Skocz do zawartości

Nubira III nadal słabe ogrzewanie, nowa nagrzewnica


remikm

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję trochę temat.

Mam podobny problem. Słabe ogrzewanie a dodatkowo zimą silnik rozgrzewa się max do 60-70 stopni.

Termostat sprawny. Górny wąż od termostatu nagrzewa się bardziej niż węże od nagrzewania przepustnicy i od nagrzewnicy.

Wygląda na to, że coś jest z przepływem i większość gorącej wody przez termostat idzie do chłodnicy zamiast do nagrzewnicy.

Co mogło się zapchać oprócz nagrzewnicy, że czujnik pokazuje niższą temperaturę a termostat się otwiera?

Po wymianie uszczelki pod głowicą termostat był wklejony na silikon. Może kawałek się oderwał i coś przyblokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jadaj napisał:

Odgrzeję trochę temat.

Mam podobny problem. Słabe ogrzewanie a dodatkowo zimą silnik rozgrzewa się max do 60-70 stopni.

Termostat sprawny. Górny wąż od termostatu nagrzewa się bardziej niż węże od nagrzewania przepustnicy i od nagrzewnicy.

Wygląda na to, że coś jest z przepływem i większość gorącej wody przez termostat idzie do chłodnicy zamiast do nagrzewnicy.

Co mogło się zapchać oprócz nagrzewnicy, że czujnik pokazuje niższą temperaturę a termostat się otwiera?

Po wymianie uszczelki pod głowicą termostat był wklejony na silikon. Może kawałek się oderwał i coś przyblokował.

Czeka Cię to samo co było już w tym wątku, czyli rozbieranie układu i płukanie pod ciśnieniem w obu kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim przypadku pomogło przepłukanie octem, nie wymieniałem nagrzewnicy ani termostatu, starałem się unikać zbędnych wydatków ale i tak zrobiłem remont główki co by oleju nie brała(ale to nieco później). Efekt był taki że po zabiegu z octem w Nubirze było naprawdę ciepło i znośnie, może nie gorąco, ale biorąc pod uwagę koszta octu i nakład pracy (płukanie również wodą jak w temacie) to dość korzystny był zabieg. Tylko trzeba pamiętać by robić to przy zimnym/letnim silniku.

 

Ogólnie to słabe grzanie wspominam jako najgorszą bolączke Nubaru...tuż poza oryginalnym zawieszeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.