Skocz do zawartości

Nowa akcyza i jak zareaguje rynek?


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba klepneli akcyze? Czyli starsze audi i bmw beda cenowo nieopłacalne do ściągnięcia. Ciekawe jak zareagują potencjali klienci? Myslice ze przesiada sie z super wyposażonych klasyków do nowych skod i kia bo przeciez nowsze uzywane bemki beda drozsze od w miare przyzwoitych nowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba klepneli akcyze? Czyli starsze audi i bmw beda cenowo nieopłacalne do ściągnięcia. Ciekawe jak zareagują potencjali klienci? Myslice ze przesiada sie z super wyposażonych klasyków do nowych skod i kia bo przeciez nowsze uzywane bemki beda drozsze od w miare przyzwoitych nowych aut.

Od kiedy to wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze:

1. mechanicy beda miec wiecej parcy i stare trupy beda uzytkowane do granic mozliwosci :(

2. ceny aut zadbanych ale starych podskocza do gory :)

Myslisz. Stare audi za 48tys czy nowe tipo w tej samej cenie ? Wiem ze nie doceniam narodu ale trzeba być glupim aby wybrac stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nieopłacalne będzie ściaganie aut starszych o dużej pojemności (pow 2l) czyli podobnie jak teraz ale róznice bedą pewnie jeszcze bardziej odczuwalne bo kiedyś nie było progu wiekowego.

Na pewno cieszą sie ludzie sciągający młodsze auta o większym silniku.

Jeszcze nie ma chyba gotowych tabelek ale ściaganie starego auta pow. 10lat o sredniej pojemnosci typu 1.6-2l czyli 90% popularnych diesli też będzie sporo droższa więc te auta u nas zdożeją a na zachodzie stanieją bo popyt  głównego odbiorcy czyli PL zmaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba klepneli akcyze? Czyli starsze audi i bmw beda cenowo nieopłacalne do ściągnięcia. Ciekawe jak zareagują potencjali klienci? Myslice ze przesiada sie z super wyposażonych klasyków do nowych skod i kia bo przeciez nowsze uzywane bemki beda drozsze od w miare przyzwoitych nowych aut.

 

Ja jestem pozytywnie nastawiony do tego, że zrówna się akcyza na samochody nowe przy progu pojemności 2.0. Chętnie kupie SUVa z silnikiem 2,4 .. 2,5, których ceny były do tej pory tak absurdalne, że importer nawet nie oferował takich wersji w PL. Może kupię Outlandera 2.4 CVT ... może Hondę 2.4? Może Subaraki z 2.5 będą w lepszych cenach - przy tym poziomie mówimy o cenie minus 20.000PLN.

 

Rozumiem że minusy będą tylko na rynku używanych i sprowadzanych samochodów.

 

Na rynku może być przez 3-5 lat posucha na rynku używanych samochodów. Ale moim zdaniem zwiększona sprzedaż nowych (o ile faktycznie będą tańsze) samochodów w Polsce zalepi za jakiś czas tę dziurę. Chętniej kupowane (tańsze) "polskie" używki powinny tez napędzić wymianę ich na fabrycznie nowe (tańsze?) samochody u osób które na to stać. 

 

Ja jakiś sens w tym widzę... ale okres przejściowy może być ciężki dla wielu interesów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz. Stare audi za 48tys czy nowe tipo w tej samej cenie ? Wiem ze nie doceniam narodu ale trzeba być glupim aby wybrac stare.

Sa ludzie ktorzy traktuja takie stare auta jako weekendowe. 3-4 samochod w domu. Takie auta powinny pojsc w gore. Bardziej youngtimery niz padla w tdi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslice ze przesiada sie z super wyposażonych klasyków do nowych skod i kia bo przeciez nowsze uzywane bemki beda drozsze od w miare przyzwoitych nowych aut.

Co za różnica na co się przesiądą, skoro i tak będzie tłok na ulicach? Nie tędy droga! Ja bym to inaczej załatwił, ale nie napiszę jak, bo nie chcę drażnić elektoratu  :facepalm: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba klepneli akcyze? Czyli starsze audi i bmw beda cenowo nieopłacalne do ściągnięcia. Ciekawe jak zareagują potencjali klienci? Myslice ze przesiada sie z super wyposażonych klasyków do nowych skod i kia bo przeciez nowsze uzywane bemki beda drozsze od w miare przyzwoitych nowych aut.

 

Nic jeszcze nie klepnęli, jeszcze długa droga, nawet nie wiadomo jaka będzie ostateczna wersja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.