Skocz do zawartości

Zaświadczenie o badaniu technicznym - wozić czy nie?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem przekonany, że nie trzeba.

Żonie dziś w ASO po przeprowadzonym badaniu diagnosta powiedzial, że trzeba wozić.

Ponoć coś w przepisach pozmieniali i za brak jak za każdy inny dokument 50 denarów się należy.

Prawda to czy mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co kaman? Żona dostała zaświadczenie oraz pieczątkę w DR?

Czy dostała zaświadczenie z uwagi na brak miejsca w DR na kolejną pieczątkę?

Ja dwa razy ostatnio miałem tę drugą sytuację i woziłem. Kontrolę miałem jedną, rutynową. Policjant sprawdzał zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie o brak miejsca chodzi.

Moja tez ostatnio usłyszała, że ma wozić ten papierek pomimo aktualnej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co kaman? Żona dostała zaświadczenie oraz pieczątkę w DR?

Czy dostała zaświadczenie z uwagi na brak miejsca w DR na kolejną pieczątkę?

Ja dwa razy ostatnio miałem tę drugą sytuację i woziłem. Kontrolę miałem jedną, rutynową. Policjant sprawdzał zaświadczenie.

 

O ten dodatkowy papierek formatu A4, gdzie wpisany masz miedzy innymi przebieg.

Jak to tylko wprowadzili to wydaje mi się, ze diagnosta twierdzil, ze nie trzeba tego ze sobą wozic/mieć.

Dzis zonie powiedział co innego.

Jako, ze AK zna odpowiedz na wszelkie pytania, zapytowywuje jak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to wprowadzili? Jakoś w sierpniu robiłem przegląd na SKP i nie dostałem świstka. Jedynie pieczątkę.

 

Ze 2, może 3 lata już.

Tyle, ze w necie już wyczytałem, ze przepis brzmi cos mniej więcej w desen "SKP ma wystawić", a nie "SKP ma wydac klientowi", wiec ponoc nie wszędzie daja.

W artykułach z 2014 wyczytałem tez, ze nie ma obowiązku wozenia tego ze sobą, ale 2014 to już kawalek czasu i mogli cos w tym zmienić.

Dobra, len jestem nie chciało mi się szukac dalej i liczyłem na AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten dodatkowy papierek formatu A4, gdzie wpisany masz miedzy innymi przebieg.

Jak to tylko wprowadzili to wydaje mi się, ze diagnosta twierdzil, ze nie trzeba tego ze sobą wozic/mieć.

Dzis zonie powiedział co innego.

Jako, ze AK zna odpowiedz na wszelkie pytania, zapytowywuje jak jest naprawdę.

 

 

31 pazdziernika robilem pierwszy przeglad w kraju, zaswiadczenie zostalo zabrane przez WK przy rejestracji pojazdu    :hmm:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niesie wieść gminna, w styczniu będzie nowelizacja jakiejś ustawy. Zwiększają liczbę wymaganych dokumentów obowiązkowych w razie kontroli drogowej, trzeba będzie wozić dodatkowo "tę kartkę A4 od diagnosty" - zaświadczenie o wykonanym przeglądzie.

Jaki jest tego sens, skoro pieczątka w DR potwierdza wykonanie przeglądu, to nie wiem (no może oprócz 50plnów kary za brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 pazdziernika robilem pierwszy przeglad w kraju, zaswiadczenie zostalo zabrane przez WK przy rejestracji pojazdu    :hmm:

 

pozdr

 

Dostałeś tylko jeden egzemplarz? Stacje w moich okolicach dają min. 2 - oryginał i kopię, czasem nawet 2 kopie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem teraz przegląd. Papier dostałem z informacją że mam sobie go schować w domu bo potwierdza mój przebieg jak bym potrzebował. Wozić go NIE MUSZĘ :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niesie wieść gminna, w styczniu będzie nowelizacja jakiejś ustawy. Zwiększają liczbę wymaganych dokumentów obowiązkowych w razie kontroli drogowej, trzeba będzie wozić dodatkowo "tę kartkę A4 od diagnosty" - zaświadczenie o wykonanym przeglądzie.

 

To chyba jakiś żart...   :hehe:    i uwstecznianie społeczeństwa.

Co do zmiany - owszem, słyszałem, ale wprost przeciwnie - że pracują nad "cyfryzacją" dokumentów i nie trzeba będzie mieć fizycznie dokumentów, tylko można je będzie "mieć w telefonie" - tak jakoś zostało to przedstawione.

Kartki z SKP nie wożę i wozić nie zamierzam tak, jak i KP ani DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej coś wprowadzić, zasłonić się dyrektywą unijną nawet gdyby całe przedsięwzięcie było nielogiczne.

Jak nie wiadomo o co chodzi ..... itd.,

http://moto.wp.pl/kat,1035799,title,Kierowcy-beda-musieli-wozic-kolejny-dokument,wid,18533861,wiadomosc.html?ticaid=1183a3&_ticrsn=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej coś wprowadzić, zasłonić się dyrektywą unijną nawet gdyby całe przedsięwzięcie było nielogiczne.

Jak nie wiadomo o co chodzi ..... itd.,

http://moto.wp.pl/kat,1035799,title,Kierowcy-beda-musieli-wozic-kolejny-dokument,wid,18533861,wiadomosc.html?ticaid=1183a3&_ticrsn=3

Czyli jednak coś jest na rzeczy.

Pozostaje nadzieja, że ktoś jednak pójdzie po rozum do głowy.

Wystarczy, że rozmiary DR są niekompatybilne z resztą dokumentów, np. z DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie debilizmy uwielbiam...   eurokłchoz na 110%    :hehe:  :lol: 

Ty na serio z tą nadzieją?   :hmm:    Ja się raczej spodziewam "wymogu posiadania tego niezwykle ważnego dokumentu w pierwotnej formie", czyli A4.

Złożenie go do formatu A16   :phi:    mandacik za zniszczenie dokumentu   :hehe:;l:facepalm:   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie debilizmy uwielbiam... eurokłchoz na 110% :hehe::lol:

Ty na serio z tą nadzieją? :hmm: Ja się raczej spodziewam "wymogu posiadania tego niezwykle ważnego dokumentu w pierwotnej formie", czyli A4.

Złożenie go do formatu A16 :phi: mandacik za zniszczenie dokumentu :hehe:;l:facepalm:

Z rozumem może być ciężko, ale zawsze mogą zapomnieć, nie zdążyć lub zgubić projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I takie debilizmy uwielbiam...   eurokłchoz na 110%    :hehe:  :lol: 

 

Jaki eurokołchoz? Ten eurokołchoz nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów do wożenia. Ba, w ogóle można ich nie wozić. Nawet gdzieś tam jest, że kraj musi mieć dostępną bazę takich informacji, a nie kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie:

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

 

Projekt:

w Art. 71.:

a) ust.1 otrzymuje brzmienie:

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wraz dowodem rejestracyjnym albo pozwoleniem czasowym. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3, z zastrzeżeniem ust.1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki eurokołchoz?

 

Ano taki:

 

 

Projekt:

 

Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu (...) jest zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wraz dowodem rejestracyjnym

 

Zamiast uprościć i ułatwić życie obywatelom, to to idzie dokładnie w drugą stronę...

 

 

Ba, w ogóle można ich (dokumentów) nie wozić

 

No można, kto bogatemu zabroni... 3x50zł na dzień dobry i być może zakaz dalszej jazdy, jeśli gliniarzowi nie uda się, lub nie będzie mu się chciało potwierdzić Twojej wersji w bazie danych... i co mu zrobisz?

 

 

Nawet gdzieś tam jest, że kraj musi mieć dostępną bazę takich informacji, a nie kierowca.

 

No i wszystko się zgadza: zwykły kierowca Kowalski nie ma dostępu do baz danych, on ma mieć przy sobie dokumenty   :hehe::oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem przekonany, że nie trzeba.

Żonie dziś w ASO po przeprowadzonym badaniu diagnosta powiedzial, że trzeba wozić.

Ponoć coś w przepisach pozmieniali i za brak jak za każdy inny dokument 50 denarów się należy.

Prawda to czy mit?

No nie wiem czy to prawda, bo jak mi się skończyło miejsce na pieczątki w dr i wyrobiłem nowy to wydz komunikacji zaświadczenia mi już nie zwrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku wozić ze sobą zaświadczenia o badaniu technicznym . Stacja Kontroli ma obowiązek wystawić zaświadczenie . Projekt oczywiście jest ale kiedy wejdzie w życie ?  na pewno nie 01.01.2017 r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No nie wiem czy to prawda, bo jak mi się skończyło miejsce na pieczątki w dr i wyrobiłem nowy to wydz komunikacji zaświadczenia mi już nie zwrócił.

 

bo to było inne zaświadczenie, tu mowa jest o tym ''nowym'' świstku wydawanym (choć nie zawsze) od kilku lat.

To o czym Ty piszesz było i jest wystawiane przez SKP jak braknie miejsca na pieczątki i ma na celu wyrobienia nowego DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to było inne zaświadczenie, tu mowa jest o tym ''nowym'' świstku wydawanym (choć nie zawsze) od kilku lat.

To o czym Ty piszesz było i jest wystawiane przez SKP jak braknie miejsca na pieczątki i ma na celu wyrobienia nowego DR.

zaświadczemie wydawane jest takie samo . czy jest miejsce w DR czy nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.