Skocz do zawartości

Cinquecento prawie WRC by Paweł


JohnnyR

Rekomendowane odpowiedzi

Mokro nie było więc jednak coś tam kleiło. Znajomy kiedyś miał podobny problem w Clio, ale w Cento nigdy nie słyszałem o tego typu sytuacjach

Spawać potraficie to może na spód coś podobnego sobie wymodeluj, na pewno pomoże 

WP_20140627_002.jpg

Edytowane przez ar2rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

35 Grudziadzki KJS, 3 miejsce w generalce, byłoby 2 miejsce, straciłem kilkanascie albo wiecej sekund, dwukrotnie mnie obrociło.. civic b18 kilka s przede mną jadac praktycznie bezbłędnie.. cóż 😄 

 

36369101_1944175895646405_85001509034273

-

36199708_1941051989292129_64954685013381

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Na jakich oponach jechałeś? Widzę, że faktycznie coraz bliżej Twojemu cc do WRC, ten poszerzony rozstaw kół z pewnością robi robotę jeśli chodzi o stabilność i przyczepność w zakrętach a i wygląda efektownie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawdzają?:) Widać na fotce że trochę dymu leci z nich na zakrętach, ale widziałem na filmikach, że Paweł skrzyń biegów nie szanuje i gazu nie oszczędza, więc się nie dziwię ;)  Jak one wypadają w porównaniu z yoko A359 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jokohama to opona do wyglądu, jezdzilem na nowych a539 i as1. jokohamy nigdy wiecej nie kupie, ta opona nadaje się do 1.1 8v i to niedlubanego 😄 nankang as1 wypada pod kazdym wzgledem lepiej, czy to na mokrym czy suchym czy syfiastym i jest duzo tanszy (170zl vs 350zl; 175/50r13). serio, opona warta kazdej wydanej złotowki. jezdzilem ten na Ns-2r (185/60/13) i ta jest najlepsza z tej stawki, ale ~400zł za sztuke w rozmiarze 175/50 😄  felgi to poszerzona stal na cc przedlifta, chyba na 7cali, bez dystansu z przodu, z tylu jakies 3 moze 5mm, nie pamietam, ale z nowym billem b6, poliuretanami i tym szerszym rozstawem z nowym kompletem opon, tym zestawem da rade nawet szybko jechać 😄

Edytowane przez JohnnyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem trochę zaskoczony opinią o yoko:) Sam jeździłem ostatnio na 185/50/14 z 2011r. (czyli może jeszcze tych z lepszego sortu) i trzymają całkiem nieźle skoro można się podpinać pod Type-Ry na full slickach czy semislickach. Te nankangi mają chociaż wzmacniane sztywne boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio, ja kupilem nowki sztuki, wyglądały pięknie, do tego magia napisu "Yokohama", czar prysł po założeniu. moze jestem zbyt brutalny, ale za cena jaką mają, oferują gówno. konkurencyjny cenowo NS-2R bije je na łeb na szyje, na ekstrimach nie jezdziłem ale też opinie mają niezłe i kazdy zachwala. w bezpośrednim kontakcie AS1 vs A539 znacznie lepiej i pewniej jedzie mi sie na Nankangu. no i po ciezkim żywocie AS1 - były całe, w jokohamie wyskoczył guz na sciance... AS1 posiadaja rant ochronny, ze sztywnoscią boków jest słabiej niz u yoko. wiadomo, ile ludzi tyle opinii. moja opinia o a539 jest raczej śednia 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2017 o 21:41, JohnnyR napisał:

wpadły wałki rozrządu Świątek 259/250 + strojenie Świątek.

~120KM/124NM

 



24862477_1714356968628300_16076364487852

jakieś foty

24993527_1717437444986919_92222901946839

24909757_1717437474986916_50619597152578

 

24910020_1717500921647238_19493295098022

 

Możesz wkleić jeszcze raz foty? Nie wiem czemu ale u mnie nic już się nie wyświetla, fotki są nieaktywne, a bym obczaił wykres bo pewnie tu wrzuciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres bardzo ładny wyszedł, moment idzie równo aż do obrotów mocy maksymalnej. Na wykresie widać dwa pomiary, ten słabszy to po wsadzeniu wałków ale przed strojeniem? 

A jak ogólnie oceniasz inwestycję w wałki od świątka? Warto wyłożyć te 2tys za wałki + strojenie? Zyski czasowe na takich kjsach na jakich startujesz diametralnie się polepszyły? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2018 o 01:18, barkor napisał:

Wykres bardzo ładny wyszedł, moment idzie równo aż do obrotów mocy maksymalnej. Na wykresie widać dwa pomiary, ten słabszy to po wsadzeniu wałków ale przed strojeniem? 

A jak ogólnie oceniasz inwestycję w wałki od świątka? Warto wyłożyć te 2tys za wałki + strojenie? Zyski czasowe na takich kjsach na jakich startujesz diametralnie się polepszyły? 

 

tak prawde mówiac to chyba niedawny kjs w grudziadzu byl taki, do ktorego faktycznie sie odrobine przygotowałem, na skrzyni 4.017 jechalem w sumie pierwszy raz w zyciu no ale udało się drapnać generalke. czasowo wydawalo mi się ze dupy nie rwie, ale kolege w civicu VI b18c4 ktorego nigdy nie moglem dogonić, nagle byłem szybszy, jadac na drogowych oponkach, a on na jakis rejs gc, wiec chyba czasy sie polepszyły 😄  czy warto? wszystko zalezy od finansów, jak masz wolne ~4tys zł i chcesz przepieprzyć to moze i warto 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rychter napisał:

z czego dobrałes 4p ?

 

kolega @Lesiu_Zett miał jakieś z motocykla BMW k100 chyba, z tego samego jest airbox. otowor w boxie ma 67mm

 

33378148_1899294283467900_53139353032898

Edytowane przez JohnnyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JohnnyR napisał:

tak prawde mówiac to chyba niedawny kjs w grudziadzu byl taki, do ktorego faktycznie sie odrobine przygotowałem, na skrzyni 4.017 jechalem w sumie pierwszy raz w zyciu no ale udało się drapnać generalke. czasowo wydawalo mi się ze dupy nie rwie, ale kolege w civicu VI b18c4 ktorego nigdy nie moglem dogonić, nagle byłem szybszy, jadac na drogowych oponkach, a on na jakis rejs gc, wiec chyba czasy sie polepszyły 😄  czy warto? wszystko zalezy od finansów, jak masz wolne ~4tys zł i chcesz przepieprzyć to moze i warto 😄<span>

 

Nie brzmi to zbyt przekonująco :D No ale pewnie będę rozważał temat jak już wycisnę wszystko co możliwe z silnika na seryjnych wałkach ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 15.07.2018 o 01:18, barkor napisał:

Wykres bardzo ładny wyszedł, moment idzie równo aż do obrotów mocy maksymalnej. Na wykresie widać dwa pomiary, ten słabszy to po wsadzeniu wałków ale przed strojeniem? 

A jak ogólnie oceniasz inwestycję w wałki od świątka? Warto wyłożyć te 2tys za wałki + strojenie? Zyski czasowe na takich kjsach na jakich startujesz diametralnie się polepszyły? 

 

strojenie to podstawa, nawet nie wiesz ale jakąś rzecz którą zrobisz w aucie może nawet Ci zabrać koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wczorajszy KJS we Włocławku nie do końca ułożył się jak chciałem. Kontuzja prawej nogi w sensie jazda z otwartą raną, bo nie zdążyła się zagoić ( 😄 ) nie dodawała komfortu a na dodatek prawdopodobnie dyfer powiedział "ja spier*dalam", bo zaczęło pukać, a właściwie tłuc przy jezdzie na wprost i skrecie w lewo. W prawo jest cisza, przeguby wydają sie być całe  😑 Dodam tylko, że po wymianie belki na prostą, zmianie korektorów na te z p2/astra i zalozeniu przewodow w oplocie, cienki zaczął hamować tak jak tego chce, poza drobnym szczegółem -  zagotowałem kilkukrotnie płyn, a wlane bylo nowe trw dot 4, cóż... 😄 

 

44464934_1726841080776426_30392033449512

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do opon... Zgadzam się z Pawłem, Yoko A539 trzyma fajnie, ale w niedłubanym CC/SC 1.1, wtedy faktycznie czuć, że opona trzyma ;) Ta opona nie nadaje się do mocniejszego auta, do mokrych warunków i temperatury ~5*C... ;) Za tę samą kasę można kupić coś innego, bardziej stworzonego do sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.