Skocz do zawartości

Spalanie Clio II 1.6 8V 90 KM AUTOMAT


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu podnoszę temat spalania mojego auta bo jestem w rozterce co dalej zrobić.

Otóż to maleństwo pochłania 14l/100km Pb95. Filtry,świece olej wymieniony.

Mówimy o spalaniu wyłącznie w mieście na odcinkach 5 km bo tyle ma żona do pracy i właściwie tylko takie trasy pokonuje, czyli 5km auto stoi 8h i droga powrotna.

Silnik jak w tytule plus 4 biegowy stary automat.

Na trasie co było dla mnie dziwne nie przekraczając 100 km/h spokojnie można zmieścić się w 6.5l, ale kolega z innego forum wytłumaczył mi jak pracuje ta skrzynia cytuje

" Automat na 4 biegu powyżej 2200 obrotów (czy coś koło tego, nie znam dokładnie charakterystyki skrzyni Clio) zapina konwerter na sztywno więc nie ma poślizgu na nim stąd małe spalanie na trasie. Na niższych obrotach i na niższych biegach jest nieustający poślizg między wałem korbowym a skrzynią.

To inaczej rzecz biorąc jakbyś jechał na półsprzęgle tylko że nie ma tarczy sprzęgłowej a jest konwerter wypełniony olejem. "

I też dlatego automat zwiększa jeszcze spalanie w mieście o nawet 2 litry do tego jeszcze dochodzą krótkie trasy i mamy co mamy wir w baku.

W jeździe mieszanej czy na dłuższych trasach pewnie nie było by tragedii aż takiej.

Jak wygląda to w waszych autach z takim silnikiem może być ze zwykłą skrzynią jestem ciekawy gdyż może jednak muszę szukać jakiejś przyczyny w stanie technicznym auta.

Dziękuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrób trasę tym autem i wtedy zmierz spalanie, bo na dobrą sprawę, silnik złapie temperature robocza i zaraz jest gaszony.

Pisałem w pierwszym poście że na trasie spokojnie można zejść do 6.5 litra a nawet 6 w zależności od prędkości.

Pytanie czy krótkie trasy (zimny silnik), automatyczna skrzynia, jak mi się wydaje paliwożerna jednostka uprawnia do spalania takich ilości paliwa.

Instrukcją obsługi i inne informacje znalezione w necie mówią o spalaniu w mieście 9,6 l ze zwykłą skrzynią biegów.

A może opony zmienić na 165/70/13 ale czy to coś da pewnie oszczędność na poziomie 0.5 litra.

Ale masz rację że silnik zimą nagrzewa się do tych 90 stopni i zaraz jest gaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się. Moje clio pokazuje na kompie 10.6 a komp pewnie zaniza. Tez robie odcinki po parę km, wiec silnik się nie zdąży nagrzac ;)

Ale masz manual ? I jaki masz dokładnie silnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic I, 1,6 16V, ok 12l/100 (wartość z komputera) km. Odcinki przeważnie do 2,5 km, dużo korków.  Pewnie rzeczywiste spalaie więcej, ale guzik mnie to obchodzi - auto robi ok 300-400 km miesięcznie, Oczywiście automat 4 biegowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w pierwszym poście że na trasie spokojnie można zejść do 6.5 litra a nawet 6 w zależności od prędkości.

Pytanie czy krótkie trasy (zimny silnik), automatyczna skrzynia, jak mi się wydaje paliwożerna jednostka uprawnia do spalania takich ilości paliwa.

Instrukcją obsługi i inne informacje znalezione w necie mówią o spalaniu w mieście 9,6 l ze zwykłą skrzynią biegów.

A może opony zmienić na 165/70/13 ale czy to coś da pewnie oszczędność na poziomie 0.5 litra.

Ale masz rację że silnik zimą nagrzewa się do tych 90 stopni i zaraz jest gaszony.

czyli wszystko w normie ze spalaniem :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie firmowa fabia kombi 1.4 z automatem spalała 14L/100km w mieście więc u Ciebie chyba jest w normie. Moim zdaniem automat w tak słabym silniku i lekkim aucie słabo się sprawdza.

Kurcze słaby silnik 90 KM ? Fakt mówili nie kupuj słabego auta z automatem ale raczej mieli na myśli choćby micre z 60 konną jednostką.

Czyli chyba 13~14 litrów przy tym trybie jazdy to nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze słaby silnik 90 KM ? Fakt mówili nie kupuj słabego auta z automatem ale raczej mieli na myśli choćby micre z 60 konną jednostką.

Czyli chyba 13~14 litrów przy tym trybie jazdy to nic niepokojącego.

No faktycznie, ma MOC.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, ma MOC.....

bądźmy szczerzy do tak niedużo i nie ciężkiego auta jest wystarczająca. Przeliczając stosunek masy do mocy  wcale tak źle to nie wypada. Sam ujeżdżałem kilka lat o podobnej mocy cliówke II z tą różnica, że było to 1.4 16v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać widzę dziury w całym i doszukiwać się awarii jakiś podzespołów, bo czytając wasze wypowiedzi jasne jest ze moje auto musi wypić.

I wydaje mi się, że jakie auto w automacie i Pb bym nie kupił w cenie 5~6 tys zł będzie to paliwożerny pojazd. Bo przy przebiegach 3 tys rocznie czy spali 12 czy 14 l to wielkiej różnicy nie ma.

No chyba że klasa A z 170 cdi to w 9l bym się zmieścił ?

Na razie czekam na opróżnienie baku i wtedy przy dystrybutorze dowiem się ile przekłamuje komp pokładowy i ile naprawdę spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Gokart

dla poprawy humory stara 3.5 litrowa benzyna z automatyczną galop kastą paliła 13-14 litrów benzyny ;]

Na drugim biegunie- A8 4.0 TDI spalał nam ca 9L/100 km w trasie bez żadnego oszczędzania paliwa ;)

Kupowanie małych aut tylko dlatego, żeby mało paliły jest naiwne.

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kupowanie małych aut tylko dlatego, żeby mało paliły jest naiwne.

 

9l to chyba nie jest żaden sukces ;)

 

A małe auto nie kupiłem z racji oszczędzania paliwa tylko oszczędzania miejsca :) no i żona szkoli swoje umiejętności więc musi być mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Gokart

dla poprawy humory stara 3.5 litrowa benzyna z automatyczną galop kastą paliła 13-14 litrów benzyny ;]

Taa na tempomacie i 90kmh za tirem ;]

Przy warunkach jazdy autora palilaby 25l.

Corsa 1.4 2k14 manual

http://i68.tinypic.com/2cqxoi9.jpg

Az sie boje ile z dystrybutora wyjdzie...

E: aklasa 1.7cdi manual palila przy takiej samej jezdzie max 6,5l, naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie firmowa fabia kombi 1.4 z automatem spalała 14L/100km w mieście więc u Ciebie chyba jest w normie. Moim zdaniem automat w tak słabym silniku i lekkim aucie słabo się sprawdza.

1l więcej znajomemu w miescie brał galant 2.5 benzyna automat więc cos2 chyba nie tak

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim biegunie- A8 4.0 TDI spalał nam ca 9L/100 km w trasie bez żadnego oszczędzania paliwa ;)

Kupowanie małych aut tylko dlatego, żeby mało paliły jest naiwne.

Wysłane z Moto X Play

Nie naiwne tylko logiczne, że taki 1,4 będzie mniej palił niż 2 litrowy.

Nie porównuj diesla do wolnossącej benzyny. Nie porównaj spalania w trasie do spalania w mieście, gdzie ktoś robi odcinki góra 5 km.

Twój 4-litrowy diesel - jakbyś nim jeździł góra 5 km w mieście - spalił by pewnie z 15 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, ale różnice nie są tak znaczące jakby się mogło na pierwszy rzut oka wygadać. A zejście poniżej 10 L na setkę w samochodzie który waży prawie 2 tony i ma 650 Nam momentu to moim zdaniem bardzo dobry wynik.

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l więcej znajomemu w miescie brał galant 2.5 benzyna automat więc cos2 chyba nie tak

Wysłane z mojego SM-J500FN

Auto sprawne, po prostu małe silniki z ciężką skrzynią automatyczną palą dużo paliwa

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, ale różnice nie są tak znaczące jakby się mogło na pierwszy rzut oka wygadać. A zejście poniżej 10 L na setkę w samochodzie który waży prawie 2 tony i ma 650 Nam momentu to moim zdaniem bardzo dobry wynik.

Wysłane z Moto X Play

Oczywiście, że znajdziesz nawet przypadki, gdzie 1.6 będzie palił mniej niż 1.4 przy normalnej jeździe (np. Stilo) ale już większe silniki nie mają szans palić mniej i przy takim Stilo 2.4 różnica będzie duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że mnóstwo jest przypadków ze większe silniki palą mniej niż małe. Przykład mój prywatny. Polo 2000 rok 1.4 60 KM w mieście średnio 10 litrów a megane moje obecne 1.6 115 KM średnio w mieście 9 litrów.

A jeśli chodzi o audi A8 w necie jest mnóstwo filmów gdzie samochody z silnikami Diesla mające po 400 KM i dwa razy tyle momentu palą przy normalnych prędkościach właśnie 8 czy 9 litrów.

Nie mowa można porównywać tych dwóch silników jeśli chodzi o zużycie paliwa.

A do miasta Diesla na tak krótkie trasy to chyba chybiony pomysł.

Życzę wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma garaż przy domu w którym mieszka temperatura pewnie jest kilka stopni niższa niż w domu.

Przykładowo kolega nawet jak jest duży mróz w garażu ma około 15 stopni. Chociaż 600m to chyba raczej latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.