Skocz do zawartości

Skrzynia bardzo pilne


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś rozsypała mi sie skrzynia w sc konkretnie cos zblokowało podczas zawracania i wyrwało kawał obudowy przy satelitach a jedna z satelit pękła na pół. 

Na gwałt zmuszony jestem kupic druga skrzynie i teraz mam nurtujace mnie pytania?

Jakie konkretnie oznaczenie ma sportingowa skrzynia nie abartowska i gdzie szukac tego oznaczenia ?

Mam predkościomierz na linke czy skrzynia wiec musze pozostac przy lince czy w zwiazku z tym normalnie wyjme mechanizm napedu  linki i wstawie w miejsce impulsatora ?

Jesli nie sportingowa skrzynia to jaka najlepsza do normalnej nie sportowej jazdy bo sportingową ciezko dostać a temat pilny i nie mam czasu szukac tydzien czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rozsypała mi sie skrzynia w sc konkretnie cos zblokowało podczas zawracania i wyrwało kawał obudowy przy satelitach a jedna z satelit pękła na pół. 

Na gwałt zmuszony jestem kupic druga skrzynie i teraz mam nurtujace mnie pytania?

Jakie konkretnie oznaczenie ma sportingowa skrzynia nie abartowska i gdzie szukac tego oznaczenia ?

Mam predkościomierz na linke czy skrzynia wiec musze pozostac przy lince czy w zwiazku z tym normalnie wyjme mechanizm napedu  linki i wstawie w miejsce impulsatora ?

Jesli nie sportingowa skrzynia to jaka najlepsza do normalnej nie sportowej jazdy bo sportingową ciezko dostać a temat pilny i nie mam czasu szukac tydzien czy dwa?

 

Jedyna opcja to chyba zdjąć mechanizm różnicowy i zobaczyć co ma wybite na kole bo oznaczenie na obudowie na zewnątrz będzie to samo

Co do linki i impulsatora to jest jedno i to samo jak chodzi o napęd linki, nawet przy skrzyni od stilo/grande czy innego ustrojstwa odkręcasz osłonkę i masz normalnie miejsce na linkę

Jak coś to mam sportinga z CCS`a, tyle że jeszcze sam wisi w aucie i dopiero mógłbym przy weekendzie wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o napęd linki bo obawiam sie ze to to mogło spowodowac zablokowanie satelit Raczej nie chce mi sie wierzyc ze satelita pekła sama z siebie tym bardziej że nie stało sie to przy katowaniu tylko normalnie podczas wyjazdu z parkingu Jutro niestety musze rano byc w pracy wiec juz nie mam jak sie bawic w wyjmowanie skrzyni zrobie to w srode bo mam wolne i zobacze co i jak ale juz staram sie co nieco ustalic U mnie napewno jest 100% skrzynia sporting bo jest od nowosci z salonu jak kupiłem auto w wersji sporting a wtedy jeszcze nie produkowali abartha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji auto od wymiany sprzegła ma nalatane 160tys warto przy okazji wymienic czy jeszcze po lata Jak wymieniac to na jakie teraz mam Luk wcześniej oryginał był Valeo a może jakies zwykłe tanie da rade czy lepiej nie eksperymentowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to chyba zdjąć mechanizm różnicowy i zobaczyć co ma wybite na kole bo oznaczenie na obudowie na zewnątrz będzie to samo

Co do linki i impulsatora to jest jedno i to samo jak chodzi o napęd linki, nawet przy skrzyni od stilo/grande czy innego ustrojstwa odkręcasz osłonkę i masz normalnie miejsce na linkę

Jak coś to mam sportinga z CCS`a, tyle że jeszcze sam wisi w aucie i dopiero mógłbym przy weekendzie wyjąć

Z ccs'a trzeba będzie rzeźbić mocowanie skrzyni żeby podpasowała do seja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, wystarczy metalowego banana zalozyc takiego jak w scs byl.

No to ja jakąś dziwną skrzynię miałem w swoim ccs'ie, bo zadna z dostępnych łap nie pasowala do tej skrzyni zeby ją założyć potem do seja p&p i stary mi wyrzeźbił z płaskownika mocowanie , a potem jak ją zabiłem i robiłem swapa na 16v to już Zabel założył alubanana ale skrzynia była z sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupie skrzynie z ccs a usiebie mam z sc to jak zaloze swoje mocowania to bedzie OK czy te mocowania nie beda pasowac

 

Założysz na tą łapę co masz tylko tylnej śruby nie wkręcisz :oki: przerabiane nie raz

 

jak masz aluminiowego banana to na 99% nie podpasi. Musi byc stalowy

 

Na 99% ma stalowego banana więc założy bez problemu, jak pisał wyżej za 'jego kupna' abarthów jeszcze nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zje...ło  urwała sie śruba łapy skrzynia ta co sie wkreca do podłużnicy na klucz 13 Macie jakies patenty jak to naprawić Sruba pękła równo z podłużnica ze nawet nie ma jak czegoś do spawac zeby wyręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiercic i nagwintowac. Mi zazwyczaj urywaja sie obydwie a wiec aby nie meczyc sie z dlugim rozwiercaniem wierce otwory obok, gwintuje na M8, wkrecam szpilki od srodka podluznicy i calosc skrecam nakretkami. Taki patent jeszcze nigdy nie zawiodl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.