Skocz do zawartości

125cm3 - motocykl czy skuter


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest słuszna koncepcja :oki:

Pamiętaj tylko że taki skuter waży 160-180 kg,więc nie ma żadnego porównania z Simsonem ;]

 

Do pracy latam YP 400 Majesty.

Ponad 220 kg masy własnej - miałem kilka motocykli, żaden nie ma startu w dziedzinie komfortu i osłony przed deszczem czy śniegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looz, moj Zephyr wazy ponad 220kg ;) wiec i tak bedzie mi sie takim burgmanem jezdzilo jak rowerem ;)

 

 

Czyli przy skuterku YP 400 Yamahy to lżejszego brata masz :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Burgman,Kymco Downtown,Sym GTS125,Yamaha Xmax,Yamaha Nmax,Kawasaki J125.Honda S-wing...

Jeszcze Piaggio X7 oraz Xevo. X8 starsze ale też jest ok.

A z tych co powyżej chyba Swing'a bym chciał

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Piaggio X7 oraz Xevo. X8 starsze ale też jest ok.

A z tych co powyżej chyba Swing'a bym chciał

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

O widzisz,zapomniałem o Piaggio a przecież przez 2 lata mialem Beverly :facepalm: .

Ja niestety musze uwzględniać swój mikry wzrost więc chyba następnym będzie Burgman-mimo że podoba mi się Downtown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looz, moj Zephyr wazy ponad 220kg ;) wiec i tak bedzie mi sie takim burgmanem jezdzilo jak rowerem ;)

nie kumam tego kultu burgmana. ja rozumiem ze burgman stworzył wzorzec metra - maksiskutera. ale konkurencja juz dawno nadgoniła... i ja nie widzę w Burgmanie przewagi która uzasadniałaby cenę.

Pomijam wersję topową (bo tutaj konkurencji niewiele) - piszę o popularniejszych: 2 niższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam tego kultu burgmana. ja rozumiem ze burgman stworzył wzorzec metra - maksiskutera. ale konkurencja juz dawno nadgoniła... i ja nie widzę w Burgmanie przewagi która uzasadniałaby cenę.

Pomijam wersję topową (bo tutaj konkurencji niewiele) - piszę o popularniejszych: 2 niższych.

 

potraktuj moj pomysl na pozyczenie burgmana jak stwierdzenie ze na silownie chodze w adidasach albo po paliwo jezdze na cpn ;)

 

po prostu zadna inna marka nie kojarzy mi sie z maxi skuterem, stad pierwsze co mi przyszlo do glowy w kwestii sprobowania sie z takim jezdzidlem to wlasnie burgman ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o chińsko-polskim Junaku albo Romecie?

 

Warto czy lepiej dać spokój, pytam bo temat 2 kółek jest mi całkiem obcy. Nie siedzę w tym temacie.

 

widzę że kasę liczysz, sensowne tylko kymco agility city 125. Ma kufer w standardzie więc w miarę ładowny jest. Ochrona jako tako, idealna nie jest, wielkością też średni, ale za to jeździł i się nie rozkręcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kasę liczysz, sensowne tylko kymco agility city 125. Ma kufer w standardzie więc w miarę ładowny jest. Ochrona jako tako, idealna nie jest, wielkością też średni, ale za to jeździł i się nie rozkręcał

A ile autor ma wzrostu bo tym kymkaczu to dosc istotna kwestia jesli przy kazdym hamowaniu nie chcesz zaliczac zjazdu z kanapy i zapierania sie nogami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kasę liczysz, sensowne tylko kymco agility city 125.

 

 

trochę liczę, trochę nie. Czasem kupno jakiś 4 kółek wyjdzie taniej.

po prostu rozważam wszystkie za i przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 cm

To imho odpuść małe sprzęty.

Dopiero na większych nie będziesz wyglądał jak na przy małej muszli klozetowej.

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To imho odpuść małe sprzęty.

Dopiero na większych nie będziesz wyglądał jak na przy małej muszli klozetowej.

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

To ma wyglądać czy ma jeździć? Przecież skuter jest do jeżdżenia a nie lansowania się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co doradzicie na dojazdy do pracy.

W klasie 125 ccm motocykl można nazwać "eLką", sprzętem do nauki jazdy i pierwszym krokiem w stronę wyższych pojemności, mocy i mas. Skuter 125 natomiast jest sprzętem docelowym, który z takiego zadania jak dojazdy do pracy wywiązuje się idealnie. Małe wymagania co do ubioru, duże możliwości transportowe, ekonomiczna eksploatacja.

Nowy chinol czy używany prestiż? Bez konkretnych egzemplarzy i konkretnego miejsca użytkowania odpowiedź niemożliwa z mojej strony.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie 125 ccm motocykl można nazwać "eLką", sprzętem do nauki jazdy i pierwszym krokiem w stronę wyższych pojemności, mocy i mas. Skuter 125 natomiast jest sprzętem docelowym, który z takiego zadania jak dojazdy do pracy wywiązuje się idealnie. Małe wymagania co do ubioru, duże możliwości transportowe, ekonomiczna eksploatacja.

Nowy chinol czy używany prestiż? Bez konkretnych egzemplarzy i konkretnego miejsca użytkowania odpowiedź niemożliwa z mojej strony.

 

Powodzenia.

nie. 125 to nie jest sprzęt docelowy. piszę to z doświadczenia kolegi, który w ostatnich 5 latach, miał 6 skuterów i 2 motocykle...

kupił PCX - chwalił coniemiara (zwłaszcza spalanie), ale po sezonie wrócił do 300, bo jednak "bezpieczniej". i w 100% sie z nim zgadzam - najezdzilem sie 125 i IMHO to najmniejsze zło, dla kogoś kto nie ma A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma wyglądać czy ma jeździć? Przecież skuter jest do jeżdżenia a nie lansowania się.

Dobra. To może inaczej napiszę.

Za mały sprzęt będzie niewygodny.

Ja mam 175 cm i dla mnie na PCX brakuje około 5-10 cm żeby komfortowo go dosiąść.

Tyle że ja kupiłem drugą kanapę żeby ją przerobić pod siebie.

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 cm

to ciasno bedzie na kymco agility, ja mam 180 i było jako tako...

szukaj jak już czegoś większego, a 4 kolka moga wcale nie byc takie drogie (sej z gazem) jesli nie ma korkow i jest miejsce do parkowania to nawet bym skuter wykluczyl, wielkich oszczednosci nie bedzie, a jak sie wywalisz to bedzie bardziej boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie kumam tego kultu burgmana. ja rozumiem ze burgman stworzył wzorzec metra - maksiskutera. ale konkurencja juz dawno nadgoniła... i ja nie widzę w Burgmanie przewagi która uzasadniałaby cenę.

Pomijam wersję topową (bo tutaj konkurencji niewiele) - piszę o popularniejszych: 2 niższych.

duży burgman te specjalnie konkurencji nie ma, dla tej pojemności nowego kupisz tylko integre albo bmw (najfajniejszy chyba maxi ale i najdroższy :() yamaha ma 500tke w ofercie i tez sporo droższa od suzuki. no i burgman ma fajne wyposażenie, grzane ręce, siodło, bodaj regulowana szyba :ok:

bym mial 40k na zbyciu szedłbym w burgmana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To imho odpuść małe sprzęty.

Dopiero na większych nie będziesz wyglądał jak na przy małej muszli klozetowej.

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

przecież to są identyczne budy: downtown 125/300 identyko, kawa j125/j300 identyko, yamahy tmaxy identyczne, burgmany identyczny, chyba ze mówimy o pcx czy innych nie mających większych braci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to są identyczne budy: downtown 125/300 identyko, kawa j125/j300 identyko, yamahy tmaxy identyczne, burgmany identyczny, chyba ze mówimy o pcx czy innych nie mających większych braci ;)

Mowa była o Agility City

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to są identyczne budy: downtown 125/300 identyko, kawa j125/j300 identyko, yamahy tmaxy identyczne, burgmany identyczny, chyba ze mówimy o pcx czy innych nie mających większych braci ;)

Burgman ma siodlo ok. 5 cm niżej niż przykladowo j125/downtown.To czyni ogromną różnicę dla niskich :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.