Skocz do zawartości

Zamarza skrzynia


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 raz w tym roku zdażył się problem z zamarźniętymi biegami. Dopiero jakieś -4 na dworze (fakt że po ulewach) a rano ledwo można lewarkiem ruszyć. Trzeba rozgrzać auto i się posiłować i dopiero to jakoś idzie.

 

Jaka przyczyna? Wcześniej nie było nigdy takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 raz w tym roku zdażył się problem z zamarźniętymi biegami. Dopiero jakieś -4 na dworze (fakt że po ulewach) a rano ledwo można lewarkiem ruszyć. Trzeba rozgrzać auto i się posiłować i dopiero to jakoś idzie.

 

Jaka przyczyna? Wcześniej nie było nigdy takich problemów.

 

Woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). Ale to wytrąciła się z oleju w skrzyni? Zmienić olej tylko?

 

Bardziej podejrzewam gdzieś na zewnątrz, cięgna, wybierak.

Dłuższa jazda a potem postój na włączonym silniku powinna odparować wodę z okolic skrzyni i wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie chwyta ci na mechanizmie zmiany biegów? W Stilo tak miałem w zimie. Ciężko lewar chodził biegi też. Wrażenie jakby linka a przecież one są w teflonie w pancerzu , później okazał się że tulejka od ramienia była skorodowane tak że chwytalo ja na mrozie. Wypialem lnke odkrecile ramię wybieraka wyczuscilem posmarowalem i skrecilem. 2 lata spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie chwyta ci na mechanizmie zmiany biegów? W Stilo tak miałem w zimie. Ciężko lewar chodził biegi też. Wrażenie jakby linka a przecież one są w teflonie w pancerzu , później okazał się że tulejka od ramienia była skorodowane tak że chwytalo ja na mrozie. Wypialem lnke odkrecile ramię wybieraka wyczuscilem posmarowalem i skrecilem. 2 lata spokoju

 

ciężko powiedzieć, ja nie techniczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.