Skocz do zawartości

125cm3 - motocykl czy skuter


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Co doradzicie na dojazdy do pracy.

Odcinek 15km, z czego 4km to typowe miasto, a reszta to droga wojewódzka. Ostatni raz jezdziłem na wsk 125 i było to ze 25 lat temu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co doradzicie na dojazdy do pracy.

Odcinek 15km, z czego 4km to typowe miasto, a reszta to droga wojewódzka. Ostatni raz jezdziłem na wsk 125 i było to ze 25 lat temu ;]

Skuter-lepsza ochrona przed deszczem/mrozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym praktyczniejszy

1. W przypadku maxiskutera zwykle masz nadmuch cieplego powietrza.

2.O niebo lepsza ochrona od deszczu/zimna

3.Nie musisz przekraczac pojazdu-wazne np. przy jezdzie w garniturze

4.Automat-czyli prostsza jazda w korkach

5.Duzy schowek mieszczacy kask I inne drobne rzeczy.

To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co doradzicie na dojazdy do pracy.

Odcinek 15km, z czego 4km to typowe miasto, a reszta to droga wojewódzka. Ostatni raz jezdziłem na wsk 125 i było to ze 25 lat temu ;]

Miałem dokładnie ten sam dylemat 3 lata wstecz, wybrałem skuter i uważam,że postąpiłem właściwie. Nie masz doświadczenia to automat w skucie idealnie się sprawdzi- to po pierwsze primo ultimo, ochrona przed deszczem i wiatrem to dwa, i trzy ,duży schowek pod siedzeniem i dodatkowy kufer to oznacza brak problemów z kaskiem i od biedy całkiem spore zakupy można zrobić. Polecam yamahę majesty, mało pali, szybko jeździ, i zero awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być normalny zgodnie z uprawnieniami do 11kW mocy to jak najbardziej skuter.

Mnie by wykonczylo zmienianie biegów w takiej małej pojemności. Choć ostatnimi czasy jeżdżąc dużym motocyklem też myślę o automacie np burgman 650. Osiągi ma spoko jak na skuter a przy tym wygodny i luksusowy.

Można by powiedzieć że kto co lubi. Wszystko ma swoje zalety i wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co doradzicie na dojazdy do pracy.

Odcinek 15km, z czego 4km to typowe miasto, a reszta to droga wojewódzka. Ostatni raz jezdziłem na wsk 125 i było to ze 25 lat temu ;]

jak nie jestes freakiem motoryzacji... i nie masz zamiaru latac odbudowaną 30 letnią hondą 125 przerobioną na cafe racera...

to bez żadnej dyskusji - skuter. nie przychodzi mi do głowy żadna przewaga motocykla nad skuterem w tym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 to nie motocykl.

Mam Honde  PCX całkiem fajne to do miasta. Do 80 fajnie przyspiesza potem już muli ale 120 daje radę pojechać.

 

120 kmh?

Jakim cudem?

Bo albo nic nie ważysz, albo składasz się za owiewką maksymalnie, a i to nie wiem czy da takie rezultaty.

Ewentualnie licznik Ci dosyć mocno przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem na tej wojewodzkiej to asfalt nie dziurawy? A jak z gorkami? Bo jak i dziury i gory to skuterek moze sie meczyc. Pytanie tez czy mysliszo rozwoju i zdawaniu na kat A pozniej i czy bedziesz uzywal na podjezdzanki w werkendy...? Bo wtedy skuter juz niekoniecznie taki oczywisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem na tej wojewodzkiej to asfalt nie dziurawy? A jak z gorkami? Bo jak i dziury i gory to skuterek moze sie meczyc. Pytanie tez czy mysliszo rozwoju i zdawaniu na kat A pozniej i czy bedziesz uzywal na podjezdzanki w werkendy...? Bo wtedy skuter juz niekoniecznie taki oczywisty...

 

 

Droga nie jest zła, górek też jakiś wielkich nie ma. Kat ,,A" nie chodzi mi po głowie, motorek ma służyć na dojazdy do pracy. Ewentualnie na jakiś mały wyjazd do sklepu na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem na tej wojewodzkiej to asfalt nie dziurawy? A jak z gorkami? Bo jak i dziury i gory to skuterek moze sie meczyc. Pytanie tez czy mysliszo rozwoju i zdawaniu na kat A pozniej i czy bedziesz uzywal na podjezdzanki w werkendy...? Bo wtedy skuter juz niekoniecznie taki oczywisty...

Co kto lubi. Dlaczego skuter nie nadaje się na pojezdzawki? :) dlaczego ma się męczyć? Z czym? A biegowy motocykl już nie? To właśnie biegowka będzie się męczyć jak będzie redukować i piłować żeby pod górkę jechać a skuterek ma dobrane optymalne przełożenia na wariatorze i praktycznie w całym zakresie jest do dyspozycji moc maksymalna...

Jeździłem masa motocykli z manualna i automatyczna skrzynia i nie za bardzo wiem o co chodzi bo taki burgman 650 już ładnie jedzie jest to maxi skuter i nie ma się czego wstydzić. Więc nie wiem dokładnie czemu skuter nie nadawał by się na pojezdzawki?

No i zaznaczam jak poprzednicy. Kup coś dużego, masywnego i pakownego. Osiągi z reguły zbliżone więc pozostaje kwestia wygody, silnika, spalania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego skuter?

Już w niewielkim deszczu na motocyklu będziesz mokry i brudny, na skuterze nie.

Motocykl oznacza noszenie ze sobą kasku, rękawic itp. W skuterze masz kufer, bagażnik pod siedzeniem, wszystko zostaje na parkingu.

Jeśli jedziesz na zakupy, to na motocyklu musisz mieć plecak, skuterem robisz zakupy na kilka dni.

Na skuterze amatorzy dają radę jeździć nawet w temp ok 0 st, na motocyklu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem na tej wojewodzkiej to asfalt nie dziurawy? A jak z gorkami? Bo jak i dziury i gory to skuterek moze sie meczyc. Pytanie tez czy mysliszo rozwoju i zdawaniu na kat A pozniej i czy bedziesz uzywal na podjezdzanki w werkendy...? Bo wtedy skuter juz niekoniecznie taki oczywisty...

słuszne argumenty: trzeba wtedy wybrać skuterek... z większymi kołami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie:

- nowy polski chińczyk

- używany markowy

Używany markowy japończyk

Zwłaszcza jeśli to będzie Kawasaki J125 :hehe:

A poważnie-markowy skuter,niekoniecznie japończyk :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecicie?

Tez szukam i sie rozgladam,ale na smuterach sie nie znam.

Jakis wloski? Japonczyk?

Ogrzewanie fajnie jakby mial, 2 osoby i kufer

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Suzuki Burgman,Kymco Downtown,Sym GTS125,Yamaha Xmax,Yamaha Nmax,Kawasaki J125.Honda S-wing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Burgman,Kymco Downtown,Sym GTS125,Yamaha Xmax,Yamaha Nmax,Kawasaki J125.Honda S-wing...

a najlepszy z nich wszystkich - Honda PCX (niestety dość mały). ale to kawał cuda techniki... daleko przed pozostałymi producentami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto liczy złotówki niech kupuje Kymco. To naprawdę porządny sprzęt oparty na technologii Hondy z dawnych lat. Mój Xciting ma prawie 120kkm i odpukać nadal służy.

Z kolei PCX to świetna broń na miasto, ale legendarnej trwałości Hondy toto juz nie ma. Rok temu robiliśmy przegląd w PCX po 12kkm i łożyska przekładni i sprzęgła były tak wywalone jakby skuter przejechał kilka razy tyle.

Wg technologii napraw producenta należało wymienić podzespoły na nowe. Tylko dzięki chałupniczej metodzie udało się usprawnić sprzęt bez finansowej zapaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o chińsko-polskim Junaku albo Romecie?

 

Warto czy lepiej dać spokój, pytam bo temat 2 kółek jest mi całkiem obcy. Nie siedzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o chińsko-polskim Junaku albo Romecie?

 

Warto czy lepiej dać spokój, pytam bo temat 2 kółek jest mi całkiem obcy. Nie siedzę w tym temacie.

 

 

Daj link do modeli które konkretnie Cie interesują, bom ciekaw. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w niewielkim deszczu na motocyklu będziesz mokry i brudny, na skuterze nie.

 

skuter ma jakies pole silowe? daszek? ze nie mokniesz... generalnie na skuterze mniej ale nadal jestes mokry, mozna tez zalozyc 'kocyk' i bedzie nieco lepiej :)

 

edyta: poprawiam bo cos sie zle zapisalo :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter ma jakies pole silowe? daszek? ze nie mokniesz... generalnie na skuterze mniej ale nadal jestes mokry, mozna tez zalozyc 'kocyk' i bedzie nieco lepiej :)

 

edyta: poprawiam bo cos sie zle zapisalo :(

Dojezdzalem do pracy Honda XL125 I bylem caly mokry,dojezdzalem tez Piaggio Beverly I mokre mialem jedynie barki.Wiec jednak roznica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter ma jakies pole silowe? daszek? ze nie mokniesz... generalnie na skuterze mniej ale nadal jestes mokry

Mój skuter to maxi więc jest dość mocno obudowany, do tego dobrze wyprofilowana szyba - o ile mowa o zwykłym deszczu, nie ulewne, to dojeżdżam do celu suchy, ew. mokre mam tylko łokcie. To kwestia jak struga powietrza układa się na szybie i nad kierowcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skuter to maxi więc jest dość mocno obudowany, do tego dobrze wyprofilowana szyba - o ile mowa o zwykłym deszczu, nie ulewne, to dojeżdżam do celu suchy, ew. mokre mam tylko łokcie. To kwestia jak struga powietrza układa się na szybie i nad kierowcą.

Ale my tutaj o 125cc a to chyba nie liga maxi skuterów ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tutaj o 125cc a to chyba nie liga maxi skuterów ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak najbardziej ta :oki:

Te ktore wymienilem w swoim poście maja b.dobrą ochronę przed deszczem-jedynie chyba Nmax ma fabrycznie krotką przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ta :oki:

Te ktore wymienilem w swoim poście maja b.dobrą ochronę przed deszczem-jedynie chyba Nmax ma fabrycznie krotką przednią szybę.

 

hm, to moze popelnilem blad z pominieciem wiekszych skuterow ;) Chyba sie bede musial przejechac jakims, bo do tej pory po prostu Simson SR50 ktory mial niska ochrone przed deszczem, potem jakis wynalazek marki TESCO (pewnie jakos inaczej, ale tam kupiony) o porywajacej pojemnosc 49cc i tez woda lala sie tak samo jak przy simsonie, wiec wsiadajac na motocykl roznica dotyka glownie kolan i stop... a wy piszecie ze jest zupelnie inaczej ;)

 

 

czas wiec pozyczyc jakiegos burgmana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszna koncepcja :oki:

Pamiętaj tylko że taki skuter waży 160-180 kg,więc nie ma żadnego porównania z Simsonem ;]

 

looz, moj Zephyr wazy ponad 220kg ;) wiec i tak bedzie mi sie takim burgmanem jezdzilo jak rowerem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.