Skocz do zawartości

Płot, słupki i głębokość


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pytanie do tych, którzy już mają, a nie do teoretyków. Naczytałem się internetów i głupi już jestem.

Mianowicie - zastanawiam się nad płotem typu słupki + siatka lub słupki + panele, czyli generalnie technologie podobne.

Z racji, że to dość długi odcinek (~30m), to nie chciałbym robić pełnej podmurówki, tylko punktowo betonować słupki, bo ilość betonu zatrważa.

 

Przejdźmy do clue problemu - na jaką głębokość i jak długie słupki ?

Wysokość ogrodzenia nad ziemią jaka mnie interesuje, to 1,40 - 1,50m. Czytałem, że jedni mają 1,20m pod ziemią, drudzy 40cm i obydwa warianty stoją... no ale rozrzut spory... zgłupieć idzie. Słupki chciałbym gotowe, ewentualna opcja to dospawanie czegoś na dole celem lepszego mocowania w betonie. Kupno jakichś-tam rurek i kombinowanie odpada.

 

Grunt to glina, czarnoziem i piasek w różnych proporcjach, ale raczej gliniasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja ma słupki 240 do siatki 150cm i nie ma co kopać tylko pożyczyć świder spalinowy i wiercić. Inna sprawa że jak masz ubity grunt to będzie zabawa...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie słupek 2m siatka 1.5m więc słupek ok 0.4 w ziemi, wierciłem świdrem spalinowym fi20 na ok 0.6 - 0.7m pod słupek stawiałem grudę gruzu I całość zalewalem betonem, wychodzi że słupek zakotwiony jest betonowym walcem na głębokość ok 0.6m i średnicy 0.2m. Trzy lata temu porwało mi blaszaka przez ogrodzenie i wyłożyły się dwa słupki, wyprostowałem je bez wykopywania, więc trzyma się w ziemi wzorowo.

Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat słupki std 2,3m do ogrodzenia 1,5m (panele) + ok 10cm podmórówki. Czyli słupki są w ziemii ok 70cm. Wykopywali rowek wkladali słupek, pionowali i zalewali betonem. Stare ogrodzenie jak wykopywałem miało kilkadziesiąt lat, słupki pordzewiałe, siatka porwana, ale same słupki stały, byly w ziemii ok 60-70cm zalane pseudo betonem z gruzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przejdźmy do clue problemu - na jaką głębokość i jak długie słupki ?

Wysokość ogrodzenia nad ziemią jaka mnie interesuje, to 1,40 - 1,50m. Czytałem, że jedni mają 1,20m pod ziemią, drudzy 40cm i obydwa warianty stoją... no ale rozrzut spory... zgłupieć idzie. Słupki chciałbym gotowe, ewentualna opcja to dospawanie czegoś na dole celem lepszego mocowania w betonie. Kupno jakichś-tam rurek i kombinowanie odpada.

w listopadzie miałem robione - beton na metr w ziemi - dziura fi 25 cm - słupki 2,4m z czego 1.8m ponad ziemie - siatka

Stary płot - słupki wydzierałem to był na 50-60 cm w ziemi obrzygany gruzem i betonem - stał 50 lat - niektóre słupki wyszły bez używania młota a niektóre trzeba było "obijac"

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie słupek 2m siatka 1.5m więc słupek ok 0.4 w ziemi, wierciłem świdrem spalinowym fi20 na ok 0.6 - 0.7m pod słupek stawiałem grudę gruzu I całość zalewalem betonem, wychodzi że słupek zakotwiony jest betonowym walcem na głębokość ok 0.6m i średnicy 0.2m. Trzy lata temu porwało mi blaszaka przez ogrodzenie i wyłożyły się dwa słupki, wyprostowałem je bez wykopywania, więc trzyma się w ziemi wzorowo.

Klepane palcem po szkle

Tego blaszaka nie miales zakotwionego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego blaszaka nie miales zakotwionego?

Był zakotwiony ale tak wiało że urwało jedną z kotew i kątownik dolny z całej jednej strony i poszedł przez ogrodzenie na dach. Problem miałem z zabraniem go spowrotem na działkę bo leżał na dachu ale przeciągnąłem go liną jak sanki.

Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był zakotwiony ale tak wiało że urwało jedną z kotew i kątownik dolny z całej jednej strony i poszedł przez ogrodzenie na dach. Problem miałem z zabraniem go spowrotem na działkę bo leżał na dachu ale przeciągnąłem go liną jak sanki.

Klepane palcem po szkle

Ile miales kotw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pytanie do tych, którzy już mają, a nie do teoretyków. Naczytałem się internetów i głupi już jestem.

Śląsk, zimy raczej ciepławe, kopałem na około 90 cm, do słupków dospawałem "wąsy".

 

6 lat płot stoi prościutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanie do tych, którzy już mają, a nie do teoretyków. Naczytałem się internetów i głupi już jestem.

Mianowicie - zastanawiam się nad płotem typu słupki + siatka lub słupki + panele, czyli generalnie technologie podobne.

Z racji, że to dość długi odcinek (~30m), to nie chciałbym robić pełnej podmurówki, tylko punktowo betonować słupki, bo ilość betonu zatrważa.

Przejdźmy do clue problemu - na jaką głębokość i jak długie słupki ?

Wysokość ogrodzenia nad ziemią jaka mnie interesuje, to 1,40 - 1,50m. Czytałem, że jedni mają 1,20m pod ziemią, drudzy 40cm i obydwa warianty stoją... no ale rozrzut spory... zgłupieć idzie. Słupki chciałbym gotowe, ewentualna opcja to dospawanie czegoś na dole celem lepszego mocowania w betonie. Kupno jakichś-tam rurek i kombinowanie odpada.

Grunt to glina, czarnoziem i piasek w różnych proporcjach, ale raczej gliniasto.

U mnie robili to tak: świder ok 100 głęboko beton w to slupek 250 w tym 140 ponad ziemie podmurówka to gotowe zasuwane murki w pęczki. Stoi i ma się dobrze.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim :)
 

Wynika z tego, że ~80cm wystarczy, a jak się uda dobić do metra, to tym lepiej.

Wstawienie chociaż słupków planuję w przyszłym roku i zastanawiałem się nad świdrem właśnie - widać, że będzie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle Ci tych słupków nie ukradli ;]

post-130156-0-77636200-1482259333_thumb.

Mi ukradli i zamówiłem gotowe ogrodzenie z paneli ażurowych betonowych.

Słupy są w ziemi na głębokość około pół metra. Osadzone kamieniami i zalane rzadkim betonem. Podłoże gliniaste. Po 5 latach wszystko trzyma pion :)

post-130156-0-18702800-1482259398_thumb.

Tuje widoczne na zdjęciu też ukradli :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.