Skocz do zawartości

Ile w rzeczywistosci palą auta??


pij

Rekomendowane odpowiedzi

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

 

Nic, nigdy sie nie przejmowalem tym co deklaruje producent :hehe:

Na trasie do pracy (10KM) moge spalic 8/100 lub 18/100 w zaleznosci od dnia, natezenia ruchu czy mojego humoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Ja bez problemu uzyskuje mniejsze niż podają producenci dwóch posiadanych samochodów, nawet bez specjalnego zamulania. Cee'd średnia z komputera 6,4/100, Clio 5,23 z aplikacji w smartfonie. Jak komuś samochód spala więcej niż podaje producent, to po prostu nie potrafi jeździć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

spali tyle ile wlejesz do baku. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu uzyskuje mniejsze niż podają producenci dwóch posiadanych samochodów, nawet bez specjalnego zamulania. Cee'd średnia z komputera 6,4/100, Clio 5,23 z aplikacji w smartfonie. Jak komuś samochód spala więcej niż podaje producent, to po prostu nie potrafi jeździć!

Tak myślałem że łgarstwa podają.

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

 

 

Mi auta jarały zawsze mniej więcej tyle ile deklarował producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można mniej, tyle ile deklaruje producent i można tez więcej - w czym ktoś ma problem?  :phi:

 

No mniej mi jakoś jarać nie chciały. Dało się, ale przy jakiś ekstremalnych próbach i w idealnych warunkach.

Jednak średnio to paliły tyle ile w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej mi jakoś jarać nie chciały. Dało się, ale przy jakiś ekstremalnych próbach i w idealnych warunkach.

Jednak średnio to paliły tyle ile w katalogu.

To znowu zapytam - w czym problem?  ;]  Da się? Da! Kto nie potrafi, ten trąba  :phi:  :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu uzyskuje mniejsze niż podają producenci dwóch posiadanych samochodów, nawet bez specjalnego zamulania. Cee'd średnia z komputera 6,4/100, Clio 5,23 z aplikacji w smartfonie. Jak komuś samochód spala więcej niż podaje producent, to po prostu nie potrafi jeździć!

Nie każdy mieszka na wsi ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

 

Wg. EPA Merc żony ma palić 21 MPG w mieście i 28 MPG na autostradzie a średnio 24 MPG. Pali średnio 24.5 MPG, na autostradzie można bez problemu osiągnąć 30 MPG. Corvette wg EPA ma palić 17 MPG w mieście i 28 na autostradzie. W rzeczywistości w mieście jestem bliżej 12-13 MPG, na autostradzie jadąc delikatnie udaje mi się do 30 MPG dobić, ale normalnie to raczej bliżej 25-26 MPG. Jak widać trudno coś powiedzieć - w przypadku jednego samochodu jest idealnie tyle ile obiecywali a nawet lepiej a w przypadku drugiego jest znacznie gorzej. 

 

 

Więc pewnie nie tylko w Europie te informacje są oszukane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie patrzę na spalanie w samochodzie. Przecież samochód generalnie spali tyle ile zażyczy sobie właściciel ...

Moja Astra 1.4T raz spali na baku 6,5l/100km, częściej 9l/100, raz 11l/100km, a zdarzyło się z baku wywalić 14l/100km.

328i raz spali mi 11-12l/100km, a jak sobie podepczę to 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak jakoś da się policzyć to średnie spalanie-wystarczy zapisywać przebieg i ilość tankowanego paliwa i wyliczyć sobie średnią z 1 roku czy nawet 5 lat :ok:

 

To u mnie srednia z 5 lat 8,7 a producent podaje 8,4 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

W każdym samochodzie średnia producenta plus 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kto nie potrafi, ten trąba  :phi:  :hehe: .

 

Zgłaszam się   :skromny:

 

Dane producenta vs moje (miasto/trasa/mieszane)

- Auto I    1.6T 180KM 1500kg       9.3/5.9/7.2        13/10/11    (zwykle kręcone do 3000rpm, czerwonego pola to to nie widziało nigdy - chyba że na hamowni)

- Auto II   1.6   135KM  1300kg      8.2/6.0/6.8        10/10/10     :hehe:  (tryb kapelusz - nawet jak potrzeba nie bylo czym pocisnąć :facepalm:   :hehe: )

 

Dla powyższego odchyłki miedzy tym co deklaruje producent a tym czego domaga się ode mnie dystrybutor wynoszą

- Auto I   40% / 70% / 53%

- Auto II  22% / 67% / 47%

 

Z ciekawosci na autostradzie zrobiłem testy spalania  przy różnych prędkościach przelotowych (odcinek pomiarowy 20km na tempomacie)

Przy 140 musiało być sporo z górki  :phi:

 

l/100 - km/h

8.6   - 110

9      - 120

10    - 130

10.3 - 140

12    - 150

13.4 - 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który producent podaje spalanie w korku ?

 

Żaden. Chodzi mi bardziej o pisanie kretyńskich postów że mi pali 6 a jak komuś pali więcej to nie umie jeździć. Zapomniał dodać że w jego "mieście" jest jedno skrzyżowanie a jeździ zwykle o 5 rano, kiedy nie ma ruchu. Moje pudło pali w takich warunkach mniej niż podaje producent. W związku z tym mogę napisać że ci co jeżdżą w godzinach szczytu nie umieją jeździć. W sumie fakt - po co jeździć w takich godzinach jak można wyjechać o 5 i wrócić o 23. I pochwalić się na forum jak to samochód malutko pali w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Chodzi mi bardziej o pisanie kretyńskich postów że mi pali 6 a jak komuś pali więcej to nie umie jeździć. Zapomniał dodać że w jego "mieście" jest jedno skrzyżowanie a jeździ zwykle o 5 rano, kiedy nie ma ruchu. Moje pudło pali w takich warunkach mniej niż podaje producent. W związku z tym mogę napisać że ci co jeżdżą w godzinach szczytu nie umieją jeździć. W sumie fakt - po co jeździć w takich godzinach jak można wyjechać o 5 i wrócić o 23. I pochwalić się na forum jak to samochód malutko pali w mieście.

 

ano właśnie, mnie po Krk wychodziła średnia ok 40km/h  :phi:

ale bywało że 2km robiło się 30min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

 

 

Że auto pali tak jak kierowca jeździ. Nie było samochodu, z którym był miał problem z utrzymywaniem spalania na poziomie deklarowanym przez producenta a i bez problemu schodziłem poniżej, wymaga to choć odrobinę poznania samochodu i szanowania energii. 

 

Oczywiście jak producent napisał, że średnio pali auto 12L a mi średnia wychodziła 44L/100km to mieć do producenta pretensje, że się jedzie na pełnym palniku to by było nieuprzejme    :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zapomniał dodać że w jego "mieście" jest jedno skrzyżowanie a jeździ zwykle o 5 rano

mam znajomego który mieszka we Wrocławiu w okolicy centrum Korona a pracuje w Długołęce ;) - zawsze kłóci się "do zabicia" że jego dojazdy do pracy to jazda w duzym miescie  ;l  ;l  ;l  a pali mu jak na trasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia 40 km/h w krakowie? -jestes pewny?

 

tak, kilka lat tak jeździłem 25km robiłem w 30-40min

jadąc godzinę później trzeba było już doliczyć 10-20min 

dlatego miasto miastu nie równe, a czasem godzina zmienia dużo

 

a w lublinie na kraśnickich jaką masz teraz średnią ?

od wjazdu do czechowa robiło się w 15-20min (w weekend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

 

Wszystkie moje samochody paliły więcej niż producent przewidywał. Ale ja nie potrafię jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/moto,99/t-e-producenci-aut-oszukuja-na-paliwie-koncerny-odpieraja-zarzuty,701807.html

Co na to użytkownicy, którzy deklarują uzyskiwanie spalania na poziomie podawanym przez producenta?

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Pytałem kiedyś tu o swego rodzaju macierz spalania dla aut gdzie na jednej osi byłaby prędkość a na drugiej spalanie przy tej prędkości.

Moim zdaniem byłoby to mocno przydatne przy wyborze samochodu. Uważam że w różnych autach w różnym czasie następuje skokowy wzrost spalania ( np powyżej 130km/h )

 

Kupowałem kiedyś do firmy octavie z fabrycznym gazem ( 1,6 tzw przejściówka - był czas że taka octavia była ze 2 tys droższa od fabii ).

Miały być ekonomiczne i wg producenta maiły palić mało i rzeczywiście paliły tak do 120km/h.

 

problem był taki że użytkownicy cisnęli nimi regularnie powyżej 150km/h i dziwili się jakie to nieekonomiczne auta dostali.

W dieslach te różnice nie są aż takie duże ( czy 120 czy 160 ) w benzynach już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu idioci z bmw napisali ze moj 330d xdrive ma palic srednio 5.6

po 3 tys km przebiegu mam srednia grubo ponad 10     :hehe:

 

tapatalked

BMW to zdecydowanie firma która najbardziej kłamie od wielu lat w tabelkach spalania. jak im to uchodzi ciągle na sucho?

jeszcze widać ich "dieselgate" nie dopadł - lepiej zacierają ślady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, nie ma czym się w życiu przejmować tylko tym ile pali auto :facepalm:  Pali ile musi i tyle, fizyki nie oszuka.

no dokłądnie.

jak ostatnio zalałem 40 litrów do E38 - spalił wszystko po kilku dniach. jak zalałem 80 - też spalił wszystko! czyli 2x więcej w kilka dni!

ale kto by liczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, nie ma czym się w życiu przejmować tylko tym ile pali auto :facepalm:  Pali ile musi i tyle, fizyki nie oszuka.

jakby Ci tu powiedzieć... mnie wiem jak inni ale ja np idac z kuplami do knajpy na piwo jak widzę w karcie kufel tyskiego za 7 zł a na rachunku wychodzi 10 zł to czuję się oszukany.... i nie udaje że tak byc musi... niezaleznie od tego czy stac mnie na piwo po 7 czy 14 zł za kufel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu idioci z bmw napisali ze moj 330d xdrive ma palic srednio 5.6

po 3 tys km przebiegu mam srednia grubo ponad 10     :hehe:

 

tapatalked

 

Wez i oddaj, jeden kacikowicz z AK mieszkajaca w DE deklarowal, ze mozna zwrocic jak pali wiecej niz 10% od katalogu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, nie ma czym się w życiu przejmować tylko tym ile pali auto :facepalm:  Pali ile musi i tyle, fizyki nie oszuka.

 

Ale zdajesz sobie sprawę z faktu, że np. pad sondy objawia się wzmożonym apetytem na paliwo? Ja tam wolę sprawdzić, ile to to łyka, a nie filozofować: pali tyle, ile musi, bo może wcale nie musi tyle... i nie chodzi tu o liczenie 3 miejsca po przecinku, tylko o różnicę między np. dotychczasowym 7, a prawie 10, kiedy termostat wziął i zastrajkował w pozycji OTWARTE   :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego miasto miastu nie równe, a czasem godzina zmienia dużo

 

staryyyy, nie godzina, a minuty. moja żona jak wyjedzie o 6.25, to jedzie 20 min, a jak wyjedzie o 6.30, to już sie ciężko wyrobić w pół godziny. czym bliżej siódmej, tym coraz większy ruch, przynajmniej na DK 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby Ci tu powiedzieć... mnie wiem jak inni ale ja np idac z kuplami do knajpy na piwo jak widzę w karcie kufel tyskiego za 7 zł a na rachunku wychodzi 10 zł to czuję się oszukany.... i nie udaje że tak byc musi... niezaleznie od tego czy stac mnie na piwo po 7 czy 14 zł za kufel ;)

Ja tam się nie czuję oszukany, Peugeot podał że ma palić 14 na 100 w mieście i tyle pali, mam LPG to spala 15,5. Wszystko się zgadza. Miałem inne auta i paliły tyle ile producent podawał chociaż ecodrajwing mam w pompie. Marea, Alfa 147, Stilo - wszędzie wychodziło idealnie jak w katalogu. Nowych nie testowałem bo nie miałem nigdy nowego z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tam się nie czuję oszukany, Peugeot podał że ma palić 14 na 100 w mieście i tyle pali, mam LPG to spala 15,5. Wszystko się zgadza.

Brawo Ty...

Ale własnie ten watek jest o tym że nie kazdemu pali tyle ile w katalogu ;)

BTW który Peugeot w katalogu podaje miejskie spalanie 14l/100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten co ma w podpisie. U mnie Forek zwykle pali mniej niż obiecuje producent. Kiła tylko w trasie się zgadza. W mieście "trochę" się rozbiega.

Hm  Mysle że problemem jest zupełne oderwania warunków testu od najczęściej spotykanych warunków

Mnie Swift pali w miescie 7,8 - srednia z kompa za ostatni rok - nie wyjezdzałem poza miasto.. - katalogowo ma palić 6,1 l/100 km

"Łoś" ma palic 5,5 litra /100 km  ;l  ;l  - i tyle to nawet nie pali jak wracam w nocy po pustym mieście  i po drodze tankuję ;) - zwykle pali pomiędzy 9 a 10 litrów... - natomiast na trasie katalogowe 4,5 litra/100 km pali przy jeżdzie autostradowej z tempomatem ustawionym na 85 km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.