Skocz do zawartości

Fiat Panda 1.2 03r spalanie?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Ile to auto powinno palić pB w cyklu mieszanym? Żona jeździ do pracy po 20km w jedną stronę, jeździ spokojnie jak to kobieta. Padł ostatnio gaz a raczej reduktor i śmiga na benzynie. Zdziwiła się bardzo bo sporo paliwka z baku ubyło. Jest komp mówię sprawdzę a tam średnia 9,2 l/100km mówię o wiele za dużo... ile palą wasze 1.2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to auto powinno palić pB w cyklu mieszanym? Żona jeździ do pracy po 20km w jedną stronę, jeździ spokojnie jak to kobieta. Padł ostatnio gaz a raczej reduktor i śmiga na benzynie. Zdziwiła się bardzo bo sporo paliwka z baku ubyło. Jest komp mówię sprawdzę a tam średnia 9,2 l/100km mówię o wiele za dużo... ile palą wasze 1.2??

Punto 2fl z tym silnikiem wychodziło 6,51l lpg na 100km, średnia z 230kkm, a benzyny w granicach 6,3 - przed montażem lpg

Panda z 1,1 7l lpg średnia z 80kkm użytkowania pojazdu

Punto 2 1,2 16v średnia 6,7 l na 100km lpg średnia z 60kkm  :oki:

Sprawdź, czy nie masz gdzieś wycieków paliwa, czy termostat działa poprawnie, kiedy świece wymieniane? kiedy zawory regulowałeś?

Sprawdź ciśnienie w kołach  :piwko:

Pozdrawiam,

Szymon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieków na bank nie ma... termostat był z rok temu wymieniany i autko szybko się nagrzewa, świece wymieniane w marcu tego roku ale od tamtej pory auto przejechało 3 tys km. Mało się jeździło to nie zwracałem na spalanie uwagi... Żona zmieniła pracę i nagle szok bo malutkie auto pali jak smok... Zaworów nie regulowałem bo gdzie bym nie pojechał to zaraz gadanie "ło Panie to dużo roboty jest" jeden mi odpowiedział "ja płytek nie mam" i tak z tymi zaworami jestem zbywany od jednego do drugiego... Opony są nowe więc i ciśnienie jest OK... Gazu Pandziocha jak ją też obliczałem to pobierała dobre ponad 10 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.