Skocz do zawartości

Białe postajówki w5w


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy ma ktoś może jakieś sprawdzone żarówki postojowe w5w które świecą na biało.

Mam u siebie dzienne które przygasają jak włączę światła mijania ale nadal świecą dość biało a cały wygląd psują postojówki które świeca na żółto i okropnie to wygląda.

Może ktoś już szukał/sprawdzał i coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie i wg mnie świecą na biało: http://allegro.pl/philips-blue-vision-w5w-pozycyjne-4000k-wroclaw-i6646455814.html

 


Kiedyś miałem w samochodzie Philips blue vision W5W jako postojówki. Nie świeciły na niebiesko na szczęście, ale miały nieco zimniejszą barwę światła niż zwykłe żółtawo świecące postojówki.

 

kolega mnie uprzedził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phiips Blue vision.

Mam , miałem i mieć będe. pomimo niebieskiej bańki świecą ładnie na biało. I specjalnie nie rujnują kieszeni. Co prawda przepalają się częściej niż zwykłe (tzn. mi sie przepaliły 2 razy/xx lat) ale wyglądają naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żarówki to ww. philips white vision albo osram cool blue intense., jak led w5w to narva ok, osram czy philips w5w to już ok 60-70zł za 2szt w5w:-)

Jak do auta z podpisu(scenic), to wszystkie ww. ledy wywalą błąd żarówki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ma ktoś może jakieś sprawdzone żarówki postojowe w5w które świecą na biało.

Mam u siebie dzienne które przygasają jak włączę światła mijania ale nadal świecą dość biało a cały wygląd psują postojówki które świeca na żółto i okropnie to wygląda.

Może ktoś już szukał/sprawdzał i coś poleci?

Sam to montowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie powinno być tak, że jak włączysz mijania to dzienne gasną? Dzienne "przechodzą" w postojowe (przygasają) jak nie ma postojowych.

Oczywiście nie upieram się, że mam rację. Opieram się na tym co tam kiedyś w rozporządzeniach wyczytałem i co mam w samochodzie z fabrycznymi dziennymi "przygasającymi" do postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem przegląd to gość też coś wspominał ale mówił że nie wie do końca jak powinno być bo go pytałem, i żeby nie ruszać chyba ze policja będzie sie czepiać a narazie sie nie czepia.

Jak włączam mijania to dzienne przygasają do 30%

http://www.moto-lider.pl/index.php?p866,drl-dedykowane-audi-a3-8p-2003-2008-einparts

coś podobnego mam przynajmniej z wyglądu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze zbliżają się święta ale żeby żarówki wymieniać na białe ledy...

Na co to komu? Liczycie na to że będzie świecić dożywotnio czy jak? Bo ja myślę że prędzej zimne luty się zrobią i tyle będziecie mieć z cudownych trupio białych postojowek które w większości może się policja przyczepić.

Nie wiem skąd ta moda do czego się chcecie upodobnić do aut premium?

Nie pamiętam żeby mi się postojowe spaliły a tu problem co kupić...

;] to już nic mnie nie zdziwi, niedługo będzie pytanie kiedy pompować opony bo ogromny wpływ na to ma pora dnia... ;]

W ogóle te dorabiane dzienne światła mnie śmieszą... Liczył ktoś te oszczędności wszak to może jakieś 12-15A pozornie mniejszego poboru prądu... A co się dzieje na alternatorze jak nie ma gdzie oddać energii? Po prostu nic?

Czy może regulator napięcia przejmuje część nadmiaru energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi sie jak wysiadam z samochodu i ide otworzy bramę hehe

były już jak kupiłem, dołożył je poprzedni właściciel (a właściwie to chyba salon z którego wyjeżdżał w DE bo takie coś w papierach znalazłem) wiec raczej ich usuwał nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te dorabiane dzienne światła mnie śmieszą... Liczył ktoś te oszczędności wszak to może jakieś 12-15A pozornie mniejszego poboru prądu... A co się dzieje na alternatorze jak nie ma gdzie oddać energii? Po prostu nic?

Czy może regulator napięcia przejmuje część nadmiaru energii?

 

W ogóle te mijania świecące w upalny, letni dzień, często świecące w zderzak poprzednika w korku mnie śmieszą... Liczył ktoś te megawaty energii wyemitowane w kosmos ? A potem mamy równie mądrą i potrzebną akcję typu "godzina dla ziemi", podczas której są wygaszane podświetlenia budynków rządowych, mostów itd.

Wszak to pozorne oszczędności...

Był kiedyś taki piękny czas, kiedy oświetlenia zewnętrznego pojazdu używało się zgodnie z przeznaczeniem i wtedy jakoś nikt nie miał rozterek, co też się dzieje z nadmiarem energii w instalacji   :oki:    no ale normalnie to już było i nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ma ktoś może jakieś sprawdzone żarówki postojowe w5w które świecą na biało.

Mam u siebie dzienne które przygasają jak włączę światła mijania ale nadal świecą dość biało a cały wygląd psują postojówki które świeca na żółto i okropnie to wygląda.

Może ktoś już szukał/sprawdzał i coś poleci?

Założyłem W5W marki Osram Cool Blue Intense mimo niebieskiej bańki swiecą na biało. Porównanie ze zwykłą zarówką na zdjęciu. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to leci im 13 miesiąc na aucie. H7 tej samej firmy swieciła  rok.

post-133501-0-68683600-1481967052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ma ktoś może jakieś sprawdzone żarówki postojowe w5w które świecą na biało.

Mam u siebie dzienne które przygasają jak włączę światła mijania ale nadal świecą dość biało a cały wygląd psują postojówki które świeca na żółto i okropnie to wygląda.

Może ktoś już szukał/sprawdzał i coś poleci?

Przypomnę tylko, że jeżeli ma być w lampie zwykła żarówka to ma być zwykła żarówka, a nie jakieś diodowe wydumki.

A że "okropnie wygląda" to już drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że "okropnie wygląda" to już drugorzędne znaczenie.

Okropnie to wygląda jak jeden led już nie świeci, a drugi mruga i za chwilę też wyzionie ducha. Ja mam na to jedno określenie - wiocha  :hehe: . Za kilka lat jak już wszystkie samochody będą miały fabryczne oświetlenie led przyjdzie moda na ciepłe żarowe zamienniki  :phi:  :oki: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz dawaj fotę z włączonymi mijania - dalej widać różnicę w pozycyjnych?   :hmm:

Sam widzisz,że jakość zdjęć jest słaba. Na tym zdjęciu lewa założona Osram H7 i W5W a z prawej seria nie widać dużej róznicy natomiast na żywo jest biała barwa.

post-133501-0-55062300-1482035978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz,że jakość zdjęć jest słaba. Na tym zdjęciu lewa założona Osram H7 i W5W a z prawej seria nie widać dużej róznicy natomiast na żywo jest biała barwa.

 

OK, niech i tak będzie... jeśli to komuś polepszy samopoczucie   :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.