Skocz do zawartości

Kanister na olej napędowy


Planck

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej każdy się nada-czy to metalowy czy plastikowy. Można nawet użyć baniek po oleju silnikowym, mam na myśli takie większe 20 bądź 30 litrowe.

 

Rozrzut na Allegro spory, od 30zł za takie coś z atestem:

http://allegro.pl/kanister-lejek-na-paliwo-olej-atest-karnister-20l-i6021899975.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=142176

do np 90zł za takie coś:

http://allegro.pl/karnister-kanister-na-benzyne-paliwo-20-l-jakosc-i6463249519.html

 

Pytanie czy jest sens przepłacać :) Takie kanistry posiadają jeden płaszcz czy są podwójne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh
ten za 29,80 zł to spokojnie można za 10-15 PLN wyciągnąć w markiecie.

mam taki sam i niestety pękła nakrętka od tego lejka i przy nalewaniu trochę cieknie.

drugi raz bym go nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens przepłacać Takie kanistry posiadają jeden płaszcz czy są podwójne ?

O płaszczu podwójnym to nie słyszałem w kanistrach, może i są takie ale raczej nie te z linków. Pytanie co chcesz robić z tym kanistrem-będziesz woził w aucie czy będzie sobie stał w garażu, jak to drugie to brałbym najtańszy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płaszczu podwójnym to nie słyszałem w kanistrach, może i są takie ale raczej nie te z linków. Pytanie co chcesz robić z tym kanistrem-będziesz woził w aucie czy będzie sobie stał w garażu, jak to drugie to brałbym najtańszy  ;)

 

Raczej stanie w garażu - ale jeśli od okazjonalnego przewiezienia ma cieknąć to chyba skuszę się na tego Pressola :) Rozumiem że metalowe nie mają żadnej racji bytu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 50x za duży niż to co szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły 20L. 

 

10L troche mały, 30L ciężko to dźwignąć i ze spokojem nalewać. 

 

 

metalowy-kanister-default.jpg

 

 

Plastikowych 5L używałem do benzyny ale przerzucam się na beczkę na wózku i do tego pompka "kręcona"   ;)

 

Jaka przewaga metalowego nad plastikowym ? Z tego co piszesz to już profes system - ale jak rozumiem do sporadycznego użytku da się ogarnąć bez pompki i wózka ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że plastik podatny jest na uszkodzenie, zgniecenie, przebicie i do tego gnie się w rękach. Żaden "profes", zwyczajny z komuny ruski, najlepszy system   ;)

 

Na wyprawach, jak mamy kanister na zewnątrz auta i przebijamy się przez jakieś chaszcze to z metalowym nie ma obawy że się przebije. Pusty czy pełny możesz spiąć bezpiecznie pasami. 

 

Zależy do czego ktoś potrzebuje taki kanister, jak chce oszczędzać na paliwie i magazynować to lepiej kupić beczkę 400L a nie bawić się w "detal". 

 

Jak ktoś potrzebuje aby dolać jak się paliwo skończy to 5L, jak kraść szefowi z TIRa to też 5L, lekki więc się szybciej ucieka   :)

 

 

20L jest optymalną pojemnością ze względu na użyteczność, poręczność i ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.