Skocz do zawartości

Dziesiejsze, bezpieczne auta - obetrzesz błotnik = maska do wymiany i 1/2 auta


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładnie pop up hood...

11dgrf54.jpg

Uderzenie z v ok 5-7km/h cofając - tym od ciągnięcia przyczepy.

Boom!

Maska leci w górę... - czyli zadziałała tak jak

Miała ...

36227a64c3e5ca097279b5e656fe7b08.jpg

Wg ubezpieczenia i Lexus do wymiany:

- nowy błotnik,

- nowa maska ,

- dwa nowe TNT podnoszące klape,

- 3 nowe sensory,

- dwa zawiasy podnoszace klape,

- kabel

W $10k się nie zmieści z robota, tak 30,000 PLN ....

Zniszczenia ... to się wyklepie...

5b9ef3711ce8ef796a5da715fd321132.jpg

Jutro mam mieć dokładny rachunek przesłany - zobaczymy ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wg ubezpieczenia i Lexus do wymiany:
- nowy błotnik,
- nowa maska ,
- dwa nowe TNT podnoszące klape,
- 3 nowe sensory,
- dwa zawiasy podnoszace klape,
- kabel

W $10k się nie zmieści z robota, tak 30,000 PLN ....

 

Powinni dać więcej TNT i nie tylko pod maską a w całym aucie. Wtedy zrobiliby sobie jeszcze większe koszty.

 

65312526-wrecked-car-from-explosive-in-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni dać więcej TNT i nie tylko pod maską a w całym aucie. Wtedy zrobiliby sobie jeszcze większe koszty.

]

Okazuje się ze Lexus wcale nie jest drogi, BMW czy Merc są droższe

Pop up hoods są dziś powszechne - od 1 series w górę od A-Class w górę - ale muszę przyznać ze mnie koszt ... zabił

BMW jest ok $2-3k droższe. Merc AFAIK tez.

Jeśli okaże się jutro ze klapy nie trzeba zmieniać to koszt drastycznie spadnie ok 30%.

Czyli jak zawsze każda nowinka techniczna ma swój koszt....

Porównując pedestrian airbag czy ile kosztuje w Nissan GTR to nie wiele...

hood-safety-001.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze Lexus wcale nie jest drogi, BMW czy Merc są droższe

Pop up hoods są dziś powszechne - od 1 series w górę od A-Class w górę - ale muszę przyznać ze mnie koszt ... zabił

BMW jest ok $2-3k droższe. Merc AFAIK tez.

Jeśli okaże się jutro ze klapy nie trzeba zmieniać to koszt drastycznie spadnie ok 30%.

Czyli jak zawsze każda nowinka techniczna ma swój koszt....

Porównując pedestrian airbag czy ile kosztuje w Nissan GTR to nie wiele...

hood-safety-001.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ale pop-up hood ma unosić maskę na specjalnych prowadnicach, a nie masakrować przy okazji pół auta. IMO maska i błotniki nie powinny ulegać zniszczeniu. Reszta ok, bo to elementy które pracowały i trzeba je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są u Was ceny ubezpieczeń? Możesz podać na własnym przykładzie jako procent od wartości pojazdu?

Lexus IS250 - wartosc umowna $48k

Ubezpieczenie na całe $48k -$1,042 na rok.

- wymiany szyb za free,

- rental za free (Lexus) jeśli moja wina,

-wybór miejsca naprawy,

- wymiana na nowy do 4 lat jest skasowany lub ukradziony...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@OZI, który to raz już ubezpieczenie wystawi soczysty czek?

Jeśli mi powiesz, że nie wpadasz na "ciemniejszą listę" to wrzucę Cię do worka razem z @@Lucyfer.

Nie trafi bo nie jej wina. Moje ubezpieczenie wyślę facetowi rachunek.

Teraz: jeśli facet ma ubezpieczenie to jego ubezpieczenie się tym zajmuje - czyli moje ubezpieczenie gada z ich ubezpieczeniem.

Ja już o tym nic nie słyszę, facet tez nie.

Jeśli nie ma to ma - ma $10k do zapłaty a teraz dojdzie rental - dostałem RX wiec pewnie ok $100 dziennie, x 7 dni następne $700, dodaj koszt prawników i koszt ubezpieczenia - następne $1-3k i facet właśnie dostaje rachunek na $15k do zapłaty.

Wiec - nie nie jest na czarnej liście

Od tego właśnie jest przecież ubezpieczenie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pop-up hood ma unosić maskę na specjalnych prowadnicach, a nie masakrować przy okazji pół auta. IMO maska i błotniki nie powinny ulegać zniszczeniu. Reszta ok, bo to elementy które pracowały i trzeba je wymienić.

Błotnik jest otarty- nic nie ma wspólnego z pop up hood tylko z ...

towbar.jpg

Maska ciekawa sprawa - czytając Lexus forum 50-50 AFAIK zależy czy TNT wywaliły z pełna siła czy na 1/2 czy na 1/3 .

Nie widziała żeby się uniosła - ale zobaczymy jutro - jeśli są na FULL to maska idzie (profilaktycznie???? ) do wymiany - osłabienie struktury. Zobaczę jutro - idę do Lexus się douczyć bo mnie zwykle ciekawi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pop-up hood ma unosić maskę na specjalnych prowadnicach, a nie masakrować przy okazji pół auta. IMO maska i błotniki nie powinny ulegać zniszczeniu. Reszta ok, bo to elementy które pracowały i trzeba je wymienić.

 

Producent zakłada, że trzeba maskę wymienić, bo i tak będzie pognieciona po kontakcie z pieszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zakłada, że trzeba maskę wymienić, bo i tak będzie pognieciona po kontakcie z pieszym...

IMVHO wydaje się całkowicie logiczne

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Błotnik jest otarty- nic nie ma wspólnego z pop up hood tylko z ...

 

Aaaa, źle zrozumiałem.   :ok:

 


Maska ciekawa sprawa - czytając Lexus forum 50-50 AFAIK zależy czy TNT wywaliły z pełna siła czy na 1/2 czy na 1/3 .

Nie widziała żeby się uniosła - ale zobaczymy jutro - jeśli są na FULL to maska idzie (profilaktycznie???? ) do wymiany - osłabienie struktury. Zobaczę jutro - idę do Lexus się douczyć bo mnie zwykle ciekawi.

 

A tamtą sprzedadzą do kraju gdzie z powypadkowych robi się bezwypadkowe.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS250 - wartosc umowna $48k

Ubezpieczenie na całe $48k -$1,042 na rok.

- wymiany szyb za free,

- rental za free (Lexus) jeśli moja wina,

-wybór miejsca naprawy,

- wymiana na nowy do 4 lat jest skasowany lub ukradziony...

 

To ubezpieczenie obejmuje rowniez odpowiedzialnosc cywilna?

Tzn np szkody na osobach 3-cich, poszkodowanych w wyniku wypadku z Twojej winy?

Jesli tak, to do jakiej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS250 - wartosc umowna $48k

Ubezpieczenie na całe $48k -$1,042 na rok.

- wymiany szyb za free,

- rental za free (Lexus) jeśli moja wina,

-wybór miejsca naprawy,

- wymiana na nowy do 4 lat jest skasowany lub ukradziony...

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Bardzo dobre ceny tam macie. Wychodzi składka na poziomie 2%. U nas pakiety u dealera uznawane za najatrakcyjniejsze cenowo to okolcie 3-4% od wartości auta. Aha, mówię o pełnym pakiecie czyli autocasco i OC. Sam ostatnio płaciłem 3,5% od wartości. Szyby to dodatkowy pakiet za ok. 100 zł. Rental w ramach assistance fabrycznego do gwarancji. U mnie miejsce naprawy to dealer Opla jeżeli nie ma być udziałów własnych w likwidowanej szkodzie. No i bez opcji wymiany na nowy, u nas ubezpieczenie GAP (czyli to o czym piszesz) to dodatkowe ok. 2,5 tys. składki dla zwykłego kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są u Was ceny ubezpieczeń? Możesz podać na własnym przykładzie jako procent od wartości pojazdu?

Nie frustruj się. Ozi już opisywał jak to u nich działa. Poniedzialek stłuczka, mnóstwo służb na miejscu. Wraku na oczy nie widzisz. W czwartek kasa na koncie ( późno, liczył na środę) w pełnej kwocie na jąką się umówiłeś z ubezpieczycielem. Do tego zwrot za zniszczone okulary i buty które były w bagażniku. Salon i kupno nowego auta za ubezpieczenie. Kosztuje to tyle ile u nas.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie frustruj się. Ozi już opisywał jak to u nich działa. Poniedzialek stłuczka, mnóstwo służb na miejscu. Wraku na oczy nie widzisz. W czwartek kasa na koncie ( późno, liczył na środę) w pełnej kwocie na jąką się umówiłeś z ubezpieczycielem. Do tego zwrot za zniszczone okulary i buty które były w bagażniku. Salon i kupno nowego auta za ubezpieczenie. Kosztuje to tyle ile u nas.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

 

Ja się nie frustruje i pamiętam wątek. Pytam z zawodowej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie frustruje i pamiętam wątek. Pytam z zawodowej ciekawości.

A ja zadroszczę czytając wątki o bojach z ubezpieczycielami, bujaniu się z wrakami aut itp.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadroszczę czytając wątki o bojach z ubezpieczycielami, bujaniu się z wrakami aut itp.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

 

A to, to prawda. Pierwsza zmiana jaka powinna być dokonana w Polsce to likwidacja odszkodowań gotówko. Wszystko bezgotówkowo, jasne reguły, faktury, VAT i te sprawy. Więcej aut poszłoby do utylizacji, obsługa spraw szła by jednym schematem, więc dla ubezpieczyciela byłoby też lepiej. Przy prostych szkodach szybkie diagnozy u dealera, gdzie stoi wrak, szybka decyzja a Ty idziesz zamawiać kolejne auto. No i co ważne, jak całka to pod prasę a nie kombinowanie i klepanie na boku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, to prawda. Pierwsza zmiana jaka powinna być dokonana w Polsce to likwidacja odszkodowań gotówko. Wszystko bezgotówkowo, jasne reguły, faktury, VAT i te sprawy. Więcej aut poszłoby do utylizacji, obsługa spraw szła by jednym schematem, więc dla ubezpieczyciela byłoby też lepiej. Przy prostych szkodach szybkie diagnozy u dealera, gdzie stoi wrak, szybka decyzja a Ty idziesz zamawiać kolejne auto. No i co ważne, jak całka to pod prasę a nie kombinowanie i klepanie na boku.

Do tego sprawna wykrywalność i szybka ścieżka skazująca za wszelkie oszustwa z wyłudzaniem odszkodowań.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni dać więcej TNT i nie tylko pod maską a w całym aucie. Wtedy zrobiliby sobie jeszcze większe koszty.

 

 

hehe , aż dziw bierze że nie dorzucili tam jeszcze sterownika silnika żeby profilaktycznie maska go masakrowała przy uderzeniu , albo wszystkie jaśki powinny wystrzelić i drzwi odpaść    :hehe:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz poduszki powietrznej dla pieszego?

Zaczynam myśleć ze 'na szczęście nie '

- TNT $512 x 2 = $1k

- nowy błotnik $1,380

- nowa pianka energo $200 coś tam,

- sterownik $800

- robota $2.5k

Total :$6,056

Rental: dni x $132 min 10 teraz - Xmas - nastepne $1.5k

Czyli jakieś 18-20k PLN się zamknie.

Sklep przy fabryczny Lexus/Bentley/Maseratti

Gwarancja na naprawę - wieczna - aż do śmierci auta ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, źle zrozumiałem. :ok:

A tamtą sprzedadzą do kraju gdzie z powypadkowych robi się bezwypadkowe.

;]

Same TNT po $500 za sztukę są. Teraz pomysł ze nie masz ubezpieczenia i walisz np Porsche albo Maseratti

Bankrutujesz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ubezpieczenie obejmuje rowniez odpowiedzialnosc cywilna?

Tzn np szkody na osobach 3-cich, poszkodowanych w wyniku wypadku z Twojej winy?

Jesli tak, to do jakiej kwoty?

I tak i nie.

Nie obejmuje kosztów leczenia, śmierci, urwanych nóg etc

Od tego jest obowiązkowe tzw 'green slip'.

Tak $20mil na wszystko inne +$20k na moje rzeczy w aucie np laptop

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ceny tam macie. Wychodzi składka na poziomie 2%. U nas pakiety u dealera uznawane za najatrakcyjniejsze cenowo to okolcie 3-4% od wartości auta. Aha, mówię o pełnym pakiecie czyli autocasco i OC. Sam ostatnio płaciłem 3,5% od wartości. Szyby to dodatkowy pakiet za ok. 100 zł. Rental w ramach assistance fabrycznego do gwarancji. U mnie miejsce naprawy to dealer Opla jeżeli nie ma być udziałów własnych w likwidowanej szkodzie. No i bez opcji wymiany na nowy, u nas ubezpieczenie GAP (czyli to o czym piszesz) to dodatkowe ok. 2,5 tys. składki dla zwykłego kompakta.

Zależy od wielu czynników. W jakiej dzielnicy mieszkasz, ile wypadków, mandatów, rodzaj auta wiek etc.

$1k jest dla - dla mnie było ok $800.

Nikt poniżej 25lat nie może jeździć autem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie frustruj się. Ozi już opisywał jak to u nich działa. Poniedzialek stłuczka, mnóstwo służb na miejscu. Wraku na oczy nie widzisz. W czwartek kasa na koncie ( późno, liczył na środę) w pełnej kwocie na jąką się umówiłeś z ubezpieczycielem. Do tego zwrot za zniszczone okulary i buty które były w bagażniku. Salon i kupno nowego auta za ubezpieczenie. Kosztuje to tyle ile u nas.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Ale widzisz - cześć ludzi dalej jest nie zadowolona.

IMVHO po prostu masz to co płacisz.

Ludzie chcą zaoszcedzic $100 na ubezpieczeniu a tu po tem się odbija.

Np różnica na kwotę umowna a 'wartość rynkowa' (market value) to w moim przypadku było $110 więcej.

Teraz 'wartość rynkowa' tabela wychodzi 'z' i ci płaca 'x'. Możesz negocjować z ubezpieczeniem - np patrzysz na rynek używanych aut w swojej okolicy i wychodzi ze ci $500 maja więcej zapłacić żebyś coś takiego samego kupił.

Ale działa w obie strony - Np może się okazać ze u ciebie na wsi w stanie jest różnica $500 mniej no i cały burdel muszisz sam pchać.

Ja się nauczyłem ze nie warto się martwić i zajmować takimi sprawami w życiu - to tylko auto, po co się denerwować? Zapłacić za ubezpieczenie i tyle - po to im płace żeby się tym zajmowali i tyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadroszczę czytając wątki o bojach z ubezpieczycielami, bujaniu się z wrakami aut itp.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Znów bardzo tanie ubezpieczenie pewnie się nie różni od PL . Najlepiej jest jak się dwóch spotka bez ubezpieczenia.

List z rzadaniami, sędzia etc - oszczędność pewnie $300 na rok. Warto? IMVHO nie. A jednak masz masę ludzi jeżdżących bez ubezpieczenia ....

A potem się dziwią jak Sheriff przychodzi puka do drzwi i zamki zmienia już nie w ich domu....

0076fdc8d4150e21c41d94fd0f4d3c4d.jpg

f7a3ed5330e874268337090acbf057a6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów bardzo tanie ubezpieczenie pewnie się nie różni od PL . Najlepiej jest jak się dwóch spotka bez ubezpieczenia.

List z rzadaniami, sędzia etc - oszczędność pewnie $300 na rok. Warto? IMVHO nie. A jednak masz masę ludzi jeżdżących bez ubezpieczenia ....

A potem się dziwią jak Sheriff przychodzi puka do drzwi i zamki zmienia już nie w ich domu....

0076fdc8d4150e21c41d94fd0f4d3c4d.jpg

f7a3ed5330e874268337090acbf057a6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nominalnie patrząc to mamy droższe.

;)

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Zaczynam myśleć ze 'na szczęście nie '

- TNT $512 x 2 = $1k

- nowy błotnik $1,380

- nowa pianka energo $200 coś tam,

- sterownik $800

 

Czekaj czekaj, tak dla formalności... błotnik? Chyba zderzak? Auto było uruchomione jak dostało tym hakiem?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

Nie obejmuje kosztów leczenia, śmierci, urwanych nóg etc

Od tego jest obowiązkowe tzw 'green slip'.

Tak $20mil na wszystko inne +$20k na moje rzeczy w aucie np laptop

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 A green slip to jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, tak dla formalności... błotnik? Chyba zderzak? Auto było uruchomione jak dostało tym hakiem?

Krawiec

Zderzak, błotnik to nie to samo?

Cały przedni panel nowy.

771f9b1eb5f042b7838e4759e1a87135.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A green slip to jaki koszt?

$462 dla mnie - ale pójdzie mi $46 w górę bo w Mexico mnie Highway Patrol złapał 80 km na 60km/h.

, $602 dla po jednym wypadku 4 lata temu i jednym mandacie Za 11km ponad limit. (BMW)teraz będzie miała reset do $462- 3 lata minęło.

fae0d26f82aa391461f6004bbf18c091.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników. W jakiej dzielnicy mieszkasz, ile wypadków, mandatów, rodzaj auta wiek etc.

$1k jest dla - dla mnie było ok $800.

Nikt poniżej 25lat nie może jeździć autem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

U nas standardowo też sprawdza się miejsce zamieszkania, szkodowość,wiek i rodzaj auta, ale przy pakietach u dealera jest tylko liczone jako procent od wartości. Porównuję w ten sposób bo tu i tu nowe, więc przyjmuję, że punkt wyjścia jest podobny i ile kosztuje najtańsza polisa. U nas w cenie będzie OC w tym szkody osobowe a nie tylko majątkowe. Więc tu jest przewaga naszej polisy. No i nawet w standardowym ubezpieczeniu sporadycznie może śmigać łepek poniżej 25 lat bez zwyżki składki. Ubezpieczyciel nie może się wykręcić z wypłaty odszkodowania ze względu na wiek. Standardowo młodociani płacą więcej w swoich autach, ale jak użyczasz swoje młodemu to polisa działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$462 dla mnie - ale pójdzie mi $46 w górę bo w Mexico mnie Highway Patrol złapał 80 km na 60km/h.

, $602 dla po jednym wypadku 4 lata temu i jednym mandacie Za 11km ponad limit. (BMW)teraz będzie miała reset do $462- 3 lata minęło.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Czyli lacznie za Lexa wychodzi 1,5k AUD?

I tak bardzo przyzwoicie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lacznie za Lexa wychodzi 1,5k AUD?

I tak bardzo przyzwoicie :ok:

Patrząc na to tak to tak.

Hilux $650+750= pick ups maja droższe green slip...

Mustang $500 + $1,409

Moje stare BMW $120 historyczne rejestracje + ubezpieczenie pokryte z domowego

Wychodzi ze konik ma racje stare najtańsze i najlepsze

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas standardowo też sprawdza się miejsce zamieszkania, szkodowość,wiek i rodzaj auta, ale przy pakietach u dealera jest tylko liczone jako procent od wartości. Porównuję w ten sposób bo tu i tu nowe, więc przyjmuję, że punkt wyjścia jest podobny i ile kosztuje najtańsza polisa. U nas w cenie będzie OC w tym szkody osobowe a nie tylko majątkowe. Więc tu jest przewaga naszej polisy. No i nawet w standardowym ubezpieczeniu sporadycznie może śmigać łepek poniżej 25 lat bez zwyżki składki. Ubezpieczyciel nie może się wykręcić z wypłaty odszkodowania ze względu na wiek. Standardowo młodociani płacą więcej w swoich autach, ale jak użyczasz swoje młodemu to polisa działa.

Raczej nie dasz rady porównać - bo masz więcej czynników, Np czy wynajmujesz dom czy twój własny

16816811ac707b260ab81c8273d89c29.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Zderzak, błotnik to nie to samo?

Cały przedni panel nowy.

771f9b1eb5f042b7838e4759e1a87135.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie no błotnik to jest po boku tam gdzie koło... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no błotnik to jest po boku tam gdzie koło...

Krawiec

Aaa ok Czyli nie błotnik, plastikowy zderzak z 50 piedylionem czujników , LEDs radarem na cruise Vongole i co kolwiek tam jeszcze migli włożyć.

IMVHO ... >|£%{€\] (zły) design ale dziś tak większość niestety ma ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dasz rady porównać - bo masz więcej czynników, Np czy wynajmujesz dom czy twój własny

16816811ac707b260ab81c8273d89c29.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Chodziło mi o porównanie w znaczeniu najlepsza oferta na rynku dla nowego pojazdu jako stosunek procentowy składki do wartości. Zdaję sobie sprawę, że zapytania i czynniki są lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Aaa ok Czyli nie błotnik, plastikowy zderzak z 50 piedylionem czujników , LEDs radarem na cruise Vongole i co kolwiek tam jeszcze migli włożyć.

IMVHO ... >|£%{€\] (zły) design ale dziś tak większość niestety ma ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

No niestety, tak to teraz jest. Ale wiesz... dobrze że cały środek nie wystrzelił.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tak to teraz jest. Ale wiesz... dobrze że cały środek nie wystrzelił.

Krawiec

To fakt. Ciekawe jednak ze maska skacze w górę jak auto stoi. IMVHO to błąd jak kiedyś z Airbags był, bo jeśli wiesz gdzie sensory są to dasz radę odpalić jak auto sobie śpi a ty z kochanka się zamawiasz. ❤️️

Właśnie czytałem na forum jak facet w D - paru małolatów skoczyło mu po masce i Booom - Merc tez odpalił - wyglada ze standard jest do jeśli tak się da

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

To fakt. Ciekawe jednak ze maska skacze w górę jak auto stoi. IMVHO to błąd jak kiedyś z Airbags był, bo jeśli wiesz gdzie sensory są to dasz radę odpalić jak auto sobie śpi a ty z kochanka się zamawiasz. ❤️️

Właśnie czytałem na forum jak facet w D - paru małolatów skoczyło mu po masce i Booom - Merc tez odpalił - wyglada ze standard jest do jeśli tak się da

Sent from my iPhone using Tapatalk

No jak auto jest wyłączone to nie powinno odpalać. Jak stoi to w sumie taka ochrona pieszych też raczej nie powinna być uruchamiana. Poduchy to już inna sprawa bo możesz dostać stojąc i jednak się przydać moga.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o porównanie w znaczeniu najlepsza oferta na rynku dla nowego pojazdu jako stosunek procentowy składki do wartości. Zdaję sobie sprawę, że zapytania i czynniki są lokalne.

Ok. Jak wiadomo dealer dostaje 'Cut' od ciebie wiec w jego interesie jest dać ci najtańsze ubezpieczenie.

Ale ... jak widzę to inaczej. Na moim przypadku - zarówno Toyota i Lexus są firmowane (jak doczytasz porządnie warunki ) przez Aioi Nissay Dowa Insurance Company

logo_aioinissaydowa.jpg

Co ciekawe jak przyjdziesz z ulicy to AIOI Nissan Dowa nie oferuje żadnego ubezpieczenia na auta... - bo wg marketingu kupujesz Lexus Insurance czy Toyota Insurance.

Ergo masz ekonomie skali na jeden produkt - coś jak Model T dla Ford. Przez to produkt jest dobry i dopracowany, obsługa klienta świętna a i warunki lepsze bo masz do czynienia jako ubezpieczenie tylko z Model T...

Nigdy nie mogę narzekać na Allianz np - ale jak dzwonią do Toyota to masz porządne wrażenie ze im się naprawdę chce - chce żebyś był zadowolony jako klient, chce im się żebyś do nich wrócić - chce im się zrobić cały proces jak najbardziej prosty.

Czyli np - Lexus w salonie, drugi podstawiony pod dom, Taxi zamówione - żeby cię do domu podrzucić , i następny telefon dostaniesz jak auto gotowe. Znów Taxi ci zamówią do salonu i przyjadą rental skolekcjonowac ...

Czyli 1 telefon, 1 e-mail i 1 telefon ... życie ma być proste ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak auto jest wyłączone to nie powinno odpalać. Jak stoi to w sumie taka ochrona pieszych też raczej nie powinna być uruchamiana. Poduchy to już inna sprawa bo możesz dostać stojąc i jednak się przydać moga.

Krawiec

O tym mówię, ale pamiętasz jak kiedyś airbag wywalało jeśli wiedziałeś gdzie kopnąć? Potem dopiero sensory na ' g' zrobili.

Ergo dopracowali konstrukcje ...

Ditto tutaj. Pomysł IMVHO dobry bo auto można kulić nowe a ludzików nie - ale jednak IMVHO niedopracowany skoro da się to wywalić stojąc.

Popatrzyłem na manual - nawet jak w krawężnik walniesz to może wywalić konstrukcja -

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie nie każde auto ma pop-up hood, tylko te, które np. ze względu na charakter ich przeznaczenia muszą mieć nisko poprowadzoną maskę, w związku z czym między maską a elementami silnika pozostaje niewiele miejsca. Tak przynajmniej jest dzisiaj, ale nie wiadomo co tam jeszcze z czasem wymyślą ustawodawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie nie każde auto ma pop-up hood, tylko te, które np. ze względu na charakter ich przeznaczenia muszą mieć nisko poprowadzoną maskę, w związku z czym między maską a elementami silnika pozostaje niewiele miejsca. Tak przynajmniej jest dzisiaj, ale nie wiadomo co tam jeszcze z czasem wymyślą ustawodawcy...

Ja to widze troche inaczej

Dobrze ze za takie funcje, w razie 'boom' zwiększasz szanse ze ludzik przeżyje.

Z drugiej strony dowalenie które by kosztowało może $2k naprawy teraz kosztuje $6k+, ,

Ergo bezpieczeństwo wiąże się z kosztem - tak jak 20 letnie auto nie uchroni cię tak jak nowe, znów koszt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja to widze troche inaczej

Dobrze ze za takie funcje, w razie 'boom' zwiększasz szanse ze ludzik przeżyje.

Z drugiej strony dowalenie które by kosztowało może $2k naprawy teraz kosztuje $6k+, ,

Ergo bezpieczeństwo wiąże się z kosztem - tak jak 20 letnie auto nie uchroni cię tak jak nowe, znów koszt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

No ale o to chodzi. Naprawa ma być droga bo producent zarabia krocie na częściach. Czemu np. wielu prostych części nie da się kupić tylko całe moduły. Już dawno w VAGu nie dało się wymienić mikroprzełącznika w zamku w drzwiach tylko trzeba było cały zamek. A przełącznik szło kupić jak się dobrze pogrzebało za pare złotych, a zamek kilkaset. Tak samo jest z nowoczesnym ledowym oświetleniem. Padnie to trzeba wymienić całą lampę... a można by wymienić tylko samo źródło światła. Ekolodzy cisną na zmniejszanie emisji poniżej realnych granic to i wychodzą afery jak w VAGu, ale nikt nie patrzy ile śmiecia trafia na wysypiska bo "nie da się naprawić". A potem się dziwić, że koszty ubezpieczeń robią się chore, jak jedna lampa to popularnego auta za 50k kosztuje 10% jego wartości.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.