Skocz do zawartości

Ogrzewanie domu- dobowe zużycie gazu?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Chalek napisał:

Jednocześnie twierdzisz ze 30 pare stopni na zasilaniu przy -20 to za mało. To ile niby byłoby ok?

bo mało, ale jak tobie wystarcza to ok. Osobiście wolę aby kocioł nie pracował non stop.

2 godziny temu, bielaPL napisał:

dobra ustawiłem na 40 i zobaczymy 

No i właśnie od tego jest czujnik, żebyś nie kombinował z temp tylko ewentualnie zmienił krzywą grzewczą. Przy sporych mrozach 40C to będzie mało, ale 80C to gruba przesada.

Godzinę temu, exor napisał:

Ano, co ich obchodzi ile klient będzie płacił za gaz....

Dokładnie o to chodzi, im to rybka ile piec będzie zużywał gazu. Podepnie sondę sprawdzi spalanie i jest git. Dlatego u mnie dopiero trzeci serwisant pochylił się nad problemem i wyregulował tak, żeby piec zużywał tyle gazu co podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sherif napisał:

No i właśnie od tego jest czujnik, żebyś nie kombinował z temp tylko ewentualnie zmienił krzywą grzewczą. Przy sporych mrozach 40C to będzie mało, ale 80C to gruba przesada.

 

nie znam się (jeszcze) na tych krzywych ;) , rozumiem że będę musiał wachlować temperaturą w zależności od temperatury na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

 

nie znam się (jeszcze) na tych krzywych ;) , rozumiem że będę musiał wachlować temperaturą w zależności od temperatury na zewnątrz? 

Nie.. ustawiasz nr krzywej i obserwujesz czy kocioł daje radę. Jeżeli nie to podwyższasz, jeżeli często się wyłącza i włącza to obniżasz. Robisz tak na początku, potem zapominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Nie.. ustawiasz nr krzywej i obserwujesz czy kocioł daje radę. Jeżeli nie to podwyższasz, jeżeli często się wyłącza i włącza to obniżasz. Robisz tak na początku, potem zapominasz.

dobra muszę poczytać... na razie ustawiłem temperaturę a nie jakąś krzywą ;] mam Buderus Gb072 20kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę info ode mnie :

Czas pracy instalacji - 8222h

Czas pracy palnika - 3880h

Starty palnika 358

Kocioł uruchomiony w zeszłym roku.

Na początku wygrzewał podłogówkę. W środku zagrzał do 35 stopni 😁

Teraz pyka sobie na grzanie domu.

Ustawiona temperatura to 18 w dzień i 17,5 w nocy. Jeżeli ma to znaczenie to jeszcze nikt nie mieszka.

Grzanie wody z pompy ciepła Bosch Compress 5000. Nie jest podłączona do kotła. Grzeje wodę tylko z powietrza w domu.Przed wykończeniem kotłowni nie podłączałem jeszcze czerpni z zewnątrz.

 

Od 2.01.22 zużył 51 m3 gazu.

Kocioł Cerapur Smart 14 kW. Przez większość czasu grzeje z mocą 14 -20 %. Temperatura na zasilaniu w porywach do 25 stopni.

 

100% podłogówka . 140 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam___ napisał:

ocioł Cerapur Smart 14 kW. Przez większość czasu grzeje z mocą 14 -20 %. Temperatura na zasilaniu w porywach do 25 stopni.

No to u mnie aż tak nisko zejść nie chce. Instalacja zbyt mała i nie odbiera ciepła lub kocioł zbyt mocny.  Mam 24kW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, exor napisał:

No to u mnie aż tak nisko zejść nie chce. Instalacja zbyt mała i nie odbiera ciepła lub kocioł zbyt mocny.  Mam 24kW.

 

Kocioł 24 kW moduluje od 3 kW 🤔. Takie zapotrzebowanie raczej będziesz miał. Zresztą jak jest taka pogoda jak teraz to wszystkie kotły wariują. 

Na kotle i na CW 400 możesz sobie sprawdzić z jaką idzie mocą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak zaobserwowałem od 3 sezonów: poniżej 26 stopni pchanych w podłogę zejść nie chce. Jak sterownik cw100 obliczy, że ma być 25 to temperatura przebija do 30-tu paru i kocioł off na jakiś czas (domyślnie 15 min, zwiększyłem do 25).

Mam otwarte pętle tylko na dole (będzie tego z 90m2 podłogi). Na górze są puszczona ze 3 pętle i to tak na "pół gwizdka".

Być może jakby otworzyć więcej na górze to by odebrało. Ale nie ma takiej potrzeby, bo mało co używamy poddasza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.