Skocz do zawartości

Brak miejsca w DR


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem że w połowie stycznia mam przegląd, a nie mam już miejsca w dowodzie na pieczątki.

Pytanie moje brzmi:

Czy najpierw jechać wymienić DR, czy najpierw jechać na przegląd i z jakąś kartką do urzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymienić DR. Będzie taniej. Nie pamiętam już dlaczego ale ktoś, kiedyś tłumaczył po tym jak pojechałem najpierw do SKP.

 

Przypomnij sobie kolego dlaczego ma być taniej, bo jestem nbardzo ciekaw.

JAkos nie potrafię sobie wyobrazic tej osczednosci.

 

wg mnie, jak sie najpierw zmieni dowód a dopiero potem pojedzie na badanie, to sie z własnej woli pozbawia jednego miejsca na pieczątki.

BO przecież ten nowy dowód bedzie wazny tylko do połowy stycznia i w tym styczniu jak sie pojedzie na przeglad, to stempel z tego przeglądu zajmie juz drugie wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedys bylo tak. Jak jestcteraz nie wiem.. Warunkiem było zdaje się własnie udanie się do WK przed końcem wazności (daty w sensie) badania... ale jak jest teraz i na 100% co mówia przepisy to głowy sobie uciącć nie dam

0bf1b9d7be712fc644c25f3f72e00b81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w zeszłym roku. Na wcześniejszym badaniu diagnosta zwrócił uwagę, że braknie miejsca na pieczątkę i poinstruował mnie, żeby najpierw przyjechać na przegląd. I tak zrobiłem - przegląd - papierek od diagnosty - i z tym do urzędu po nowy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz najpierw do WK ale pod warunkiem że badanie jest ważne min. 30 dni. A jak najpierw badanie a później WK to wiesz...ja od sierpnia jeszcze nie zdążyłem do WK po badaniu i istnieje niebezpieczeństwo że do następnego sierpnia nie zdążę. ..

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że w połowie stycznia mam przegląd, a nie mam już miejsca w dowodzie na pieczątki.

Pytanie moje brzmi:

Czy najpierw jechać wymienić DR, czy najpierw jechać na przegląd i z jakąś kartką do urzędu?

najpierw na przegląd. potem po nowy dowód w którym wbiją Ci przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że w połowie stycznia mam przegląd, a nie mam już miejsca w dowodzie na pieczątki.

Pytanie moje brzmi:

Czy najpierw jechać wymienić DR, czy najpierw jechać na przegląd i z jakąś kartką do urzędu?

dzsiaj  zrobiłem  BT  mam  miesiac na  wymiane  DR  ;l 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie kolego dlaczego ma być taniej, bo jestem nbardzo ciekaw.

JAkos nie potrafię sobie wyobrazic tej osczednosci...

Żartujesz? Nie ma szans.

Jedyne co pamiętam to, że AK mnie wyśmiało. Jestem frajer bo najpierw pojechałem do SKP zamiast WK.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz najpierw zrobic przeglad a potem wymienić dowód . Masz na wymiane 3 miesiace to na dowód osobisty że przy wymianie ważne jest aby dokonac wymiany przed końcem terminu bo po terminie placi sie więcej

A można po PL ?

na wymianę jest 30dni

Za DO nic się nie płaci

Za DR płaci się zgodnie z cennikiem

nie ma znaczenia kiedy wymieniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli najpierw wymienisz DR to po zrobieniu badań w SKP będziesz miał o jedno miejsce na pieczątkę mniej, więc jak zamierzasz znowu długo autem jeździć to lepiej najpierw zrobić badanie a potem wymienić DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można po PL ?

na wymianę jest 30dni

Za DO nic się nie płaci

Za DR płaci się zgodnie z cennikiem

nie ma znaczenia kiedy wymieniasz

za dowód osobisty nic nie płacisz za wymianę pod warunkiem ze zrobisz to przed końcem jego ważności, natomiast dowód rejestracyjny nie ma terminu ważności,skończyło się miejsce w dowodzie dostajesz na przeglądzie karteczkę o przebytym przeglądzie oraz na tej kartce jest informacja że jest ważna 1 albo 3 miesiąc(*nie pamiętam już) i w tym czasie masz wymienić dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za dowód osobisty nic nie płacisz za wymianę pod warunkiem ze zrobisz to przed końcem jego ważności, natomiast dowód rejestracyjny nie ma terminu ważności,skończyło się miejsce w dowodzie dostajesz na przeglądzie karteczkę o przebytym przeglądzie oraz na tej kartce jest informacja że jest ważna 1 albo 3 miesiąc(*nie pamiętam już) i w tym czasie masz wymienić dowód rejestracyjny

 

Tak dokładnie to robisz przegląd normalnie w SKP, otrzymujesz zaświadczenie o przebytym przeglądzie ważne 30 dni. Z ważnym zaświadczeniem z SKP jedziesz do WK, gdzie otrzymujesz odpłatnie (około 70 zł) tzw. miękki dowód rejestracyjny, ważny również 30 dni, po czym udajesz się znowu do WK, gdzie już bez opłat odbierasz normalny dowód rejestracyjny z wbitym przeglądem. Przerabiałem temat 2 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za DR płaci się zgodnie z cennikiem

nie ma znaczenia kiedy wymieniasz

 

no właśnie, że ma znaczenie. Jeżeli jest min 14dni (chyba) ważności aktualnego badania to nie zatrzymują aktualnego DR i nie wydają tymczasowego = nie ma opłaty za tymczasowy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś przez ten czas kontrolę policyjną ?

 

Ja miałem, 3 lata tak jeździłem bo nie mogłem sobie wyrobić nowego DR (brak kontaktu z współwłaścicielem samochodu bez którego nie wyrobisz nowego DR) Najbezpieczniej jest powiedzieć że się nie ma przy sobie dowodu rejestracyjnego, oni i tak mogą wszystko sprawdzić przez radio i dostajesz w najgorszym wypadku 50zł za brak dokumentu. Ja to olewałem i mówłem jak jest, nigdy nie robili problemów chodź oczywiście mówili że tak nie można ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz najpierw do WK ale pod warunkiem że badanie jest ważne min. 30 dni. A jak najpierw badanie a później WK to wiesz...ja od sierpnia jeszcze nie zdążyłem do WK po badaniu i istnieje niebezpieczeństwo że do następnego sierpnia nie zdążę. ..

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

ja tak 3 lata miałem nie po drodze do WK.

Wkońcu wymieniłem z okazji zmiany innych danych w dowodzie, to i w sumie wtedy nowy przegląd wbiłem :P

Policja podczas kontroli nic się nie czepiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, że ma znaczenie. Jeżeli jest min 14dni (chyba) ważności aktualnego badania to nie zatrzymują aktualnego DR i nie wydają tymczasowego = nie ma opłaty za tymczasowy DR.

 

czyli oszczędzasz 14zł a tracisz jedno miejsce w nowym DR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak 3 lata miałem nie po drodze do WK.

Wkońcu wymieniłem z okazji zmiany innych danych w dowodzie, to i w sumie wtedy nowy przegląd wbiłem

Policja podczas kontroli nic się nie czepiała

Ja nawet miałem dzwona i policja zabrała DR ale za uszkodzenia a nie brak stepelka zaświadczenie z skp też. Więcej sprzedałem wrak bez potwierdzenia zabrania DR bo zgubiłem je. Wystarczyło kupującemu foto potwierdzenia.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli oszczędzasz 14zł a tracisz jedno miejsce w nowym DR ;)

 

19,- dla ścisłości, ale przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem.

Jedziesz do WK z kartką z SKP, ale aktualne badanie jest ważne jeszcze min 14dni, wtedy papiery idą w obieg, a Ty dalej jeździsz z aktualnym DR.

 

Także "tracisz" powiedzmy 15dni badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, że ma znaczenie. Jeżeli jest min 14dni (chyba) ważności aktualnego badania to nie zatrzymują aktualnego DR i nie wydają tymczasowego = nie ma opłaty za tymczasowy DR.

Normalnie płacisz 54zł za wymianę DR w takiej sytuacji.

Miałem ostatnio w służbówce taką sytuację, badanie było do 2 grudnia, a ja zrobiłem je 1 i pojechałem od razu do WK wymienić dowód i z tego tytułu pani w urzędzie nie wydała mi miękkiego DR, a wbiła pieczątkę z adnotacją "w oczekiwaniu na dowód rejestracyjny" i zszyła zaświadczenie z SKP razem z dowodem. Jedno za co mniej zapłaciłem to CEPIK, bo w WK kosztował 0,50 zł, a normalnie w SKP kosztuje 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Normalnie płacisz 54zł za wymianę DR w takiej sytuacji.

Miałem ostatnio w służbówce taką sytuację, badanie było do 2 grudnia, a ja zrobiłem je 1 i pojechałem od razu do WK wymienić dowód i z tego tytułu pani w urzędzie nie wydała mi miękkiego DR, a wbiła pieczątkę z adnotacją "w oczekiwaniu na dowód rejestracyjny" i zszyła zaświadczenie z SKP razem z dowodem. Jedno za co mniej zapłaciłem to CEPIK, bo w WK kosztował 0,50 zł, a normalnie w SKP kosztuje 1 zł.

 

czyli potwierdza się, co od dawna wiadomo, co WK to inna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.