewna bo pomieszczenie jest małe. Dlatego nie chciałem żeby był efekt przytłaczania.

a16886.jpg

2rntr89.jpg

2eojshw.jpg

2ldk84k.jpg

Nie wiem czemu poobracało mi wszystkie zdjęcia.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.