Jump to content
Sign in to follow this  
Radauskas

Jak uruchomić Igo na blaupunkt ?

Recommended Posts

Mam w aucie żony stacje GMS i Igo Primo na karcie microSD. Kupiłem do drugiego auta stacje Blaupunkt San Diego 530 ( bardzo podobna do GMS i na bardzo podobnym oprogramowaniu ) ale po przełożeniu karty nawigacja się nie uruchamia ( Igo primo jest generalnie "dedykowana" do tego Blaupunkta ). Z tego co się na szybko zorientowałem potrzebny jest jakiś dodatkowy plik z autostartem do Blaupunkta. Ktos cos pomoże ?

Tak z ciekawości - gdzie kupiłeś to Igo?

Edited by ochkarol

Ho,...Panie ! Dobre pytanie ! Moje pierwsze Igo kupiłem w 2006r. w promocji z dożywotnią aktualizacją ( 850,- pln. za sama karete SD z nawigacją ). Tyle, ze firma Igo nieco mnie wyd..ła bo po ok. 3-4 latach zaprzestała wspierania tej wersji nawigacji i mogłem ją uaktualnić do nowszej wersji,.. oczywiście odpłatnie. Więc radzę sobie sam i dożywotnio aktualizuje sobie we własnym zakresie :). Inna sprawa, że kilka lat temu szukałem gdzie mozna kupić Igo i nie znalazłem żadnej dystrybucji,.. niby jest produkt, a kupić nie mozna było.

P.S.

Temat ogarnąłem i Igo na Blaupunkcie ruszyła.

Edited by Radauskas

I dlatego nie było żadnych odpowiedzi.

Na tym forum nie wspiera się piractwa (i bardzo dobrze).

Masz na myśli sprzedanie klientowi produktu z gwarancją dożywotniego wsparcia i aktualizacją i następnie zamknięciem produktu po 4-ech latach z ofertą kupienia sobie nowej wersji ? To fakt,.. rozbój w biały dzień. To taki przypadek kiedy dwa słowa "prawo" i "sprawiedliwość" należałoby od siebie rozdzielić. Ale to nic dziwnego bo te dwa słowa bardzo często nie idą ze sobą w parze.

Rzeczywiście niepotrzebnie zadałem tutaj takie pytanie,.. mój błąd.

Takie działanie nie fair że strony sprzedawcy nie upoważnia - moim zdaniem - do kradzieży.

Ale jeśli Cię to pocieszy podobnie robił Tomtom.

Jeśli używamy mocnych słów to czemu w jedną stronę? Czemu oni są wobec mnie tylko nie fair, a ja jestem wobec nich złodziejem ? Jeśli pojawia się tu słowo kradzież to wystąpiła ona z dwóch stron. Za 1/3 ceny, którą zapłaciłem mogłem kupić inną nawigację z 1-no roczną aktualizacją.  Rozumiem, że Ty rozwiązałbys to inaczej. Ale to nie moja sprawa. Ja swój rachunek z f-mą Igo wyrównałem na swój sposób i uważam, że mam to za co wzięto ode mnie kasę. Z mojej strony to tyle...

Edited by Radauskas

Dobrze. Nawet jeśli producent Igo Cię okradł to uważasz, że Ty też masz prawo go okradać?

Poza tym podejrzewam, że działanie producenta programu było zgodne z licencją, której pewnie nie czytałeś przed zakupem.

Dlatego użyłem sformułowania "nie fair".

Edited by ochkarol

Poza tym podejrzewam, że działanie producenta programu było zgodne z licencją...

nie znam konkretnych zapisow licencji igo ale na przykladzie tomtoma moge powiedziec ze duze firmy maja kupujacych gleboko w d...

pierwsza navi tt na androida byla dozywotnia (apka i mapy) tak zapisali w licencji

'dozywotnosc' skonczyla sie po dwoch latach bo tt zmienil aplikacje :P

dopiero interwencja google shop spowodowala ze dotychczasowym userom dano nowe aplikacje za symboliczne 1 euro

i tak tomtom przechytrzyl wszystkich bo nowa lic jest maksymalnie 3 letnia a nie dozywotnia

jestem daleki od piracenia ale zarowno igo jak i tt po prostu oszukaly swoich klientow

tapatalked

zarowno igo jak i tt po prostu oszukaly swoich klientow

Mapa Map do spółki z Gocleverem zrobiła dokładnie tak samo. Kupowałem Navi z dożywotnią aktualizacją i wiadomo...

Edited by shapyr