Skocz do zawartości

Problem z punto 2 sporting.


dyzio_abarth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nabyłem Punto 2 sporting z małymi problemami ktore myśle ze we własnym zakresie chcialbym

to usunac. Jedna z usterek to niedziałający przycisk otw szyby. Jak go zdemontować nie uszkadzając plastików ??

Druga to dosc spory luz dźwigni zmiany biegów.. Po ściągnięciu mieszka widac tylko jak chodzi "ma luz" dźwignia. Poza tym , czy w tej wersji wsteczny jest podciągany??nie wiem czy dźwignia nie jestem innego auta , Bo na dźwigni jest taki plastik ktory pod podciągnięciu pozwala

wrzucić wsteczny ale nie idzie go opuścić ani podciągnąć .

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki ręcznego - musisz sprawdzić jak wygląda ich naciąg. U mojego ojca jedna była wytarta w pancerzu przez to na motylku gdzie wajha ciągnie linki pod osłoną plastikowa tunelu środkowego, było widać że lewa jest dużo nie równo wzgl prawej.wymieniłem obie na nowe i wyregulowalem śruba naciąg i jest ok. Sprawdz

 

Drążek zmiany biegow- tak jak w innych Punto 2 masz podciagany kołnierz który powinien luźno chodzić tzn na sprezynce. Podciagasz trzymając go wbijasz wsteczny . może spadla sprężynka? ? Zdejmij mieszek i popatrz ...

 

Co do włącznika szyb. Musisz wyciągnąć cały panel z wlacznikami+ awaryjny.. Sam przycisk raczej nie da się wyciągnąć. I jak się nie mylę to musisz najpierw wyciągnąć tunel - konsole z pokrętlami żeby wydobyć panel włączników... Jak ,gdzie odkręcić to musisz poszukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zagladnac do drazka zmiany biegow, generalnie siedzi na ciegnach , moze juz sie u ciebie wyrobily i dlatego masz luz? (mocowanie -glowka z tulejka ktora nachodzi na kulke) raczej 99% nie ma zestawu naprawczegi bo jest on nie potrzebny...

 

 

popatrz w ten link 

 

http://fiatpunto.com.pl/topic22056.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.