Skocz do zawartości

Jaki akumulator 74Ah ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel mnie dzis wezwal pod Auchana, bo nie moze odpali swojego Volvo V40 w dieslu. Wsiadam, przekrecam kluczyk i nic, az kontrolki na desce przygasaja. Podlaczylem kable od swojego i po 10-15min pozyczania pradu tez dupa. Mierze miernikiem napiecie na jego aku 10.7V w stanie spoczynku. Poddalismy sie i wzialem aku do domu, pomyslalem podlacze pod prostownik, poladuje cala noc i jutro wlozymy do auta i odpali. Podlaczylem go pod lidlowy prostownik, a ten nic, pokazal tylko napiecie na aku 10.7V i nawet nie chce wystartowac z ladowaniem, zostawilem go nawet na godzine, bo myslalem, ze moze ruszy, ale niestyty lipa. Czyzby oberwala siecela? Aku ma 4 lata Exide Excell taki http://www.strefakierowcy.pl/40600,exide-excell-eb740-12v-74-ah-680-a.html 

Kumpel znow chce kupic taki sam, ale nie wiem, czy jest to dobry pomysl.

A moze z takich budzetowych cos takiego - https://www.olx.pl/oferta/akumulator-74-ah-680a-jenox-p-CID5-IDbkZfz.html#7126847e69 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenoxy sa bardzo ok.

Dosc tanie a jakosc dobra.

 

JAk masz gdzies w okolicy dostepny to bierz.

 

Lepsze to niż jakies futury czy bosche, za ktore muzisz zapłacić zdecydowanie wiecej.

 

MAm dwa takie classiki niebieskie jak na obrazku. Kupione kiedys na promocji w markecie.

To juz było ze 4 czy 5 lat temu i do dzis rozrusznik kręci jak dziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierz aku na jaki Cie stać. Kiedys brałem markowe...teraz biore same no name ale jedno ważne- paragon zachowuję w razie czego. Teraz wszyscy piszą i się prześcigają prądami rozruchowymi... Jak masz diesla to po prostu bierz akumulator zalecany do diesla ale pamiętaj o jednym: im bardziej wyśrubowany prąd rozruchowy tym krótszy czas życia takiego akumulatora, ale o tym sie w zasadzie nie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę akumulator ukraińskiej firmy Westa. Oddałem rodzicom auto z tym akumulatorem kupionym w 2010 lub 2009 roku i nic się nie dzieje. Auto użytkowane w 100 % w mieście na bardzo krótkich odcinkach, roczny przebieg ok. 1500 km, jeżdżony średnio 3 dni w tygodniu. Ze dwa razy rozładowane do zera poprzez niewyłączenie świateł i po naładowaniu dalej jeździ. Auto nie garażowane, silnik benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę akumulator ukraińskiej firmy Westa. Oddałem rodzicom auto z tym akumulatorem kupionym w 2010 lub 2009 roku i nic się nie dzieje. Auto użytkowane w 100 % w mieście na bardzo krótkich odcinkach, roczny przebieg ok. 1500 km, jeżdżony średnio 3 dni w tygodniu. Ze dwa razy rozładowane do zera poprzez niewyłączenie świateł i po naładowaniu dalej jeździ. Auto nie garażowane, silnik benzynowy.

 Polecamy coś tam coś tam, tej i tej marki, bo mam bo kupiłem 10 lat temu i jeździ. Ale już nie wiemy czy przez te kilka lat ta firma nadal robi te akumulatory w tej samej technologii.  A wiadomo.. na rynku jest cięzko trzeba być konkurencyjnym i nie wiemy czy nie zastosowali jakiegoś drastycznego "cost reduction" a jadą dalej na swojej dobrej opinii sprzed lat.

Sam kupiłem jakiś czas temu akumulator eurostart. W sumie no name, chinczyk wypisz wymaluj. Jeździł 3 lata w jednym aucie, potem dwa lata stał w piwnicy, potem kolejne trzy lata w innym aucie! Szok! Ale to pewnie jakiś był "błąd produkcyjny" w tę dobrą strone  :)  Dla przykładu zachwalany kilka postów wyżej jenox u mnie padł dwa miesiące po upływie 2 letniej gwarancji. I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 Polecamy coś tam coś tam, tej i tej marki, bo mam bo kupiłem 10 lat temu i jeździ

 

W przypadku akumulatora odpowiedź powinna być "najtańszy" - to nie jest żadna "rocket science", więc najtańszy ma dużą szansę działać tak samo długo jak najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie dzis wezwal pod Auchana, bo nie moze odpali swojego Volvo V40 w dieslu. Wsiadam, przekrecam kluczyk i nic, az kontrolki na desce przygasaja. Podlaczylem kable od swojego i po 10-15min pozyczania pradu tez dupa. Mierze miernikiem napiecie na jego aku 10.7V w stanie spoczynku. Poddalismy sie i wzialem aku do domu, pomyslalem podlacze pod prostownik, poladuje cala noc i jutro wlozymy do auta i odpali. Podlaczylem go pod lidlowy prostownik, a ten nic, pokazal tylko napiecie na aku 10.7V i nawet nie chce wystartowac z ladowaniem, zostawilem go nawet na godzine, bo myslalem, ze moze ruszy, ale niestyty lipa. Czyzby oberwala siecela? Aku ma 4 lata Exide Excell taki http://www.strefakierowcy.pl/40600,exide-excell-eb740-12v-74-ah-680-a.html 

Kumpel znow chce kupic taki sam, ale nie wiem, czy jest to dobry pomysl.

A moze z takich budzetowych cos takiego - https://www.olx.pl/oferta/akumulator-74-ah-680a-jenox-p-CID5-IDbkZfz.html#7126847e69 ?

U mnie takie objawy wystąpiły w 1 miesięcznej Centrze zwarcie w celi potwierdziło zmierzenie gęstości elektrolitu przez sprzedawcę-reklamowałem i po 10 dniach miałem nowy aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenoxy sa bardzo ok.

Dosc tanie a jakosc dobra.

 

JAk masz gdzies w okolicy dostepny to bierz.

 

Lepsze to niż jakies futury czy bosche, za ktore muzisz zapłacić zdecydowanie wiecej.

 

MAm dwa takie classiki niebieskie jak na obrazku. Kupione kiedys na promocji w markecie.

To juz było ze 4 czy 5 lat temu i do dzis rozrusznik kręci jak dziki.

 

Zgadzam się z tym.

Mam Jenox classic'y w 2 samochodach i żadnego problemu i cena o wiele niższa niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym.

Mam Jenox classic'y w 2 samochodach i żadnego problemu i cena o wiele niższa niż inne.

 

Jenox to syf (moim zdaniem) w porównaniu do ZAP-a. Handlowałem tym kiedyś trochę ;) i porównuje reklamacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.