Skocz do zawartości

Druga Dacia...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W czerwcu odebrałem Sandero Stepway z fabrycznym lpg, na przełomie roku będę chciał drugą Dacię. Teraz pytanie czy lepiej drugą białą Sandero Stepway Laureate z lpg i navi, czy w podobnej kasie Dustera ośkę sł open biały z klimą i lpg?

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiem się, ale proszę wypowiedz się o tej dacce co masz

jak sie spisuje gaz

co za silnik

ile dałeś;)

ile wołają;)

itp) też sie zastanawiam nad dusterem, sandero stepway bądz... tipo hb ewentualnie kombi;)

Wczoraj minęło 5 miesięcy od wyjazdu z salonu i 10kkm przelotu. Pojazd sprawuje poprawnie. Instalka fabryczna strasznie późno przełącza na lpg, tam jest landi renzo. Silnik 0.9. Wygluszyłem pojazd matami, drzwi przód i cały bagażnik, jest ciszej. Na 10kkm zużycia oleju brak, zużycie benzyny to 47l, lpg średnio 7.4, ale ja nie potrafię jeździć oszczędnie ;)

Widać taniość pojazdu, ale u mnie to ma jeździć. Przesiadłem się do do małej Dacii z Sorento Igen i Megane 2ph1 2.0 16v jednocześnie. Mnie przesiadka pasuje do pracy, ale na weekend i w trasy długie są lepsze pojazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zależy do czego potrzebujesz drugie auto. Jeżeli do zadań specjalnych i cięższych prac to wiadomo ze Duster. Nie wiem tylko jak jest z lpg w tym nowym silniku 1.6. Na początku roku chciałem kupić Dacie ale Daster z lpg był niedostępny

Teraz już jest dostępny, ale z info już tylko rocznik 2017 na styczeń/luty podobno Duster z lpg.

Jeśli serwis ogarnie temperaturę przełączania lpg na niższą niż obecnie, wrócę do rozważań nad drugą nową Dacią  :oki:

Niestety bardziej kalkuluje się jazda Megane 2 z 2.0 benzyną i lpg ;)  

Na chwilę obecną nawet Sorento 1gen sprawniej działa z przełączaniem na lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli serwis ogarnie temperaturę przełączania lpg na niższą niż obecnie, wrócę do rozważań nad drugą nową Dacią

 

a z tym nie powinni miec problemu, albo zmieniają wartość w sterowniku, a jak nie pomaga to znaczy, że element który sprawdza temperaturę (reduktor?) jest umieszczony tak że cały czas na niego wieje, wystarczy albo zamontować go gdzieś indziej, albo przysłonić jakąś watą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym nie powinni miec problemu, albo zmieniają wartość w sterowniku, a jak nie pomaga to znaczy, że element który sprawdza temperaturę (reduktor?) jest umieszczony tak że cały czas na niego wieje, wystarczy albo zamontować go gdzieś indziej, albo przysłonić jakąś watą

Piotrków nie ogarnia, dno i metr mułu, więc jutro jadę do Aso w Radomiu, tam mają ogarnąć.

Jutro napiszę co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak obiecałem, dziś byłem na wizycie w Aso Dacii w Radomiu. Obsługa super, najniżej co można zmienić w ustawieniach fabrycznych landi renzo to 40st, to i tak lepiej niż było. Poza tym żadnego błędu, czy innych nieprawidłowości. Pojazd dalej jeździ sprawnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, dziś byłem na wizycie w Aso Dacii w Radomiu. Obsługa super, najniżej co można zmienić w ustawieniach fabrycznych landi renzo to 40st, to i tak lepiej niż było. Poza tym żadnego błędu, czy innych nieprawidłowości. Pojazd dalej jeździ sprawnie :)

Pozdrawiam

I co szybciej się przełącza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.