Skocz do zawartości

Tuningowcy, IC w cento...


Lesiu_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tuningocow.

Rozkmina jak w remacie.

Cienki lub sejek, bez znaczenia. Silnik 1.2 16v bez spiny o kazdego konia, bez apetytu na wygrywanie zawodow 1/4mili. Doladowanie jakies 1.1 - 1.3b

Co lepsze? Icek powietrzny klasyczny czy ic wodny?

Jedno i drogie ma swoje wady i zalety...

A co Wy o tym myslicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Sporo aut ma fabrycznie icki wodne. Benzyny i dizle.

 

Łatwiej jest z przodu gdzieś wpasować małą chłodnicę wody dodatkowo niż wciskać FMIC. Wodniaka można dać nad skrzynią przez co sporo skraca się długość dolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Sporo aut ma fabrycznie icki wodne. Benzyny i dizle.

 

Łatwiej jest z przodu gdzieś wpasować małą chłodnicę wody dodatkowo niż wciskać FMIC. Wodniaka można dać nad skrzynią przez co sporo skraca się długość dolotu...

I tak i nie. Raz, to dodatkowa masa. Dwa, duża masa, bo żeby to dobrze działało musisz mieć odpowiednią pojemność cieplną układu bądź spory wymiennik woda-powietrze.

Osobiście nie widzę plusów wic'a. Spora komplikacja (2 wymienniki, pompa z zasilaniem, węże, dodatkowy zbiornik wyrównawczy pod maską), spora masa i wątpliwa wydajność w stosunku do fmic skutecznie odpychają od tego. Co innego w autach pokroju mr2, lotus i pochodne z silnikami centralnie/z tyłu, ale w cento to strzał w kolano.

Dodatkowo, praktycznie wszystkie auta z wodnym coolerem przy tuningach są modowane w kierunku fmic. Więc tutaj jest coś na rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co innego w autach pokroju mr2, lotus i pochodne z silnikami centralnie/z tyłu, ale w cento to strzał w kolano.

 

a widziałeś zdjęcia mojego cento???? https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/426217-cinquecento-gsi/

 

:D

 

Nie, nie, nie będę turbił 2.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś zdjęcia mojego cento???? https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/426217-cinquecento-gsi/

 

:D

 

Nie, nie, nie będę turbił 2.0 :D

Heh, tak się domyślałem, że o niego chodzi ;)

Tutaj to nie masz w zasadzie innej opcji, choć wszystkie negatywy zostają jak pisałem. Jesteś na racingforum, poszukaj postów karolka o wic'ach w lotusie i prosiaku które dla niego były robione. Również było to przerabiane przez chłopaka od rx8 z k serią i wielu z majkelami w hondach. Morał jest prosty - duża pojemność układu i duży wymiennik ciecz-powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.