Skocz do zawartości

Astra G - podłokietnik


szalonykon

Rekomendowane odpowiedzi

To jaki polecacie?

 

Kiedyś czytałem o dokładce podkłokietnika do fotela, taki podnoszony. Podobno nie do każdego fotela to pasuje, oryginalny Opla.

Jednak ja nie zgłębiałem tematu, W Zafirze mam coś takiego, w AG fotele sa podobne tylko dol inny. Poszukaj, poczytaj w internecie. Takie dokladane do tunelu środkowego to jedno wielkie g....no   ;]

 

IMG_3375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co wkeiles nie kupuj. Kolega ma w fiescie mk7, skrzypi i nie jest stabilny. Polecam to http://www.cikcar.pl/info.php?id=070409:13273&dzial=akcesoria_samochodowe&kategoria=podlokietniki_zwykle&pkt=opel&typ=astra_g&on=tak

Mam u siebie 4lata. Nic się nie wyciera czy trzeszczy. Zwykły ze schowkiem bez podnoszenia. Brat miał w astrze od tego samego producenta podnoszony to już trzeszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może ktoś montował taki podłokietnik. Proszę o opinie.

Dzięki i pozdrawiam

http://allegro.pl/podlokietnik-opel-astra-ii-2-g-adaptery-gratis-i6587504786.html

 Ja w Astrze II mam taki już 4 rok http://allegro.pl/podlokietnik-samochodowy-uniwersalny-audi-opel-vw-i5021096731.html- może wyglądem nie powala ale jest bardzo praktyczny, wygodny i szeroki (2 osoby z niego mogą korzystać). Do mocowania wykorzystałem 2 śruby oryginalne które mocują tunel środkowy (ten przy ręcznym) a 2 dodatkowe wkręty nawierciłem w osłonie plastikowej tunelu. Na takiej wysokości go przykręciłem ze z jednej strony wygodnie się opiera na nim rękę a z tyłu udało się wygospodarować trochę miejsca pod nim na montaż rozgałęziacza gniazda zapalniczek, przez co moja młodzież się ucieszyła bo mają gdzie podłączyć swoje smartfony i tablety :) Przy dobrym przykręceniu jest stabilny. Przyzwyczaić się trzeba jedynie do nowej obsługi ręcznego ale i tak jest ok. 

Edytowane przez ZICHI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w Astrze II mam taki już 4 rok http://allegro.pl/podlokietnik-samochodowy-uniwersalny-audi-opel-vw-i5021096731.html- może wyglądem nie powala ale jest bardzo praktyczny, wygodny i szeroki 

Potwierdzam  :oki: .

W moim  poprzecierało się obicie  na klapce  więc  wymieniłem na   skórę  dalej służy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w Astrze II mam taki już 4 rok http://allegro.pl/podlokietnik-samochodowy-uniwersalny-audi-opel-vw-i5021096731.html- może wyglądem nie powala ale jest bardzo praktyczny, wygodny i szeroki (2 osoby z niego mogą korzystać). Do mocowania wykorzystałem 2 śruby oryginalne które mocują tunel środkowy (ten przy ręcznym) a 2 dodatkowe wkręty nawierciłem w osłonie plastikowej tunelu. Na takiej wysokości go przykręciłem ze z jednej strony wygodnie się opiera na nim rękę a z tyłu udało się wygospodarować trochę miejsca pod nim na montaż rozgałęziacza gniazda zapalniczek, przez co moja młodzież się ucieszyła bo mają gdzie podłączyć swoje smartfony i tablety :) Przy dobrym przykręceniu jest stabilny. Przyzwyczaić się trzeba jedynie do nowej obsługi ręcznego ale i tak jest ok. 

Czy przy montażu tego podłokietnika (wkręcaniu wkrętów do tunelu)muszą być zdemontowane siedzenia, bo  dzisiaj robiłem lustrację w swoim autku i dojście jest trochę utrudnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jak zakładałem taki do astry f (służy juz 5 rok) to też fotele przednie utrudniały, nie wiem jak w g ale w f dużo łatwiej i szybciej było wymontować tunel niż fotele, wiec pozaznaczałem sobie gdzie ma być i przykreciłem poza autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy montażu tego podłokietnika (wkręcaniu wkrętów do tunelu)muszą być zdemontowane siedzenia, bo  dzisiaj robiłem lustrację w swoim autku i dojście jest trochę utrudnione?

 

Fotele maksymalnie do przodu i przykrecisz bez problemu, taki tez mialem i wywaliłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy montażu tego podłokietnika (wkręcaniu wkrętów do tunelu)muszą być zdemontowane siedzenia, bo  dzisiaj robiłem lustrację w swoim autku i dojście jest trochę utrudnione?

Nie - wystarczy fotele przesunąć do przodu a później do tyłu i nic nie trzeba demontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w Astrze II mam taki już 4 rok http://allegro.pl/podlokietnik-samochodowy-uniwersalny-audi-opel-vw-i5021096731.html- może wyglądem nie powala ale jest bardzo praktyczny, wygodny i szeroki (2 osoby z niego mogą korzystać). Do mocowania wykorzystałem 2 śruby oryginalne które mocują tunel środkowy (ten przy ręcznym) a 2 dodatkowe wkręty nawierciłem w osłonie plastikowej tunelu. Na takiej wysokości go przykręciłem ze z jednej strony wygodnie się opiera na nim rękę a z tyłu udało się wygospodarować trochę miejsca pod nim na montaż rozgałęziacza gniazda zapalniczek, przez co moja młodzież się ucieszyła bo mają gdzie podłączyć swoje smartfony i tablety :) Przy dobrym przykręceniu jest stabilny. Przyzwyczaić się trzeba jedynie do nowej obsługi ręcznego ale i tak jest ok. 

pokaż foto jak to wygląda w astrze g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje to w ogóle. Wole już taki z linku powyżej, podnoszony do góry, pomimo tego, że skrzypi    ;]

Ten wygląda jak pustak pomalowany na kolor czarny   :facepalm:

 

Wygląd to kwestia gustu :hehe: Jest praktyczny (z dużą ilością schowków i uchwytów) i wygodny :ok: Zawsze można wybrać ładny, niepraktyczny i niestabilny w zależności od potrzeb  :oki:  Jakie auto taki podłokietnik ;l Przecież nikt mi nie powie że kupował Astrę G z uwagi na jej ponadprzeciętną urodę  ;l  W wersji kombi to jest po prostu ekonomiczny wół roboczy  :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi AG podoba się, nie mówię że jest hiper super mega piekne auto.....ale jak na konstrukcję z lat 90 nie wygląda źle.     :oki:

 

Znalazłem fotkę z tym podnoszonym podlokietnikiem, widać już początki przecierania się, przetarcie po obu stronach. 

 

post-196278-0-70214100-1483693158_thumb.jpg

Edytowane przez Galik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oplowskie podłokietniki to porażka bo są bardzo nie wygodne i utrudniają zmianę biegów . O hamulcu ręcznym to możesz zapomnieć . Ja mam w AH oryginalny połokietnik i ani ja ani poprzedni właściciel go nie używał. Poza tym gdy jest złożony to łokieć uderza w niego podczas zmiany biegów.

Edytowane przez Ksenomorf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 2 lata to ile km i czy w mieście czy w trasie?

Jakies 35kkm. Standardowo troche miasta i troche trasy. Podlokietnik uzywany na codzien i 0 zuzycia. Musialem tylko po pewnym czasie poprawic mocowanie do tunelu srodkowego. Ale podkladka samokontrująca zalatwila sprawe. Handlowcy u mnie w zakladzie maja te podlokietniki w astrach J montowane w salonach i jak pytalem to nawet wygodne a wiadomo ze duzo jezdza. Tylko zamiast ekoskory mam material. A zeby było smieszniej mialem zamiast tego ten podlokietnik co ktos linkowal przykrecany z boku do otworow fabrycznych i sprzedalem po pol roku. Fakt ze pojemniejszy ale zapiac pas przy tym niezbyt wygodnie. Ja jeszcze rade dawalem ale pasazerowie nieraz sie meczyli. Z tych 2 polecam zdecydowanie ten co mam teraz.No i ten material jakos bardziej mi we wnetrzu pasuje od tego skaju. Edytowane przez Hansior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
[mention=138808]Hansior[/mention] [mention=138808]Hansior[/mention] [mention=138808]Hansior[/mention] 
Witam, udzielilbys mi informacji jaki podłokietnik masz zamocowany w Astrze g? Ja mam kombi z 2000 r i chce za wszelką cenę mieć podłokietnik tylko nie wiem czy ten na adapter z allegro za 130 zł będzie stabilny i ok? Jaki u Ciebie? Z góry dzięki pozdrawiam Piotr
Astry nie mam juz ponad rok. Odjechala z podlokietnikiem do nowego wlasciciela. Ja mialem ten z alle co jest po 119zl i przez caly okres uzytkowania bylo ok. Tylko dobrze go przykrec bo musialem poprawiac 1 raz po pewnym czasie.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.