Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przez odcięcie


ktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy odcięcie się robi z głową to jest skuteczne. Żeby dobrze zabezpieczyć współczesne auto trzeba znać algorytm działania poszczególnych elementów i nie zrobić głupoty w stylu odcięcia pompy paliwa gdy auto można odpalić z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej, najprościej i z bardzo dużą skutecznością to wychodzi mi półoś  ;] 

 

A tak serio to za mało danych podałeś  ;)  Inaczej idzie sobie poradzić w dieslu inaczej nopb  ;)  Auto leciwe ma inaczej skonstruowaną elektronikę od  obecnych..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co można odciąć aby złodziej nie mógł odjechać autem bez lawety :) I czy takie zabezpieczenie jest wogóle skuteczne?

 

A może zamiast odcięcia poszukaj w google czegoś takiego jak BBS czyli Bezpieczna Blokada Samochodu.

Tylko raz z takim czymś się spotkałem, jak klient pokazywał nam ten wynalazek w swojej hondzie. Dzięki temu nie ukradli mu samochodu,

Nie dali rady na lawetę nawet go wciągnąć. System ten jest blokadą hamulców. Zdecydowanie lepiej zabezpiecza niż odcięcie. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co można odciąć aby złodziej nie mógł odjechać autem bez lawety :) I czy takie zabezpieczenie jest wogóle skuteczne?

http://allegro.pl/odlacznik-akumulatora-bezpiecznik-akumulator-i6591785681.html

 

 

Tylko elektroniczne i w nieoczywistm miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast odcięcia poszukaj w google czegoś takiego jak BBS czyli Bezpieczna Blokada Samochodu.

Tylko raz z takim czymś się spotkałem, jak klient pokazywał nam ten wynalazek w swojej hondzie. Dzięki temu nie ukradli mu samochodu,

Nie dali rady na lawetę nawet go wciągnąć. System ten jest blokadą hamulców. Zdecydowanie lepiej zabezpiecza niż odcięcie. :oki:

Nie wystarczy odkręcić/przeciąć przewodów elastycznych idących do zacisków :hmm:  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast odcięcia poszukaj w google czegoś takiego jak BBS czyli Bezpieczna Blokada Samochodu.

Tylko raz z takim czymś się spotkałem, jak klient pokazywał nam ten wynalazek w swojej hondzie. Dzięki temu nie ukradli mu samochodu,

Nie dali rady na lawetę nawet go wciągnąć. System ten jest blokadą hamulców. Zdecydowanie lepiej zabezpiecza niż odcięcie. :oki:

Ciekawe co w momencie gdy mu hamulce przymarzna??:)

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem takiego przepisu.

Jest - na terenie UE nie wolno stosować "antynapadów" i innych odcinaczy unieruchamiających pojazd, ale kto zwraca na to uwagę  :hehe: . A z obwodów do odcięcia polecam jeszcze światła mijania  ;]  - jaki złodziej odważy się jechać kradzionym samochodem bez świateł?  :hehe:  :phi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co można odciąć aby złodziej nie mógł odjechać autem bez lawety :) I czy takie zabezpieczenie jest wogóle skuteczne?

 

35 lat temu mój ojciec miał malucha. Zawsze po postawieniu na parkingu zdejmował fajki ze świec i stawiał je tak, aby przez kratki w pokrywie silnika widać było że są założone. Pewnego dnia rano wychodzi - nie ma malucha. Ale patrzy - stoi kilkadziesiąt metrów dalej. Włamali się, wykręcili stacyjkę, zwarli przewody, rozrusznik działał, tylko silnik nie zapalił. Więc próbowali na pych - też nic nie wyszło. :) Tego więc zostawili na środku ulicy a ukradli innego - sąsiadowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamontowany jak na zdjęciach z aukcji = prosty do odszukania i ominięcia, nawet dla amatorów.

Toż pisałem, że trzeba go gdzieś indziej ukryć oraz załączać zdalnie jakimś ukrytym przełącznikiem.

Fajny jest patenr z bezpiecznikiem, który się przepala przy użyciu rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obwodów do odcięcia polecam jeszcze światła mijania  ;]  - jaki złodziej odważy się jechać kradzionym samochodem bez świateł?  :hehe:  :phi: .

 

A który w miarę współczesny bolid nie ma DRL?   :hehe::phi:    no chyba, że w nocy, to co innego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż pisałem, że trzeba go gdzieś indziej ukryć oraz załączać zdalnie jakimś ukrytym przełącznikiem.

Fajny jest patenr z bezpiecznikiem, który się przepala przy użyciu rozrusznika.

 

Sądząc po budowie tego ustrojstwa - załączanie i wyłączanie jest mechaniczne (kluczem widocznym na zdjęciu). Na nic tu ukryty wyłącznik. Do tego potrzebna byłaby modyfikacja tego pomysłu - np. dodatkowy przekaźnik w obwodzie masy, i to z odpowiednią wytrzymałością prądową styków. Kolejna sprawa - na ile wytrzymała i niezawodna jest ta cała konstrukcja z Allegro? Nagłego braku masy w czasie jazdy nikomu bym nie życzył. Ale sam pomysł z bezpiecznikiem jest dość nietypowy i może trochę napsuć nerwów mniej kumatym złodziejom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pomyśleć co odciąć takim mechanicznym odłącznikiem, bo chyba nie główne zasilanie?! Odcinając głównego plusa lub masę nie bedziesz miał możliwości skorzystać z dobrodziejstwa centralnego zamka, o innych problemach jak np. pamięci nietrwałe nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.