Skocz do zawartości

Panda 1.2 69 KM 2012 rok - problem z MES


janus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

        Podłączyłem swoja Pandę pod MES 2.2 celem sprawdzenia korek STFT i LTFT i po wybraniu Fiat Panda `03 1.2 8v mam do wyboru parę sterowników silnika wybieram powiedzmy pierwszy lepszy, program sugeruje mi, że mam Magneti Marelli 5SF8 CF5/EOBD, więc wybieram właściwy a tu zonk mam do wyboru tylko zakładki Info, Błędy i Wykres, nie ma natomiast zakładki np. Parametry ( w trybie Symulacji jest tak samo, natomiast jak wejdę na Pandę 2012 z tym silnikiem w trybie symulacji to juz są wszystkie zakładki). Wybieram więc sterownik Magneti Marelli 5NF EOBD, program daje mi komunikat, że mam inny sterownik ale zakładki sa dostępne wszystkie, i mogę odczytywać np.wartości sondy Lambda. 
Mam dodatkowo pytanie jak interpretować zakładkę Integrator Sondy Lambda 1 (jest to według opisu w MES korekta długoterminowa) gdyż pokazuje mi jakieś wartości niespotykane w innych autach tj. 1.0124%, jak to interpretować?
Natomiast ODB doctor pod Androidem korekty STFT i LTFT w czasie obrotów jałowych stoją mi na wartości 99,2 %, jak zacznę jechać to się cyklicznie zmieniają STFT spada do 1 i tak cyklicznie oscyluje do 99,2.
Chce ustawić sobie LPG na te korekty paliwowe (w Oplu tak ustawiam, ale tam normalnie oscyluję w pobliżu zera jak jest OK) a tu zonk nie wiem jak to interpretować icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem laczysz się z autem vag kkl czy elm 327 ?

ELM 327

Ale zainstalowałem sobie już własnie MES 3.1 i tam w tym moim sterowniku w trybie symulacji sa wszystkie zakładki to przypuszczam, że po podłączeniu tez tak będzie (podłącze auto dziś wieczorkiem). Tylko, ze opis zakładki Integrator Sondy Lambda 1 jest inny niz np. dla sterownika 5NF EOBD  - tu  jest to korekta długoterminowa, a w sterowniku który ja mam tj. 5SF8, że jest to korekta krótkoterminowa - normalnie można zgłupieć. No i wartości w czasie symulacji oscylują od zera do 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.