Skocz do zawartości

Silnik 1.4 80KM w golfie da rade?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

 

rodzice użytkują polówkę z tym silnikiem z 2008r, od tego czasu auto zrobiło 70tys bez najmniejszej awarii. Fajne auto dla kobiety do miasta, i nic poza tym.  Osobiście nie pchałbym się w ten silnik w golfa na trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzice użytkują polówkę z tym silnikiem z 2008r, od tego czasu auto zrobiło 70tys bez najmniejszej awarii. Fajne auto dla kobiety do miasta, i nic poza tym.  Osobiście nie pchałbym się w ten silnik w golfa na trasy. 

 

Moja kobieta to by Cię zabiła jakbyś dał jej auto o mocy 80 KM  :hehe:   Powiedziałaby Ci, żebyś sam sobie taką kosiarką jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta to by Cię zabiła jakbyś dał jej auto o mocy 80 KM  :hehe:   Powiedziałaby Ci, żebyś sam sobie taką kosiarką jeździł.

 

To chyba zależy od gabarytów i masy auta. Moja jeździ fiestą mk6 1.4 80KM i autko sobie zaskakująco dobrze radzi. Da się to nawet rozpędzić do licznikowych 180km/h nie wywołując większego stresu u kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od gabarytów i masy auta. Moja jeździ fiestą mk6 1.4 80KM i autko sobie zaskakująco dobrze radzi. Da się to nawet rozpędzić do licznikowych 180km/h nie wywołując większego stresu u kierowcy.

Golf - 13,9 do setki, 172 km/h, 1217kg

Fiesta - 13,2 do setki, 166 km/h, 1030kg

 

Chyba widać różnicę?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100km/h to nawet nie ma co sie zastanawiac, lepszy bylby tylko diesel. Nie wiem tylko czy to mozna zagazowac.

 

w końcu jakiś głos rozsądku :oki:  inni potrzebują 150KM żeby się turlać 100-110km/h... na dodatek po ekspresówce

gazują się te silniki bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta to by Cię zabiła jakbyś dał jej auto o mocy 80 KM  :hehe:   Powiedziałaby Ci, żebyś sam sobie taką kosiarką jeździł.

Po co jej mocniejszy silnik we wrocławskich/podwrocławskich korkach?  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf - 13,9 do setki, 172 km/h, 1217kg

Fiesta - 13,2 do setki, 166 km/h, 1030kg

 

Chyba widać różnicę?  ;]

 

tak, 0.7sek do setki i 6km/h na vmax różnicy :hehe: różnice w praktyce pomijalne, albo któs tu kłamie w danych albo nie wiem gdzie się podziało te 187kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 0.7sek do setki i 6km/h na vmax różnicy :hehe: różnice w praktyce pomijalne, albo któs tu kłamie w danych albo nie wiem gdzie się podziało te 187kg

Któryś producent skłamał, bo różne źródła podają te same osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jej mocniejszy silnik we wrocławskich/podwrocławskich korkach?  :phi:

 

Po to żeby mieć większą pewność podczas wyprzedzania, po to żeby nie pałować na obrotach żeby auto jechało, po to żeby jechało się fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

 

Z własnego doświadczenia, jest to jedyny benzynowy silnik VW który można brać w ciemno  :oki: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby mieć większą pewność podczas wyprzedzania, po to żeby nie pałować na obrotach żeby auto jechało, po to żeby jechało się fajniej.

Przy dojazdach do pracy po S8. Tu bardziej liczy się niskie spalanie i niezawodność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dojazdach do pracy po S8. Tu bardziej liczy się niskie spalanie i niezawodność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgodnie z danymi technicznymi, 1.2 TSI i 1.4 TSI są oszczędniejsze. O dieslach nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

 

Zgaduję, że tak mały silnik musi być zestawiony z dosyć krótko zestopniowaną skrzynią, aby nie czuć było mułowatości.

A to oznacza, że w mieście może i bedzie ok, ale w trasie będzie zwyczajnie głośno.

 

Ale tylko zgaduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście?

 

No tak, żeby sprawnie wyprzedzić między przejściem dla pieszych, skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym a fotoradarem i być pierwszą damą na kolejnym czerwonym w "zielonej fali"...   :hehe:    200KM to absolutne minimum do takich akcji   :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, żeby sprawnie wyprzedzić między przejściem dla pieszych, skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym a fotoradarem i być pierwszą damą na kolejnym czerwonym w "zielonej fali"...   :hehe:    200KM to absolutne minimum do takich akcji   :phi:

 

i dla takich co na autostradzie musza wyprzedzic wszystkich i wszystko, nawet male samoloty i helikoptery  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać auto do miasta jak znalazł na trasie się pomału rozpedzi do przelotowej prędkości. Problem się pojawia przy załadowaniu auta.

 

nie przesadzajmy. auto ma predkosc maksymalna 173 km/h. Nawet jakby go zaladowal to 100-120 leci bez najmniejszego problemu. Bierz i jezdzij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem.

 

 

Mam roomstera z tym silnikiem, w romku oznaczenie CGGB i moc 86KM a w golfie CGGA i 80KM. Stara i sprawdzona jednostka.

Silnik idealny do gazu, średnie spalanie benzyny wg kompa 6.7l, gazu mi pali 8-8,5l. Rajdówka to nie jest, do normalnej jazdy jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 lat jeździłem GIV 1.4. Tamten silnik miał jeszcze 75 KM, ale to zasadniczo ten sam motor z tym, że poprawili pewne wady. GVI jest grubszy, ale zakładam, że jest to skompensowane przez dodatkowe koniki stąd istnieje pewna analogia.

@ ma racje, problem będzie istniał przy załadowaniu auta.

Jeżeli chcesz jeździć po tej autostradzie w 4 chłopa to raczej odpuść.

@@kravitz też ma rację co do zestopniowania skrzyni. Jak będziesz jechał sam to zapewniam, że większość z piszących nie domyśliłaby się, że to tylko 1.4. Oczywiście zaczyna jechać >3krpm Hałasu jakiegoś tragicznego nie ma.

Spalanie: 5,5 do 12 (to drugie to żona na krótkich odcinkach ;] ).

A4 z Katowic do Wrocławia przy w miarę stałym 160 km/h (nie wiem jaka średnia wyszła bo nie było kompa) spalił 7,7 l/100km.

Jeździłem tym autem do 300 kkm.

Osobiście już raczej bym się w takie coś nie pchał (bo przeważnie mam teraz załadowany cały pokład), ale też stanowczo nie odradzał.

W moim przerobiłem tematy: zamarzająca odma, mechanizm różnicowy, cewka (wszystkie w GVI są już poprawione, z tym że cewki są teraz 4 i też jak wieść niesie padają). Rozrządy (dwa paski) są dość nietrwałe i też przerabiałem zerwanie ;]

Jest jeszcze jedna wada o której nikt nie wspomniał - dźwięk tego silnika, klepanie jak diesel. Mnie to doprowadzało do pasji ;] W miarę nowych egzemplarzach może tego nie być słychać, ale w niektórych już od ok 30kkm klepią (tu nie ma reguły).

Przypomniałem sobie jeszcze, że niektóre egzemplarze nadmiernie chleją oliwę. Mój w zasadzie zużywał więcej przy szybkiej jeździe autostradą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisze ze nie pojedzie jednak wyprzedzanie staje się długie  i monotonne :)

 

Gosc chce jezdzic 100-110 na gazie co jest sluszne pod wzgledem kosztow. Na co mu szybkie wyprzedzanie na autostradzie? Jedzie 110 prawym pasem, puszcza szybciej jadacych, jak widzi TIRa to wrzuca na lewy pas i jedzie dalej 110.

 

I nawet w 4 chlopa doladowany, no Panowie nie pier.....cie, samochod jedzie te predkosci normalnie i przyspiesza normalnie. Jakbyscie mowili o maluchu albo cintku 700 no to ok, bo do 110 to one sie ledwo rozpedzaja.

 

Kumpel mial to w Fabii 2 tyle ze 86 kucy, i to auto w miare dynamicznie jezdzilo. Nawet jakby mialo byc troche wolniej w ciezszym i slabszym Golfie VI to i tak jest to zapas.  predk max ponad 170 i przyspieszenie ponizej 14 sek. Do turlania sie gdzie liczy sie ekonomia i komfort to IDEAŁ.  To sie nie nadaje dla scigantow, i tych co caly czas wyprzedzaja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że tak mały silnik musi być zestawiony z dosyć krótko zestopniowaną skrzynią, aby nie czuć było mułowatości.

A to oznacza, że w mieście może i bedzie ok, ale w trasie będzie zwyczajnie głośno.

 

Ale tylko zgaduję.

Jak widać po pożniejszych postach tak w tym przypadku jest,natomiast nie jest to ogolnie regułą.W 125KM V50 skrzynia była sporo krotsza niż w obecnej merivie 100KM ;] Meriva chyba ciut cięższa na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co pisze na co dzień mam do dyspozycji fabi 1,4 86 koni do miasta wystarczy jak zapakujemy się w 4 to wyprzedzanie trwa stanowczo za długo to samo jest w golfie o którym piszemy. Auto godne polecenia ale cudów się nie spodziewaj. Ps autem nie tylko jeździ się po autostradzie gdzie jest kilka pasów i można wyprzedzać w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapakujemy się w 4 to wyprzedzanie trwa stanowczo za długo to samo jest w golfie o którym piszemy.

autem nie tylko jeździ się po autostradzie gdzie jest kilka pasów i można wyprzedzać w nieskończoność.

 

Spoko, wystarczą dwa pasy. Trzeba się tylko :uczepić" jakiegokolwiek TIR-a lub autokaru (tu jest V = 100km/h    :phi: ) i jesteśmy "rozgrzeszeni" z wyprzedzania w nieskończoność... "no przecież chcę, ale ten autokar mnie blokuje..."   :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

Idealne auto do robienia takich tras. Wygodne fotele, zawieszenie, bardzo niskie spalanie lpg, eksploatacja bardzo tania. Żona jeździ Fabią II z silnikiem CGGB 86KM, ma lpg, spalanie przy 110 km/h to 8,5/100. Silnik nie bierze w ogóle oleju, rozpędza auto do 170 km/h, na autostradzie nawet załadowany bez problemu utrzymuje 140-150 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a co? Ty nie wyprzedzasz w mieście? Mi się zdarza prawie każdego dnia.

 

sorry, może głupio pytam... u Ciebie same traktory jeżdżą? bo u mnie większość ludzi jedzie przepisowe 50, a wtedy już się nie powinno wyprzedzać

a nawet jesli się zdarza wyprzedzić, to bez problemu daje rade 54 konną pandą. także bez przesady ludzie.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten motor w OII i zagazowałem spalanie ok około 8.5 littra licznikowe 190 pokazuje. Można spokojnie jeździć  a jak ktoś chce wyprzedzić to najlepiej zredukować bieg na niższy :) wiadomo bolid f1 to nie jest ale, do normalnego poruszania się wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to bez problemu daje rade 54 konną pandą

 

potwierdzam, da się tym przyzwoicie jeździć w mieście, a jak już z samym kierowcą to przynajmniej żony Panda ładnie idzie - muszę zrobić w końcu jakiś filmik. Mam w DE Astrę 2.0T, która jak podejrzewam może "objechać" sporo autek ale nie mam pie..ca, że jak wsiadam do "brzydkich, mułowatych" aut Clio+ oraz Panda ;] , że zawalam drogę czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM

 

Golf IV z 1.4 75ps w mieście było ok, bez przytupu ale... od tego są inne sprzęty - tutaj w VI nie wiem ale obstawiam, że gorzej nie będzie więc do w/w zastosowań nada się idealnie, jak w dobrym stanie brać i jeździć :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, może głupio pytam... u Ciebie same traktory jeżdżą? bo u mnie większość ludzi jedzie przepisowe 50, a wtedy już się nie powinno wyprzedzać

a nawet jesli się zdarza wyprzedzić, to bez problemu daje rade 54 konną pandą. także bez przesady ludzie.... :facepalm:

 

U mnie jeździ się na co dzień od nieprzepisowych 15 km\h po nieprzepisowe 90 km\h a czasami nawet ciut więcej. Wiem, że Pandą można wyprzedzić, ale co to a wyprzedzanie i komfort? Żaden. Ujeżdżałem takie coś przez pół roku i dla mnie takie auto odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeździ się na co dzień od nieprzepisowych 15 km\h po nieprzepisowe 90 km\h a czasami nawet ciut więcej. Wiem, że Pandą można wyprzedzić, ale co to a wyprzedzanie i komfort? Żaden. Ujeżdżałem takie coś przez pół roku i dla mnie takie auto odpada.

Nie rozumiem co ma tu przyjemnosc za znaczenie. Wsiadasz, przelacza sie na LPG lecisz sobie 110km/h S8, zjezdzasz pod prace parkujesz i tak przez caly rok. Spalanie male, koszty male, w zasadzie nie ma sie co popsuc. Wiadomo lepiej leciec ta sama trasa BMW M5 ale nie kazdego stac, nie zawsze jest sens a i wyprzedzic ciezarowke sie da. Sam jezdzilem roznymi autami od bardzo szybkich po dychawicznego hultaja. Wiadomo lepiej szybciej niz wolniej ale nie zawsze mozna albo jest potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma tu przyjemnosc za znaczenie. Wsiadasz, przelacza sie na LPG lecisz sobie 110km/h S8, zjezdzasz pod prace parkujesz i tak przez caly rok. Spalanie male, koszty male, w zasadzie nie ma sie co popsuc. Wiadomo lepiej leciec ta sama trasa BMW M5 ale nie kazdego stac, nie zawsze jest sens a i wyprzedzic ciezarowke sie da. Sam jezdzilem roznymi autami od bardzo szybkich po dychawicznego hultaja. Wiadomo lepiej szybciej niz wolniej ale nie zawsze mozna albo jest potrzeba.

 

No mimo wszystko wg mnie jazda ma sprawiać przyjemność. Sam przesiadłeś z się z hultaja na bawarę. Obstawiam, że po zmianie czas dojazdu do pracy niewiele się zmienił ale komfort już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mimo wszystko wg mnie jazda ma sprawiać przyjemność. Sam przesiadłeś z się z hultaja na bawarę. Obstawiam, że po zmianie czas dojazdu do pracy niewiele się zmienił ale komfort już tak.

Komfort inny ale kosztuje 3 razy tyle co hyundai. I IMO nie ma co przeplacac. Taki dajmy na to focus bylby idealnym kompromisem czy inny z klasy kompaktow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

Miałem golfa 4 1,4 16v w mieście jakoś to jeździło, z klima już gorzej to działało, na trasie wyprzedzanie mordęga . Więcej bym się nie zdecydował - pomimo założeń ze auto miało być do miasta.

Dodatkowo w moim modelu 1,4 było słychać zawory i miał problem z odma (znane usterki tego silnika); jak jest z tym nowszym nie wiem. Ale jeśli chodzi o moc to czuć jej braki praktycznie w każdej sytuacji. Najlepiej się przejechać osobiście i ocenić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.