Skocz do zawartości

pierwsza spawarka do użytku domowego?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie stoję przed wyborem pierwszej spawarki do użytku domowego. Wybór padł na jakąś inwertorową z uwagi na poręczność. W oko wpadł mi model z aukcji >>>KLIK<<<

Co o niej myślicie?

A może coś całkiem innego polecicie? Nie chciałbym wydać więcej niż 400zł... mam nadzieję, że w tym budżecie dla amatora, do nauki coś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości co do sprzętu za 299zł, który ma wydolić 250A. Ja mam którąś Dedrę, bodajże do 140A - kosztowała coś koło 400-450zł i na potrzeby domowe wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracajcie uwagę przedewszystkim na czasowe cykle pracy i podane w nich wartości prądów.

Na ogół podawany jest max prad spawania na obudowach i w reklamach. Jednak musi byc podany cykl w %. Dla tej z aukcji jest prawie 200 A ale w cyklu 60%. Niestety nie pamietam czy chodzi o cykl 1 min czy 10 min.

Czyli możesz ta spawarką wyciągnąć 200A ale max przez 60% cyklu. Czyli mozesz spawac 200A ale przez np 40 sekund. Potem zadziala zabepieczenie i nastepne 20 sekund bedzie się studzić. I odpowiednio w cyklu 10 min. Grzejesz 6 min potem off i czekasz 4 min.

Realnym pradem jest ten 100% cyklu.

Inna sprawa to ich jakość i awaryjność.

Brat ma magnum cos pod 200A max.

Mial z nią problemy. Wylaczala sie bez przyczyny. 3 razy na gwarancji naprawiali. Juz mial wymienic ale po 3 naprawie juz ponad 2 lata spawa jak szalona.

Jest z niej bardzo zadowolony.robotę robi. Ale z tyłu glowy ma ze znowu może sie popsuć. Kupił wtedy za ok 600 zł.

Takie bajery jak anti stick jest bardzo fajnym wynalazkiem.

Ja nie używam bo nie umiem spawac elektrodą.

Ja używam migomatu ktory zrobilem z 10 lat temu.

I z mojej perspektywy doradzilbym migomat. Ale tu znowu problem bo nic rozsądnego w budżecie ponizej 1000-1500 nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Każdy swoje chwali, myślę że do domowego użytku wystarczy taka spawarka jaką zalinkował twórca posta a spawałem już chyba wszystkim (z jakim efektem to już inna historia) :phi:

 

Tnij cytaty.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale w te 250A bym nie wierzył  ;)  Zresztą nawet gdyby je miała to i tak bym nie wiedział jak to wykorzystać przy MMA ;l Na szybko licząc 30-40A na 1mm elektrody się ustawia  ;)  250/35 daje jakieś 7mm  ;l  Zresztą 250A przy zasilaniu 230V to bajki. A ze spawarkami to jest tak że jak nie zrobisz próby to się nie dowiesz i sory ale jako amator to nie zauważysz różnic między MMA za 300zł a 5x droższą  ;)  Brać i tyle, rurociągów tym spawał nie będziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego: http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-ideal-211-digit-igbt-mma-200a-i6632128877.html

Moze troche drozsza ale spawa sie nia bardzo fajnie. Juz troche wyspawalem w tym roku. Szwagier ktory jest spawaczem tez powiedzial, ze calkiem w porzadku. Nie mialem potrzeby przekraczac 100A, nigdy sie nie przegrzala ani nie bylo z nia zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

właśnie stoję przed wyborem pierwszej spawarki do użytku domowego.

A może coś całkiem innego polecicie? Nie chciałbym wydać więcej niż 400zł... mam nadzieję, że w tym budżecie dla amatora, do nauki coś się znajdzie :)

Celuj w Lincoln electric, kempi lub ozas. Dodaj minimum 2 z przodu tych 400 i bedziesz zadowolony. Do nauki jak znalazl. Do tego automatyczna przylbica zeby dwie rece byly wolne i szybko pojmiesz o co chodzi.

Mam Lincolna V170 i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w Lincoln electric, kempi lub ozas. Dodaj minimum 2 z przodu tych 400 i bedziesz zadowolony. Do nauki jak znalazl. Do tego automatyczna przylbica zeby dwie rece byly wolne i szybko pojmiesz o co chodzi.

Mam Lincolna V170 i polecam.

 

ale po co mu Kempi do nauki spawania? przecież to klasa średnia jak nie wyższa jeśli chodzi o spawarki.

do użytku domowego wystarczy mu coś w budżecie do 800zł....

ja mam 2 spawarki - jedną transformatorową Powermat'a 160A - który nie grzeszy sprawnością spawania - 

oraz 

inwertorową 160A - nazwy producenta na teraz nie pamiętam - i tego typu sprzęt polecam na pierwszy zakup (spokojnie się zmieści w zakładanym budżecie) a sprawność nieporównywalnie większa jak transformatorowej.

 

do użytku domowego - jak najbardziej coś z tej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mu Kempi do nauki spawania? przecież to klasa średnia jak nie wyższa jeśli chodzi o spawarki.

po to zeby sie nie denerwowac i nie martwic o sprzet, a skupic sie jedynie na umiejetnosciach. Teraz np. wiem, ze zrobilem blad, ze nie doskladalem i nie kupilem spawarki z pulsem. Baardzo ulatwia spawanie, nawet malo doswiadczony spawacz taki jak ja, potrafi z pulsem pospawac doprowadzajac "doswiadczonych" kolegow do bialosci, ktorzy robia to samo transforamtorowka. Umiejetnosci sie nadal licza ale technika potrafi duzo pomoc.

 

Oczywiscie, ze mozna kupic Shermana lub inna. imvho spawarke kupuje sie raz na 10, 15 lat? Ja juz na wlasnym przykladzie nauczylem sie, ze lepiej dolozyc i kupic cos sprawdzonego niz polaszczyc sie bo tanie. 

Ale wiadomo, ze wszystko rozbija sie o $. Jak w kiesie pusto to lepiej kupic nawet za 400zl zeby cos podrutowac niz nic nie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to zeby sie nie denerwowac i nie martwic o sprzet, a skupic sie jedynie na umiejetnosciach. Teraz np. wiem, ze zrobilem blad, ze nie doskladalem i nie kupilem spawarki z pulsem. Baardzo ulatwia spawanie, nawet malo doswiadczony spawacz taki jak ja, potrafi z pulsem pospawac doprowadzajac "doswiadczonych" kolegow do bialosci, ktorzy robia to samo transforamtorowka. Umiejetnosci sie nadal licza ale technika potrafi duzo pomoc.

 

Oczywiscie, ze mozna kupic Shermana lub inna. imvho spawarke kupuje sie raz na 10, 15 lat? Ja juz na wlasnym przykladzie nauczylem sie, ze lepiej dolozyc i kupic cos sprawdzonego niz polaszczyc sie bo tanie. 

Ale wiadomo, ze wszystko rozbija sie o $. Jak w kiesie pusto to lepiej kupic nawet za 400zl zeby cos podrutowac niz nic nie robic.

Można też kupić piłę ukosową Festoola mając do przycięcia listwę do stelaża łóżka, ale biorąc pod uwagę, że taka potrzeba występuje raz na co najwyżej parę miesięcy, to taniej i rozsądniej będzie kupić piłę płatnicę za 20zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta magia i wiara w możliwości kempi mnie zawsze doprowadza do śmiechu. Do tego ten magiczny puls którego to w mma jeszcze nie spotkałem.....Ehhh szkoda nawet komentować te bzdury.

 

Parafrazując kącikowe powiedzonko - "nie sprzęt drogi a technika zrobią z ciebie zawodnika". ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując kącikowe powiedzonko - "nie sprzęt drogi a technika zrobią z ciebie zawodnika". ;]

Co zrobisz, nic nie zrobisz  ;]  

Niby spawarka za 2k+ zrobi z niego spawacza doprowadzającego mnie do białości  ;l  

Jako spawacz z 15letnim doświadczeniem mogę powiedzieć że gdyby już @@00Tom00 chciał wydać 2k to lepszym rozwiązanie jest kupienie spawarki za 500 i zainwestowanie reszty w kurs na którym nauczą go podstaw i zaznaczam podstaw! 

Nawet gdyby wydał 20k za spawarkę to bez podstawowej wiedzy nawet jej nie ustawi do grubości materiału/elektrody  ;]

Miałem się nie wypowiadać w wątku amatorów ale jak czytam te głupoty to mnie krew zalewa  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cumel Ja tam obserwuję posty na grupie i dochodzę do wniosku, że nigdy nie będę spawał tak ładnie jak to co koledzy pokazują. Choć przespawałem raptem kilka miesięcy i uważam sie cały czas za początkującego.

 

Co do spawarki za pierdylion dutków to moim skromnym zdaniem lepiej kupić tańszy sprzęt a nadwyżki kasy przeznaczyć na złom, elektrody, drut, gaz czy co tam trzeba do danej techniki i spawać, spawać, spawać....Aż do obrzydzenia.

 

A MMA jest całkiem przyjemne w spawaniu, proste i efektywne - chyba najtrudniejsze to zajarzyć łuk, no i oczywiście pozycje wymuszone których unikam jak ognia. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cumel Ja tam obserwuję posty na grupie i dochodzę do wniosku, że nigdy nie będę spawał tak ładnie jak to co koledzy pokazują. Choć przespawałem raptem kilka miesięcy i uważam sie cały czas za początkującego.

 

Co do spawarki za pierdylion dutków to moim skromnym zdaniem lepiej kupić tańszy sprzęt a nadwyżki kasy przeznaczyć na złom, elektrody, drut, gaz czy co tam trzeba do danej techniki i spawać, spawać, spawać....Aż do obrzydzenia.

 

A MMA jest całkiem przyjemne w spawaniu, proste i efektywne - chyba najtrudniejsze to zajarzyć łuk, no i oczywiście pozycje wymuszone których unikam jak ognia. ;]

 

Ja może i spawam na poziomie jaki tam prezentują ale nie w 100% czasu pracy  ;]  Po prostu jak trzeba  zapieprzać to jadę i na  350A 2mm aluminium  :phi:  i mam na to wywalone że nie wygląda  ;)  Ale jak trzeba i jest na to czas to się leci tak że ostatnio jakiś gruby specjalista z GDDKiA myślał że robot spawał ;] 

To wszystko da się przełożyć na tony wyspawanego spoiwa ale pod warunkiem że ktoś Ci wytłumaczy podstawy inaczej będziesz błądził w ciemności i nabierzesz bardzo złych nawyków ;)  

Lepiej kupić skrzynkę piwa i poświęcić sobotę w warsztacie jakiegoś  znajomego, doświadczonego spawacza niż wydać 500zł na materiały i samemu próbować  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale zauważyłem jedno, jeśli chodzi o rzemiosło, to porównam sprawę do lakierowania - są pewne sztywne regułki ale każdy rzemieślnik robi troche po swojemu, wazne by było dobrze. U mnie na warsztacie obserwowałem paru gości którzy parali sie tematem lakierniczym, każdy robił totalnie inaczej ale efekt finalny najczęściej był OK.

 

Tak samo myślę w spawaniu, dobierasz mniej więcej prąd, grubość drutu i lecisz ale jak dokładnie to juz każdy nieco innaczej spawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się znacie...kolega wyżej was podsumował obszczymurki spawalnicze...gość @@amciek kupił Kempi na pierwszy raz i paaaanie ..to samo spawa i spawy takie piękne...

To ja podniosę rękawicę  ;]  Moje chińskie padło Magnum vs Jego Kempi  ;]  Może wybrać metodę i materiał  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale zauważyłem jedno, jeśli chodzi o rzemiosło, to porównam sprawę do lakierowania - są pewne sztywne regułki ale każdy rzemieślnik robi troche po swojemu, wazne by było dobrze. U mnie na warsztacie obserwowałem paru gości którzy parali sie tematem lakierniczym, każdy robił totalnie inaczej ale efekt finalny najczęściej był OK.

 

Tak samo myślę w spawaniu, dobierasz mniej więcej prąd, grubość drutu i lecisz ale jak dokładnie to juz każdy nieco innaczej spawa.

ja tak się bawię już któryś rok matrix ews 160 kupionym na aledrogo za jakes 150zł :d - wsio na własne rozeznanie metoda prób i błedów...... a tych chyba sporo

pięknie te moje spawy nie wygladaja - ale generalnie  jak juz zajarze łuk to "trzyma" hehehe.

juz ze 2 lata myśle nad zmiana na invertera ... ale złomek nie che się zepsuć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz, nic nie zrobisz  ;]  

Niby spawarka za 2k+ zrobi z niego spawacza doprowadzającego mnie do białości  ;l  

Jako spawacz z 15letnim doświadczeniem mogę powiedzieć że gdyby już @@00Tom00 chciał wydać 2k to lepszym rozwiązanie jest kupienie spawarki za 500 i zainwestowanie reszty w kurs na którym nauczą go podstaw i zaznaczam podstaw! 

Nawet gdyby wydał 20k za spawarkę to bez podstawowej wiedzy nawet jej nie ustawi do grubości materiału/elektrody  ;]

Miałem się nie wypowiadać w wątku amatorów ale jak czytam te głupoty to mnie krew zalewa  ;]

A z jakąś literaturą da radę jakieś podstawy złapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

 

mnie się "marzy" TIG 181 A DC SHERMAN

watre zaintersowania dla amatora?  chciałbym się TIGiem nauczyć tez spawać ;l   ale na co dzień MMA :facepalm:

@@Cinek pan do ciebie  ;]  

Ten Sherman nie jest zły na początek ja na początek garażowego spawania miałem Shermana 201

ze względu na spawanie aluminium. Cinek też nim spawa w garażu za moją namową  :phi:  jeszcze się nie skarżył  :oki:

Mój poszedł do ludzi bo zaczęło mi brakować A przy grubszych robotach z alu i przesiadłem się na Magnum 336 z chłodnicą  :oki:

Jak widzisz gdzieś na horyzoncie możliwość dorobienia troszkę $ na spawaniu to rozważ coś z AC w rozsądnej cenie masz Magnum 236. 

Jeśli tylko dla siebie to te Shermany są wystarczające  ;)

 

Tak to wygląda u mnie  ;]

post-149796-0-76017800-1482671098_thumb.jpg

 

A tak wyglądało kiedyś z czego mag dalej stoi w warsztacie  ;]

 

post-149796-0-79984800-1482671238_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Wam powiem jako totalny amator, że spawarka z Ciebie spawacza nie zrobi. Jak nie znasz podstaw to choćbyś nie wiadomo jak się starał, nigdy nie zrobisz tego co spawacz amator znający podstawy. Na necie jest wiele filmików z trickami itd. ale to nie jest wszystko co trzeba umieć. Podstawa do ogarnięcia to prąd spawania itd, a dopiero później jakieś tam triki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cumel Tak jak piszesz, do garażowego spawania ten Sherman zupełnie styka. Z pozagarażowych robót spawałem kuzynowi rame do quada (czarnych), kangur, osłony rączek, pierścień, stojak, stopki do motocykla z alu znajomym i nikt się nie skarżył - jak na razie. :phi: Fakt brak wielu ustawień ale to dla amatora jest zaletą, bo nie gubisz się w gąszczu ustawień tylko dajesz AC, odpowiednia elektroda i lecisz z koksem więc dla mnie, amatora, to duża zaleta. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.