Skocz do zawartości

Sprężyny do prestiża fl


hebel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry

Kupiłem se prestiża ale nie w tedeiku a w benzynie, dokładniej 1.8t i ma ci on jakieś cudacznie niskie zawieszenie przez co muszę bardzo uważać by zderzaka nie rozwalić na pierwszym krawężniku, jeździ się super ale na polskie drogi i krawężniki jest za nisko, ale do rzeczy...

Chcę zmienić sprężyny na seryjne ale nie ogarniam oznaczenia tych sprężyn - mam na myśli kolorowe kropki na sprężynach, czy do mojego silnika będą takie same jak do tdi? mam tu na myśli przód, bo tył w kombi to chyba nie ma różnicy. Ma ktoś 1.8t w kombi na serii i mógłby zmierzyć wysokość od podłoża do krawędzi błotnika z przodu i z tyłu? Dla wyjaśnienia dodam że po vin i na lepce w bagażniku napisali że zawias seria, więc poprzedni właściciel pewnie coś modził.

klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były różne serie.

Kropki na 100% oznaczają klasę wagową, nie wiem czy po kropkach rozkminisz też wysokość zawieszenia (być może).

Dobrze byłoby z wlepki odkodować rodzaj zawieszenie, zestawić to ze sprężynami które masz zamontowane i wg tego szukać innych.

Tutaj też miej na uwadze: jeżeli masz seryjnie obniżone zawieszenie (w Audi oznaczają to jako 1BE/1BV) to osiągnięte jest to nie tylko sprężynami, ale i amorki masz inne.

Także chcieć go podnieść sama zmiana sprężyn to za mało. Trzeba też zmienić amory na takie, które będą pracowały w innym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.