Skocz do zawartości

tachograf cyfrowy - wpis manualny


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Wpis manualny wystarcza. :ok: 

No dobrze, a teraz skomplikujmy troszkę,

Kartę wyciągnąłem w poniedziałek o 22:00,

w środę pracowałem na busie od 14:00 do 23:00,

mam jechać na tacho w czwartek od 13:00),

czy zastosowanie wpisu manualnego poniedziałek 22 do środa 14 - pauza, środa 14 do środa 23 - praca, środa 23 do czwartek 13 pauza wystarczy ??? 

I czy będzie zgodne z ustawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy zastosowanie wpisu manualnego poniedziałek 22 do środa 14 - pauza, środa 14 do środa 23 - praca, środa 23 do czwartek 13 pauza wystarczy ??? 

 

Z tego co wiem, to chyba od marca, nie ma już zaświadczeń o nieprowadzeniu (urlopówek) i wpis manualny na karcie, albo wykresy długopisem na tarczkach, załatwiają sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a teraz skomplikujmy troszkę,

Kartę wyciągnąłem w poniedziałek o 22:00,

w środę pracowałem na busie od 14:00 do 23:00,

mam jechać na tacho w czwartek od 13:00),

czy zastosowanie wpisu manualnego poniedziałek 22 do środa 14 - pauza, środa 14 do środa 23 - praca, środa 23 do czwartek 13 pauza wystarczy ??? 

I czy będzie zgodne z ustawą?

 

Imo będzie ok :ok:

Chociaż ja bym walił pauzę poniedziałek 22 - czwartek 13 ;] 

 

Z tego co wiem, to chyba od marca, nie ma już zaświadczeń o nieprowadzeniu (urlopówek)

 

Tylko dla tachografów cyfrowych, przy tacho na tarcze dalej musisz mieć urlopówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a teraz skomplikujmy troszkę,

Kartę wyciągnąłem w poniedziałek o 22:00,

w środę pracowałem na busie od 14:00 do 23:00,

mam jechać na tacho w czwartek od 13:00),

czy zastosowanie wpisu manualnego poniedziałek 22 do środa 14 - pauza, środa 14 do środa 23 - praca, środa 23 do czwartek 13 pauza wystarczy ??? 

I czy będzie zgodne z ustawą?

 

nie do konca. w pracy musisz narysowac pauze po 6h (z kodeksu pracy), 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba od marca, nie ma już zaświadczeń o nieprowadzeniu (urlopówek) i wpis manualny na karcie, albo wykresy długopisem na tarczkach, załatwiają sprawę.

 

Nie do konca. Zalezy czy kontrolu ktos normalny czy cymbal :phi:

 

Np matol chcial urlopowke za 9h pauzy ktore kierowca krecil na bazie a karta w tachu byla ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko dla tachografów cyfrowych, przy tacho na tarcze dalej musisz mieć urlopówki!

Po mojemu, to już żadne urlopówki nie są obowiązujące, zrezygnowano z tego całkowicie i dotyczy to wszystkich tachografów.

 

A mówi o tym nowe rozporządzenie 165 z 2014 roku.

W artykule 34 pkt 3 stoi jak byk, że po tarczkach trza rysować, czytelnie, nie brudząc itd, a na karcie manualnie wprowadzać....

 

No i to:

Państwa członkowskie nie nakładają na kierowców obowiązku przedkładania formularzy potwierdzających ich czynności w trakcie oddalenia się od pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca. w pracy musisz narysowac pauze po 6h (z kodeksu pracy), 30min.

Tego akurat się ITD nie czepia, to temat dla PIP, ale masz rację,

czyli od 14 do 20 "młotki" potem pauza 30min i dalej do 23 "młotki" (praca na busie) no i oczywiście pauza od 23 do momentu jazdy na tacho - dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Zalezy czy kontrolu ktos normalny czy cymbal :phi:

 

Np matol chcial urlopowke za 9h pauzy ktore kierowca krecil na bazie a karta w tachu byla ;l

 

Bo kartę zostawił a poszedł węgiel ręcznie ładować - też praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, to już żadne urlopówki nie są obowiązujące, zrezygnowano z tego całkowicie i dotyczy to wszystkich tachografów.

 

A mówi o tym nowe rozporządzenie 165 z 2014 roku.

W artykule 34 pkt 3 stoi jak byk, że po tarczkach trza rysować, czytelnie, nie brudząc itd, a na karcie manualnie wprowadzać....

 

No i to:

Państwa członkowskie nie nakładają na kierowców obowiązku przedkładania formularzy potwierdzających ich czynności w trakcie oddalenia się od pojazdu.

To się zrobiło bardziej skomplikowane niż wyglądało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chociaż ja bym walił pauzę poniedziałek 22 - czwartek 13 ;] 

 

 

najprościej tak jak piszesz, ale, nie będzie się to zgadzało z "listą obecności", a zatrudnienie mam jako kierowca......

na razie zaczynamy ćwiczyć z tacho więc sorki za "lamerskie" pytania  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat się ITD nie czepia, to temat dla PIP, ale masz rację,

czyli od 14 do 20 "młotki" potem pauza 30min i dalej do 23 "młotki" (praca na busie) no i oczywiście pauza od 23 do momentu jazdy na tacho - dobrze to rozumiem?

tak,, moze byc co 4 h, co 4,5. byle do 6 longiem, tak samo jak masz prace i jazde to max 6h longiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.