Skocz do zawartości

problem z zamkiem w tylnej klapie


nerwux

Rekomendowane odpowiedzi

W stilo 3d pojawił sie problem a mianowicie nie mogę otworzyć tylnej klapy. Otwieranie kluczykiem nie działa, a ta dotykowa klamka na klapie nie reaguje. Wcześnie działała a teraz nic i jest problem bo nie mogę otworzyć bagażnika. Jakieś pomysły jak można by go otworzyć? Opcja zmiany w komputerze boot czy jakoś tak też nie pomaga. Czy jest możliwość zdjęcia tapicerki klapy podczas gdy jest ona zamknięta? Czekam na jakąś pomocną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy jest możliwość zdjęcia tapicerki klapy podczas gdy jest ona zamknięta?

 

W 5d zdjecie tapicerki zajmuje z 15 minut, potem pozostaje odkrecic zamek i juz jestes w domu (tj. mozesz wysiasc przez bagaznik).

Btw. zamki w 3d i 5d sa identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki mają takie cyngielki i od środka po naciśnięciu cyngielka śrubokrętem zamek się otwiera.  Kojarzy mi się jeszcze kawałek sznureczka pod tapicerką z prawej strony, ale to chyba jest od awaryjnego otwierania wlewu paliwa? 

 

O tu masz foto cyngielka:

 

https://zapodaj.net/7b5dbe7109bfc.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki mają takie cyngielki i od środka po naciśnięciu cyngielka śrubokrętem zamek się otwiera.  Kojarzy mi się jeszcze kawałek sznureczka pod tapicerką z prawej strony, ale to chyba jest od awaryjnego otwierania wlewu paliwa? 

 

O tu masz foto cyngielka:

 

https://zapodaj.net/7b5dbe7109bfc.jpg.html

Wielkie dzieki za odpowiedź. Ruszam działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Daj znać o wynikach prac. Obstawiam uszkodzony elektromagnes w zamku ;]

Od roku mam to samo, rozebrałem, zdiagnozowałem i nie kupiłem elektromagnesu do dzisiaj :palacz:

Czas się znalazł i dobrałem się do zamka. Winą usterki okazała się wilgoć, gdyż kiedy przestało padać i troszkę przeschło na podwórku zamek wrócił do działania. Wniosek....uszczelnić blendę oświetlającą rejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się znalazł i dobrałem się do zamka. Winą usterki okazała się wilgoć, gdyż kiedy przestało padać i troszkę przeschło na podwórku zamek wrócił do działania. Wniosek....uszczelnić blendę oświetlającą rejestracje.

 

U mnie dokładnie tak samo postępowało :phi: , raz działał a raz nie, w końcu padł całkowicie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...
Dnia 26.12.2016 o 14:12, mikomir napisał:

 

U mnie dokładnie tak samo postępowało :phi: , raz działał a raz nie, w końcu padł całkowicie :no:

 

W końcu kupiłem używkę (zamek) i wymieniłem. Tak jak pisałem winny był elektromagnes w samym zamku. Po wymianie wszystko jrest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.