Skocz do zawartości

TATA Indica


Koniuszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany wozu na ten wynalazek, w opcjach są jeszcze dwa inne modele ale tutaj postanowiłem zapytać bezpośrednio u źródła, jak we wszystkich wątkach proszę o konkrety z pierwszej ręki a nie szwagier słyszał że kolega coś tam :)

A więc do sedna.

 

1 Jaki silniki polecacie w tym aucie

2 Co się psuje najszybciej (najczęściej)

3 Na co zwracać uwagę

4 Jak z częściami zamiennymi

5 Jak auto znosi LPG

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

Wszelkie inne uwagi krytyczne i pozytywne mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje jedną taką parkującą niedaleko mnie.
Ktoś kupił mniej więcej w tym samym czasie co znajomy KIA Picanto, czyli jakieś 6 lat temu.
TATA wygląda po prostu tragicznie, jest tak przeżarte, że zaraz się rozleci.
Podejrzewam, że jest to już kompletnie niesprzedawalne:)
Nie rób tego kobiecie :facepalm:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany wozu na ten wynalazek, w opcjach są jeszcze dwa inne modele ale tutaj postanowiłem zapytać bezpośrednio u źródła, jak we wszystkich wątkach proszę o konkrety z pierwszej ręki a nie szwagier słyszał że kolega coś tam :)

A więc do sedna.

 

1 Jaki silniki polecacie w tym aucie

2 Co się psuje najszybciej (najczęściej)

3 Na co zwracać uwagę

4 Jak z częściami zamiennymi

5 Jak auto znosi LPG

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

Wszelkie inne uwagi krytyczne i pozytywne mile widziane.

 

podobasz mi się bo masz jaj..   ;l   Kupuj i daj znać jak ci się sprawuje :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się. Chociaż Daihatsu...

...albo lepiej Daczka, o którą pytasz w innym wątku...

z dwojga tragicznych aut lepsza chyba daciora :facepalm:

 

P.S. dziwne podejście - rynek używek jest tak duży, że można znaleźć coś sensownego, niż robić wstyd kobiecie :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ... przecież ten złom wygląda po kilku latach jakby już mu za plecami Huta stała ...

Nie wiem czy da się gorzej wybrać.

Kup jej jakiś porządny wóz, jakieś E39, E36 ... jak się boi RWD to kup jej zadbanego Golfa IV. Prościej się nie da, a jak mądrze kupisz to będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

Wszelkie inne uwagi krytyczne i pozytywne mile widziane.

 

Po co sie tu pytasz osob, ktore nawet nie widzialy tego auta, ale juz wiedza najlepiej.

Wejdz na jakies autocentrum i poszukaj opini osob uzytkujacych.

 

Tu dostales durne komentarze, takie same jak kiedys szkalowaly Lanosa. A mojego mam od nwosci 17 lat i jakio nie zamierza sie rozpasc, przejezdzil wszystkie drogie zlomy znajomych i innych palantow ktorzy go szkalowali.

 

Wiec polegaj raczej na sobie w wyborze i opiniach uzytkownikow  Taty. Bo inaczej to uslyszysz jak powyzej, zebys kupil 30 letnie BMW albo 40 letniego Golfa.

 

Tu masz oceny uzytkownikow, wszystkie wysokie i wyglada na to, ze auto jest godne zakupu:

 

http://www.autocentrum.pl/oceny/tata/indica/vista/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec polegaj raczej na sobie w wyborze i opiniach uzytkownikow  Taty. Bo inaczej to uslyszysz jak powyzej, zebys kupil 30 letnie BMW albo 40 letniego Golfa.

 

chciał krytyczne to ma co się czepiasz?

 

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

 

u mnie na wsi ktoś ma takiego w kolorze kawowym, ale znajomych i sąsiadów to ten właściciel raczej nie ma :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie obawiałem się ale to wygląda jak z innej epoki.

Bez przesady. Vista nie wygląda gorzej od yarisa II :hehe:

Ta pierwsza indica to owszem, widziałem to jako nowe w salonie na żywo - dacia logan to przy tym merc był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiec polegaj raczej na sobie w wyborze i opiniach uzytkownikow  Taty.

 

Po 15 kkm: "elektryczna szyba kierowcy raz działa raz nie, usterka ustała sama po pół roku. Zawieszenie po pewnym czasie zaczyna skrzypieć, trzeba je systematycznie smarować."

"Ciężko będzie znaleźć model, który ma wszystkie zatrzaski na wszystkich plastikach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przekonuj, to nie ja chce kupic, tylko autor watku. Ja bym sie na pewno nie pytal na autokaciku, tylko sam ocenil i kupil badz nie. Bez opini ludzi ktorzy nie maja pojecia o tym samochodzie a przekonuja na sile.

 

Ps. Sam miales Lanosa z tego co pamietam, i na pewno slyszales takie teksty, ktore sam teraz uskuteczniasz.

 

No sadze, ze w zadnym Audi, BMW czy VW nigdy nie popsulo sie w zadnym egzemplazu zawieszenie a tym bardziej szyba buhahahah.

Wiec Tata jest straszna buhahahha. Poza tym w taniuskim samochodzie, nie ma skory na siedzeniach i boczkach i deski ze zlota, to jest naprawde zenujace.

 

To tak jak wymagac od lopaty, zeby sama kopala jak koparka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec polegaj raczej na sobie w wyborze i opiniach uzytkownikow  Taty. Bo inaczej to uslyszysz jak powyzej, zebys kupil 30 letnie BMW albo 40 letniego Golfa.

 

Jak już się do czegoś odnosisz to rób to dokładnie  ;]

Nie proponowałem 30 letniego BMW, tylko 20 letnie i nie 40 letniego Golfa tylko 20 letniego.

 

Chociaż w porównaniu z tym gównem to wszystko będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z modeli mial problem z hamulcami, konkretnie za blisko układu wydechowego poprowadzone przewody, przy dłuższe jeździe porafil "zagotować" płyn :old: Aczkolwiek nie mam 100% pewności - teściowi odradzilem skutecznie indice ;)

klaptapatap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanosa akurat nie, ale parę innych DU. O Lanosie - po złej opinii na początku - raczej się wyrobiła, że proste i mało psujne auto. Bo to Kadett/Astra F w innym opakowaniu.

 

Tata Indica i Vista to nic innego jak Fiat Palio...

 

Jednak jest to tak leciwa konstrukcja, ze nie zaryzykowałbym kupno tego wynalazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany wozu na ten wynalazek, w opcjach są jeszcze dwa inne modele ale tutaj postanowiłem zapytać bezpośrednio u źródła, jak we wszystkich wątkach proszę o konkrety z pierwszej ręki a nie szwagier słyszał że kolega coś tam :)

A więc do sedna.

 

1 Jaki silniki polecacie w tym aucie

2 Co się psuje najszybciej (najczęściej)

3 Na co zwracać uwagę

4 Jak z częściami zamiennymi

5 Jak auto znosi LPG

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

Wszelkie inne uwagi krytyczne i pozytywne mile widziane.

 

z ciekawosci kiedys zasiadłem to tego wynalazku, plastiki gorsze jak w maluchu, tandeta widoczna na każdym kroku...

kiedys w jakiejs gazecie pokazywali zabepieczenie antykorozyjne tego auta chyba po 1 roku eksploatacji, dół juz był zdrowo zezarty...

trzeba byc masochista zeby swiadomie to kupic (pomijam brak czesci zamiennych dostepnych od reki oraz pewnie duze problemy z serwisem - mówie to jako były posiadacz chewroleta lacetti - niby prostego samochodu ale np. na zakup nowego przewodu klimatyzacji musiałem troszke poczekac)

dziwi mnie ze pchasz sie w takie auto gdy rynek obecnie jest przesycony tanimi "zwyklymi" autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego? Znam zadowolonego uzyszkodnika, mowi ze generalnie jezdzi i sie nie psuje. Owszem trudno dostac od reki czesci. Ma swiadomosc niesprzedawalnosci.

 

I warto dać kilkadziesiąt klocków na samochód, który utraci wartość 2x szybciej niż inne padła na rynku?

 

Sprawdz ceny - w PL był w 2008 roku sprzedawany taki wynalazek - Punto Classic , czyli Zastava 10, czyli po prostu Punto 2 FL, tylko 5 lat po zakończeniu produkcji gdzie indziej.

Kosztował dokładnie tyle samo co Tata. Wyposażenie podobne itp.

 

Zobacz, ile teraz kosztuje taki Punto classic  a ile Tata z 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niewielka populcje tego auta watpie by ktoś takie tu miał, a nawet gdyby to prawdopodobnie wstydzilby się przyznać.

Znam z widzenia jedno takie autko, jeździ tym leciwy człowiek.

Autko ma już pare lat (rocznika nie znam), z zewnątrz wygląda OK, rdzy czy dziur w blachach nie ma (stoi pod chmurka, przebieg pewnie ma niewielki, bo więcej stoi niż jezdzi). Jak podwozie, nie mam pojęcia.

 

Patrze na allegro, ze ten wynalazek kosztuje 7-10 tys. zl. i na pewno bym tyle za niego nie dal (nazwij to uprzedzeniem, albo jak chcesz, ale nie i już).

Wolalbym Logana czy jakiegoś mieszczucha (za taki pieniadz brat kupil Fabiede z 2007r.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I warto dać kilkadziesiąt klocków na samochód, który utraci wartość 2x szybciej niż inne padła na rynku?

 

Sprawdz ceny - w PL był w 2008 roku sprzedawany taki wynalazek - Punto Classic , czyli Zastava 10, czyli po prostu Punto 2 FL, tylko 5 lat po zakończeniu produkcji gdzie indziej.

Kosztował dokładnie tyle samo co Tata. Wyposażenie podobne itp.

 

Zobacz, ile teraz kosztuje taki Punto classic  a ile Tata z 2008 r.

 

Tylko, ze Punto to bardzo popularne auto było i ciężko wynalazkiem je nazwac, a ze stara konstrukcja, to wielu się z tym pogodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niewielka populcje tego auta watpie by ktoś takie tu miał, a nawet gdyby to prawdopodobnie wstydzilby się przyznać.

Znam z widzenia jedno takie autko, jeździ tym leciwy człowiek.

Autko ma już pare lat (rocznika nie znam), z zewnątrz wygląda OK, rdzy czy dziur w blachach nie ma (stoi pod chmurka, przebieg pewnie ma niewielki, bo więcej stoi niż jezdzi). Jak podwozie, nie mam pojęcia.

 

Patrze na allegro, ze ten wynalazek kosztuje 7-10 tys. zl. i na pewno bym tyle za niego nie dal (nazwij to uprzedzeniem, albo jak chcesz, ale nie i już).

Wolalbym Logana czy jakiegoś mieszczucha (za taki pieniadz brat kupil Fabiede z 2007r.).

 też mysałem za loganem ale kobieta upoarła się na małe auto z duzym wnętrzem i bagażnikiem, nie wytłumaczysz że takie coś to tylko wersja kangoo itp dostawczaki 5osobowe, to marudzi ze nie bedzie jezdzic dostawczakiem, co do Logana to podobno gnije na potege ale tez nie dostalem potwierdzenia z pierwszej reki poza ktos kogoś tam miał.

Tata zapewne jest robiony na jakiejsc licencji wiec moze i zamienniki sie znajdzie, obecnie ma rovera 216 i marudzi ze auto za duzo pali ale w koncu silnik musi sie nakarmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 też mysałem za loganem ale kobieta upoarła się na małe auto z duzym wnętrzem i bagażnikiem, nie wytłumaczysz że takie coś to tylko wersja kangoo itp dostawczaki 5osobowe, to marudzi ze nie bedzie jezdzic dostawczakiem, co do Logana to podobno gnije na potege ale tez nie dostalem potwierdzenia z pierwszej reki poza ktos kogoś tam miał.

Tata zapewne jest robiony na jakiejsc licencji wiec moze i zamienniki sie znajdzie, obecnie ma rovera 216 i marudzi ze auto za duzo pali ale w koncu silnik musi sie nakarmic.

 

Na temat Logana to na forum znajdziesz prawie wszystko.

Rdzewieje sobie tu i tam, trzeszczy, skrzypi, jakas klamka odpadnie, ale jeździ dzielnie.

Ta tata ma duzy bagażnik?

Wiekszy niż Sandero?

Może jakas klase B kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 też mysałem za loganem ale kobieta upoarła się na małe auto z duzym wnętrzem i bagażnikiem, 

To poszukaj jeżdżące Clio 2 ph2, jak musi mieć duży bagażnik to Thalię  :hehe:   :phi:  . Jest tego od wyboru do koloru, nie gniją, nie psują a jak już to jakieś elektryczne pierdy za kilkanaście złotych do naprawienia pod blokiem. Popatrz ile tego jeszcze jeździ! Innych marek z tamtego okresu poza Lanosami  :phi:  już nie widać na ulicach  :oki:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany wozu na ten wynalazek, w opcjach są jeszcze dwa inne modele ale tutaj postanowiłem zapytać bezpośrednio u źródła, jak we wszystkich wątkach proszę o konkrety z pierwszej ręki a nie szwagier słyszał że kolega coś tam :)

A więc do sedna.

 

1 Jaki silniki polecacie w tym aucie

2 Co się psuje najszybciej (najczęściej)

3 Na co zwracać uwagę

4 Jak z częściami zamiennymi

5 Jak auto znosi LPG

6 Ktoś na śląsku (Bytom, Katowice okolice) ma autko by pozwolić kobiecie wsiąść i zobaczyć czy będzie jej wygodnie?

 

Wszelkie inne uwagi krytyczne i pozytywne mile widziane.

Jedyna zaleta tego samochodu to taniość innych nie widać bo zdaje się, że ich brak. Jak przedmówcy pisali - nie wiem skąd pomysł TATY, ale dałbym sobie spokój z tym wynalazkiem. Lepiej kupić coś bardziej ,,markowego'' ale coś co jest samochodem, a nie wyrobem samochodopodobnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I warto dać kilkadziesiąt klocków na samochód, który utraci wartość 2x szybciej niż inne padła na rynku?

kilkadziesiat absolutnie nie, ale przyslowiowa czapke gruszek mozna rozwazyc.

 

Ja bym nie kupil ale dlaczego innym zabraniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale przyslowiowa czapke gruszek mozna rozwazyc

 

1/2 ceny, którą zapłacą na złomie wg. wagi można dać - jak się zepsuje, to się odda na złom bez straty.

Zdecydowanie wolałbym np. przywołane już Punto Classic - auto przewidywalne, psuje się tanio, każdy mechanik naprawi, części w cenach lekkopółśmiesznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 też mysałem za loganem ale kobieta upoarła się na małe auto z duzym wnętrzem i bagażnikiem, nie wytłumaczysz że takie coś to tylko wersja kangoo itp dostawczaki 5osobowe, to marudzi ze nie bedzie jezdzic dostawczakiem, co do Logana to podobno gnije na potege ale tez nie dostalem potwierdzenia z pierwszej reki poza ktos kogoś tam miał.

Tata zapewne jest robiony na jakiejsc licencji wiec moze i zamienniki sie znajdzie, obecnie ma rovera 216 i marudzi ze auto za duzo pali ale w koncu silnik musi sie nakarmic.

 

Szwagier kupił Peugeota 206 kombi, silnik 1.4, założył gaz, rocznik 2004, auto pali 8 litrów gazu, nie psuje się, eksploatacja śmiesznie tania..  Do tego bez problemu do kupienia z salonu PL z pełną historią. 

Odsprzedaż bajecznie łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, przymierzam się do wymiany wozu na ten wynalazek, w opcjach są jeszcze dwa inne modele ale tutaj postanowiłem zapytać bezpośrednio u źródła, jak we wszystkich wątkach proszę o konkrety z pierwszej ręki a nie szwagier słyszał że kolega coś tam :)

 

Kiedyś miał je sprzedawać (czy sprzedawał - nie pamiętam) Patecki (dealer Kia z Krk). Jako że to kolega z podstawówki mojego szefa więc ten pojechał na prezentacje. Samochody sporo tańsze od konkurencji i podobno oferujące sporo więcej. Wrócił, nic nie komentował i więcej nie wracał do tematu. On i cała firma jeździ Kiami więc nie jest jakimś fanem premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przekonuj, to nie ja chce kupic, tylko autor watku. Ja bym sie na pewno nie pytal na autokaciku, tylko sam ocenil i kupil badz nie. Bez opini ludzi ktorzy nie maja pojecia o tym samochodzie a przekonuja na sile.

 

Ps. Sam miales Lanosa z tego co pamietam, i na pewno slyszales takie teksty, ktore sam teraz uskuteczniasz.

 

z DU była trochę inna historia, chyba sam przyznasz ?

weszli dość mocno do PL, sprzedawali masę samochodów i dlatego zaskoczyło ?

zwłaszcza na etapie lanosa (odważni byli ci co kupili nexię albo espero)

 

efekt był taki że części kupiłeś w każdym sklepie, używki były i są na każdym szrocie, a naprawił każdy wiejski mechanik  ... 

do tego auta były powiązane technicznie z GM

 

TATA to marka która prawie nie istnieje, kupisz części do tego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego auta były powiązane technicznie z GM

 

TATA to marka która prawie nie istnieje, kupisz części do tego ? 

Tak kupisz bez problemu nawet w intercarsie, wiekszosc czesci wspolnych z fiatem i Roverem, zreszta cos do Taty tez maja, a jak czegos zabraknie w Polsce to kupisz sobie na Ebayu. Nie te czasy, zeby sie przejmowac, ze nie ma w najblizszym Polmozbycie.

 

Oprocz Lanosa mam Jaguara XJ i nie płacze, za musze sciagnac czesci z UK czy USA, nawet robie to z premedytacja, bo w Polsce wychodzi poprostu drozej. Nie te czasy, zeby bylo to jakimkolwiek problemem.

 

Zreszta na Allegro tez jest sporo nowych czesci. Sa rozrzady INa, pierscienie GOETZE, Czesci zawieszenia Lemfordera, Klocki TRW, wiec jak widac powazne firmy, produkuja czesci do tego niby nic nie wartego auta. Skoro produkuja, to znaczy, ze ktos na swiecie to jednak kupuje a ze te firmy maja przedstawicielstwa w Polsce i dystrybutorow, to sam sobie odpowiedz czy Ci sprzedadza czesci.

 

 

Na allegro za 5700 stoi Vista z przebiegiem 220 tys km. Skoro to taki zlom, to ciekawe, ze ktos byl w stanie robic 40 tys rocznie przez 6 lat. Przeciez powinien stac w warsztacie i zsukac niedostepne czesci. Ale jakos przejezdzil tony kilometrowa  auto nie jest na zdjeciach zgnite a przeciez po roku powinno byc wedlug Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 5700 stoi Vista z przebiegiem 220 tys km. Skoro to taki zlom, to ciekawe, ze ktos byl w stanie robic 40 tys rocznie przez 6 lat. Przeciez powinien stac w warsztacie i zsukac niedostepne czesci. Ale jakos przejezdzil tony kilometrowa  auto nie jest na zdjeciach zgnite a przeciez po roku powinno byc wedlug Was.

Ma kratkę zamiast tylnej kanapy - to już wiemy, do czego była używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale jakos przejezdzil tony kilometrowa auto nie jest na zdjeciach zgnite a przeciez po roku powinno byc wedlug Was.

 

To nie o to chodzi. Jak przyjeżdżały to pracownicy salonu składali elementy tapicerki. Żeby jakoś wyglądało. Naprawdę chciałbyś mieć takie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pozwolić na to, żeby auto stało i czekało na części ?

Moge, bo posiadamy 3 auta. Jak Volvo czy Jaguar zawioda, to Lanos jest zawsze gotowy do akcji :) Zawsze tak jest, Lanos jeszcze nigdy nie mial praktycznie zadnej awarii.  Ostatnio wymienilem amortyzatory z poduszkami po ponad 300 tys km, bo poprostu trafilem na allegro za smieszne pieniadze (100 zl za komplet) i to dobrej firmy nie chinskiej. Ale wyjalem sprawne dobre i zastapilem nowymi, tak to wyglada w Lanosie. Przez 17 lat jedyna powazna awaria byly, skonczone szczotki w alternatorze :)

 

Dlatego z premedytacja powiem, ze Lanos jest najlepszym z tych aut.

 

Poza tym zadko kiedy auto psuje sie tak, zeby byc niezdatnym do jazdy, wiec wiekszosc napraw mozna zaplanowac z wyprzedzeniemj  w kazdym aucie, wiec oczekiwanie na czesci nie stanowi problemu.

 

Zreszta prosze kupuj z Polski co sobie chcesz do Taty, nie ma problemu:

https://www.tatamotor.com.pl

 

 

Podobnie autor watku, chce kupic auto jako drugie. Nie jako glowny wjatkowo potrzebny srodek transportu. Wiec pewnie na oczekiwanie kilku dni moze sobie rowniez pozwolic. Poza tym do popularnych aut tez sie czeka na czesci czesto nie badzmy obludni, nie wszystko lezy w Twoim miescie na pułkach do kazdego popularnego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.