Skocz do zawartości

Leon 2 1.9 TDI


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu,

zawracać sobie głowę tym samochodem z takim motorem? Zakładam, że to sławne BXE... czy odpuścić i poszukać czegoś pewniejszego? Rocznik 2008 przebieg, "magiczne" 150kkm, zakładamy, że autentyczne.

Poradźcie coś :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3msc temu kupiłem a3 z tym bliźniaczym silnikiem bls z dpf.

Odpukać po 3 000km jestem zadowolony, przesiadłem sie z a4 b5 110km, więc dynamika na podobnym poziomie, hałas w kabinie mniejszy spalanie +0,5l haha.

Czytałem i czytam o panewkach i nadal nie wiem czy nie wymienić ich. Bo oprócz tych panewek jakichś wielkich wad ten silnik nie ma z tego co czytam. Tylko panewki wkoło haha.

 

Szukałem 1,6 pb ale taki sie trafił z śmiesznym przebiegiem 155 000 haha z tym że po sprawdzeniu vin oraz dotarciu do warsztatu co robił rozrząd na koniec 2014r i przebiegu 117 000km przebieg wydaje sie mocno realny. dpf'a sie bałem bo robie odcinki 12km, a raz w tygodniu takie pod 30km. Kupiłem kabel żeby zobaczyć czy to sie tam wypala czy nie i z tego co widze takie odcinki i taka jazda jak ja jeżdże wystarcza do normalnego wypalania sie dpf'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śledzę temat tych silników, w leonach były tylko BXE i BLS i oba miewały problem z panewkami. Problemem były słabej jakości panewki, które montowano przez 2 czy 3 lata. Wymiana panewek rozwiązuje problem (części to jakieś 300pln). Programem da się bez problemu dojść do 140KM i 320NM. Będę się po mału rozglądał za takim autem

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć 2007 i 2008r tak gdzieś doszli do wniosku na forum octawi ale narazie forum ma przerwe

i panewki zdarzały sie i w wcześniejszych i późniejszych wersjach.

Pytałem mechanika co u niego robie różne rzeczy to miał jeden przypadek robienia silnika. Mówił że on by nie ruszał jak nic sie nie dzieje. 

Też czytam że jak wymieniać to żeby ktoś jednak ogarnięty to zrobił żeby jednak n było gorzej niż jest.

Całkiem przyjemnie sie tym 105km jeżdzi. 

Jak będe myślał o wirusie to jednak wpierw te panewki musze zrobić.

 

na giełdzie dość fajny jest wystawiony :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu,

zawracać sobie głowę tym samochodem z takim motorem? Zakładam, że to sławne BXE... czy odpuścić i poszukać czegoś pewniejszego? Rocznik 2008 przebieg, "magiczne" 150kkm, zakładamy, że autentyczne.

Poradźcie coś :oki:

Masz motor teoretycznie z wysokiej grupy ryzyka, ale mam znajomego któremu sprzedałem firmową octavię i do dziś panewek nie ruszał a ma 330 kkm. Tylko, że auto od początku jeździło co 15 kkm na olej. 

 

Mi się BXE dobrze jeździ. U siebie mam 165 kkm w octavii 2 z 2010 i panewek też nie ruszam. Olej co 15 kkm. Płyta ta sama co w O2 i goff V. Miałem jedynie problemy z wielowahaczem z tyłu bo wszystko stało i nie dało się ustawić geometrii, więc trzeba było to wszystko zrobić, problem typowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Toledo z 2007 z BXE, 105 km. Kupiłem z przebiegiem 127 kkm a dziś ma 165 kkm i nie ma żadnego problemu. Spalanie ( toledo duże i ciężkie ) przy oszczędnej jeździe 5,2-5,4, przy normalnej jeździe w granicach 5,8 a jak sieśpiesze z pracy i do pracy to 6,3-6,4. Silnik dynamiczny i elastyczny. Ja sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wszystko wskazuje na to, że kupię Leona, jednak z silnikiem 1.6 8V MPI całe 102 KM. Poza mułowatością takiego zestawu chyba nie mam się czego obawiać, prawda? Auto dość pewne, przebieg 110 kkm. Drugi właściciel od 6 lat. Najważniejsze, że żonie się podoba, bo to ona będzie tym podróżować ;)

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że kupię Leona, jednak z silnikiem 1.6 8V MPI całe 102 KM. Poza mułowatością takiego zestawu chyba nie mam się czego obawiać, prawda? Auto dość pewne, przebieg 110 kkm. Drugi właściciel od 6 lat. Najważniejsze, że żonie się podoba, bo to ona będzie tym podróżować ;)

Wysłane z Moto X Play

no i kupiłem... nawet to nieźle przyspiesza! myślałem, że będzie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.